Saturday , 31 October 2020

SPORT

NDEROHET PAS VDEKJES ISH-IKLISTI ALEKSANDER LAZRI

Prvjetori i 37-t i lindjes s Aleksander Lazrit, ish-iklistit t Vllaznis t ndar nga jeta n mnyr aksidendentale pak muaj m par, ka mbledhur sot n Shkodr drejtuesit e Federats Shqiptare t iklizmit, drejtues t Sportklub Vllaznia, veteran t ktij sporti, pjestart e ekipit aktual t Vllaznis, familjar e miq t tij. N nj ceremoni t thjesht dhe kuptimplote, presidenti …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: VLLAZNIA FITON 3-1 MIQSOREN ME BUDUNOSTIN

Ekipet e Vllaznis dhe Budunostit n volejboll pr meshkuj, kan zhvilluar nj tjetr miqsore n mes tyre. Pas asaj t luajtur pak dit m par n Podgoric, pasditen e s mrkurs ka qen rradha e kthimit t vizits pr ekipin malazez. N takimin e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi, shkodrant kan fituar me rezultatin 3-1. Ata kan fituar …

Lexo me shume

VLLAZNIA EDHE N KUKS ME OBJEKTIV PR PIK

Ndeshja Kuksi- Vllaznia, e vlefshme pr javn e par t fazs s dyt t Superligs, do t luhet ditn e diel n orn 14.00 n stadiumin “Zeqir Ymeri” t Kuksit. Nj prballje kjo q q pritet t jet shum e vshtir pr t dy ekipet. Natyrisht q kuksiant konsiderohen favorit pr ta fituar kt ndeshje, por kjo nuk do t …

Lexo me shume

GJEAJ: VLLAZNIA DO T KRKOJ FITOREN EDHE NE KAMZ

Pas dy fitoreve t fundit rradhazi t ekipit t basketbollit t meshkujve t Vllaznis, ai do t krkoj edhe nj t tret. Pikrisht kt fundjav ndaj Kamzs, n fushn e ksaj t fundit. Trajneri i ekipit shkodran Bledar Gjeaj e konsideron shum t vshtir kt prballje megjithat sht i bindur se ekipi q ai drejton, do t bj m t …

Lexo me shume

GJERGJI: VLLAZNIA DUHET T MARR PIK EDHE N KUKS

Vllaznia prderisa I mori pik Tirans javn q shkoi, pse t mos krkoj t bj t njjtn gj edhe n ndeshjen e rradhs, at q do t luaj t dieln n Kuks ndaj skuadrs vendase. Nj deklarat t till e ka br mbrmjen e s hns n Sport Arena ish- futbollisti i ksaj skuadre dhe specialisti I futbollit Nikoll Gjergji. …

Lexo me shume

MUNDSIT E VLLAZNIS RENDITEN MES M T MIRVE

Pavarsisht kushteve shum t vshtira n t cilat vijojn t strviten mundsit e Vllaznis, ato vijojn t bjn paraqitje t mir n do aktivitet ku marrin pjes. Kshtu ka ndodhur edhe n kampionati kombtar t t rinjve t zhvilluar ditt e fundit n pallatin e sportit Asllan Rusi t kryeqytetit. Ata kan arritur t zn vendin e tret n renditjen …

Lexo me shume

“VLLAZNIA B” TJETR FITORE. MUND 5-0 “INTERNACIONAL”

Ekipi i dyt i Vllaznis, ka arritur nj tjetr fitore. Kjo, e treta rradhazi dhe me trepikshin e djeshm, ai sht ngjitur n vendin e dyt n renditje duke qen vetm nj pik larg Albpetrolit ndonse ky i fundit ka zhvilluar nj ndeshje m shum. Vllaznia B pasditen e s diels n “Reshit Rusi” ka “drrmuar” ekipin e Internacionalit n …

Lexo me shume

VLLAZNIAU-17 FITON 1-0 NDAJ TIRANS.VENDOS GOLI I TOMS

Prve prballjes s ekipeve t para t Tirans dhe Vllaznis, java q lam pas ka dhuruar edhe prballje n mes ekipeve t Akademive respektive t ktyre dy klubeve. Ndeshjet n mes tyre jan zhvilluar n kryeqytet dhe spikat fitorja e ekipit Vllaznia U-17 me rezultatin 1-0 ndaj bardhebluve. Nj fitore me shum vlera sepse i forcon edhe m shum pozitat …

Lexo me shume

BOKS, VLLAZNIA “MJAFTOHET” ME VENDIN E DYT. TIRANA KAMPIONE

Pavarsisht prpjekjeve t bra, boksiert e Vllaznis nuk kan arritur dot t shpallen kampion pr her t 21-t. N ndeshjet finale t zhvilluar mesditn e s diels n kryeqytet, kan dominuar boksiert e Tirans q kan fituar m shum pesha, duke merituar pr rrjedhoj edhe vendin e par si ekip. Shkodrant ndonse kan nxjerr pes sportist n finale, kan arritur …

Lexo me shume

VLLAZNIA BARAZIM 0-0 ME TIRANN N LA

N barazim 0-0 sht mbyllur ndeshja n mes Tirans dhe Vllaznis, ndeshje kjo e vlefshme pr javn e fundit t fazs s par t kampionatit. E luajtur n stadiumin e Lait, kjo prballje tregoi edhe njher tjetr se kuqeblut kur duan t luajn, mund t’i marrin pik do kundrshtari. Trajneri Cungu e nisi lojn pa ndryshime n formacion n krahasim …

Lexo me shume