Saturday , 31 October 2020

SPORT

ZMIJANI: VLLAZNIA SMUNDET T BJ M SHUM SE KAQ

Pavarsisht se tifzozt presin m shum, me prbrjen dhe me mundsit q ka Vllaznia, ajo nuk mund t pretendoj t shkoj m lart sesa pozicioni i saj aktual n renditje. Nj deklarat e till sht br mbrmjen e s hns n emisionin Sport Arenanga ish-futbollisti i njohur i ksaj skuadre Hysen Zmijani. N kt emision sht folur edhe pr ecurin …

Lexo me shume

BEKIM BALAJ GOLASHNUESI M I MIR N KAMPIONATIN RUS

Sulmuesi shkodran Bekim Balaj nndalet s shnuar n kampionatin rus t futbollit pr skuadrn e tij Terek Grozni. Edhe n ndeshjen e fundit, at ndaj ekipit t njohur Zenit, ka br t njjtn gj, madje duke shnuar dy gola brenda katr minutash dhe me to i ka dhn fitoren Terekut. N fakt, ka qen ekipi i Zenitit q ka shnuar …

Lexo me shume

XHUDISTT SHKODRAN PES MEDALJE N BULLGARI DHE MAL T ZI

Xhudistt shkodran t Albania Xhudo Kodokan kan marr plot pes medalje, nga t cilat dy t arta, n dy turnet ndrkombtar t zhvilluar ditn e djeshme n Sofje t Bullgaris dhe Cetinj t Malit t Zi. N mes shum sportistve pjesmarrs nga shum vende t Europs, ata kan arritur t tregojn vlerat e tyre m t mira dhe ta prfaqsojn …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA: VLLAZNIA SHPARTALLON KINOSTUDION

Duhej t ishte nj sfid ndryshe por ka rezultuar tjetr gj. Ndeshja kryesore e kampionatit kombtar t futbollit t femrave, ajo n mes Vllaznis dhe Kinostudios, sht dominuar totalisht nga vajzat shkodrane q kan fituar me rezultatin e thell 5-0, duke treguar edhe njher tjetr se nuk do ken rivale as n kt kampionat. N pjesn e par ka shnuar …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: VLLAZNIA FITON 3-1 NDAJ TIRANS

Vllaznia n volejboll pr meshkuj arrin fitoren e tret rradhazi. Kt her ndaj Tirans. Ka ndodhur kshtu n ndeshjen e luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” kur kuqeblut kan arritur t fitojn me rezultatin 3-1. Takimi ka nisur me shum rivalitet dhe kt e tregon m s miri prfundimi i setit t par me shifrat …

Lexo me shume

CUNGU: KEMI MUNGESA POR DUAM PIK N KUKS

Pavarsisht se plot pes futbollist jan n dyshim pr t luajtur pr arsye dmtimi, srish objektivi I Vllaznis n ndeshjen e s diels n Kuks, do t jet marrja e pikve. Kt gj e ka deklaruar n konferencn e sotme pr shtyp, trajneri I ekipit shkodran Armando Cungu I cili beson se ata futbollist q do t aktivizohen, do t …

Lexo me shume

VLLAZNIA: FONDI PR VITIN 2016 VETM 400 MILION LEK

Deklaratat e bra n mbledhjen e fundit t Kshillit Bashkiak Shkodr dhe t pasqyruara m pas edhe n media pr fonde t mdha dhe abuzime n klubin e futbollit Vllaznia, jan hedhur posht nga ky i fundit ditn e sotme prmes nj deklarate pr shtyp. Ndr t tjera n t thuhet se Bashkia Shkodr pr Vllaznin gjat vitit 2016 nuk …

Lexo me shume

E KONFIRMUAR, SHQIPRI- IZRAEL N “LORO BORII”

Nj jav para zhvillimit t ndeshjes Shqipri- Izrael, n media t ndryshme ka qarkulluar lajmi se ky takim mund t spostohej nga Shkodra n Elbasan. Arsyeja q thuhej, ishte gjendja jo e mir e fushs dhe nj delegacioni i Federats izraelite q ka qen dy dit m par n qytetin verior t Shqipris, ka ngritur kt problem. Megjithat, kto pamje …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: T SHTUNN VLLAZNIA- TIRANA N SHKODR

Pasditen e s shtuns n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do t luhet nj ndeshje e rndsishme e kampionatit kombtar t volejbollit t meshkujve, ajo n mes Vllaznis dhe Tirans. T dyja kto skuadra kan pretendimet e veta n kt kampionat dhe kuptohet q do t krkojn fitoren e ktij takimi. Megjithat shkodrant duken m t vendosur pr nj gj …

Lexo me shume

BILETAT PR IZRAELIN, EDHE 2 MIJ COP N SHITJE

Nse me Spanjn shkodrant u ankuan pr mungesat e biletave n sportele, pr ndeshjen me Izraelin ndodh ndryshe. Firma q merret me shitjen e biletave, prej 10 ditsh ka nisur shitjen e tyre si n Tiran e Prishtin, ashtu edhe n Shkodr. Megjithat, interesimi sht shum i vogl. Vetm n sportelin e Shkodrs jan ende n shitje edhe 2 mij …

Lexo me shume