Sunday , 19 September 2021

SPORT

ANTONIO MARKU MBYLL SEZONIN. TË DIELEN OPEROHET

Pas Ambroz Kapaklijës, një tjetër futbollist i Vllaznisë ka mbyllur sezonin para kohe. Bëhet fjalë për mbrojtësin Antonio Marku. Edhe ai do të jetë i detyruar t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale për të tentuar rikthimin sa më shpejt në normalitet dhe më pas edhe në stërvitje me ekipin. Sezoni aktual ka qenë ndër më të vështirët për mbrojtësin e majtë …

Lexo me shume

VLLAZNIA E VOLEJBOLLIT KËRKON PJESMARRJEN NË KUPAT E EUROPËS

Titulli kampion i fituar pak ditë më parë, ka sjellë një atmosferë shumë entuziaste në Shkodër. Kuptohet që edhe të qenurit titulli i parë në historinë e Vllaznisë, ka dhënë efektin e vet. Drejtuesit e ekipit megjithatë nuk duan të ndalen këtu. Objektivi i tyre padyshim që është ruajtja e kësaj vazhdimësie dhe për ta bërë këtë gjë, kuptohet se …

Lexo me shume

VLLAZNIA NË KORÇË PA DY LOJTARË. MUNGOJNË PJESHKA E GURISHTA

Të shtunën  Vllaznia do të luajë në Korçë ndaj Skënderbeut ndeshjen e rradhës për kampionat. Ky takim do të luajë në orën 19.00 dhe është i vlefshëm për javën e 32-të. Kuptohet që rëndësia e kësaj ndeshje është e madhe sepse kuqebluve u duhet të rikuperojnë dy pikët e lëna në ndeshjen e kaluar me Korabin. Trajneri Armando Cungu nuk do …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, VLLAZNIA TË REJA FITON FINALEN E PARË

Volejbollistet e reja të Vllaznisë kanë hedhur hapin e parë drejt titullit kampion. Ato kanë fituar me rezultatin e pastër 3-0 ndeshjen e parë finale ndaj Skënderbeut, ndeshje kjo e luajtur mesditën e së mërkurës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” në prani të shumë tifozëve. Takimi është dominuar nga fillimi e deri në fund nga vajzat kuqeblu që nuk …

Lexo me shume

“SPORT ARENA”, EMISIONI TËRËSISHT PËR SUKSESIN E VOLEJBOLLIT

Ndryshe nga javët e tjera, emisioni “Sport Arena” këtë të hënë nuk është zhvilluar në studion e zakonshme të televizionit Rozafa por në një studio të improvizuar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ai i është kushtuar tërësisht suksesit të ekipit të volejbollit të Vllaznisë që pak ditë më parë u shpall kampion i Shqipërisë. Të ftuar, kanë qenë të …

Lexo me shume

SMAJLAJ E MUÇA, MEDALJE ARI NË MITIUNGUN E TIVARIT

Dy atletët e Vllaznisë dhe njëkohësisht të kombëtares shqiptare, Izmir Smajlaj dhe Bajram Muça, kanë zënë vende të para dhe kanë merituar medaljet e arta në turneun ndërkombëtar të zhvilluar ditën e hënë në Tivar të Malit të Zi. Ky është një turne i përvitshëm që zhvillohet gjithnjë më 1 maj dhe në të marrin pjesë sportistë nga vende të …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” MUND VELEÇIKUN DHE SIGURON PLAY OFF-IN

“Vllaznia B” ka arritur të fitojë edhe në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Veleçikut të Koplikut me rezultatin 3-1 dhe me këtë trepikësh ka siguruar përfundimisht vendin e dytë në renditje, çka I jep asaj mundësinë për të luajtur në plej-off. Ndeshja ndaj koplikasve është luajtur pasditen e së dielës në fushën sportive “Reshit Rusi” dhe konsiderohej vendimtare për kuqeblutë …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 FITON 2-1 NË TIRANË DHE RUAN VENDIN E PARË

Ekipet e Akademisë Vllaznisë kanë arritur t’I fitojnë të dyja ndeshjet e vlefshme për javën e 24-të të kampionatit. 19 vjeçarët kanë fituar 2-1 ndaj Shkëndisë ndërsa 17 vjeçarët kanë fituar me të njëjtin rezultat ndaj Olimpikut. Natyrisht që më shumë vlera kishte fitorja e 19 vjeçarëve. Ata kanë luajtur në Tiranë përballë një skuadre shumë të fortë dhe më …

Lexo me shume

VLLAZNIA HUMBET FINALEN E TRETE NDAJ TIRANES 87 – 80

Tirana në basketboll për meshkuj është shpallur sonte kampione e Shqipërisë për sezonin sportiv 2016-2017, duke mposhtur Vllazninë në finalet e play off-it. Bardheblutë fituan 87-80 ndaj shkodranëve në “Asllan Rusi”, duke mbyllur 3-0 serinë e finaleve në favorin e tyre. Një titull që është tërësisht i merituar për Tiranën, që e dominoi kampionatin nga java e parë deri tek …

Lexo me shume

VLLAZNIA GABON RËNDË NË SHTËPI, BARAZON 1-1 ME KORABIN

Vllaznia e futbollit ka gabuar rëndë në ndeshjen më të lehtë të kampionatit, atë ndaj Korabit duke barazuar 1-1 brenda në “Loro Boriçi”. Nënvlerësimi i kundërshtarit por edhe mungesa e fatit, kanë penalizuar kuqeblutë në këtë takim. Goli i shënuar nga Gurishta në fundin e pjesës së parë u duk se do t’i jepte qetësinë e duhur shkodranëve por në …

Lexo me shume