SPORT

VLLAZNIA LARGOHEN TRE NGA PROVA, MBESIN DY T TJER

Tre prej lojtarve t ardhur pr prov s fundi tek Vllaznia nuk e kan kaluar at dhe jan kthyer pr andej nga kan ardhur. Bhet fjal pr portierin maqedonas Bozhinovski, pr mesfushorin kroat Filipovi dhe pr rusin Kajumov. Kta dy t fundit jan provuar n miqsoren e fundit me Dei dhe nuk kan arritur dot t bindin stafin teknik t …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON 2-1 MIQSOREN ME DEI N TUZ

E ka nisur me fitore serin e ndeshjeve miqsore ekipi i Vllaznis. N takimin e luajtur pasditen e djeshme n Tuz t Malit t Zi ndaj Deiit vendas, kuqeblut kan arritur t fitojn me rezultatin 2-1. Nga sa msohet, vetm n pjesn e dyt ata kan arritur t dalin n lojn e tyre dhe t shpalosin vlerat m t mira. …

Lexo me shume

VLLAZNIA, MBRRIN EDHE RUSI KAYUMOV DHE SERBI RAKI

Shtohet numri i futbollistve t huaj q jan n prov te skuadra e Vllaznis. Prve dy portierve, malazezit Agovi dhe maqedonasit Bozhinovski, si dhe mesfushorit kroat Filipovi, n strvitjen e djeshme kan qen t pranishm edhe dy futbollist t tjer t huaj. Bhet fjal pr rusin Dmitri Kajumov dhe serbin Aleksandar Raki. N fakt, t dyja prurjet e reja, ndonse …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA N PRITJE T PRFORCIMEVE T TJERA

Prgatitjet pr ndeshjet e Ligs s Kampioneve tashm tashm nisur pr ekipin e futbollit t femrave t Vllaznis. Ai ka nisur grumbullimin dhe pr nj muaj rresht do strvitet fort n mnyr q t prballoj si duhet kto ndeshje europiane. Trajneri Nikolin Leka n nj prononcim pr televizionin Rozafa bn t ditur se sht i knaqur edhe me lojtaret q …

Lexo me shume

“LUAJ DHE UNE “, BARAZI NE FUTBOLL

Perfaqsues te bashkise Lezhe dhe ata te shoqates se te verberve jane ndeshur ne nje ndeshje futbolli me kushte te barabarta. Ideja e specialisteve te sportit ne bashkine e Lezhes gjeti mbeshtetje dhe mori vlersim maksimal. Gjithcka i referohet nevojes per te perfshire edhe kategorite e ndryshme sociale ne jeten aktive te qytetit dhe integrimin e tyre ne shoqeri. Pavarsisht …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VIJN PR PROV NJ PORTIER E NJ MESFUSHOR

Skuadra shkodran vazhdon t provoj futbollist e ndrsa disa ikn duke mos bindur, t tjer vijn pr t treguar vlerat e tyre. Kshtu, n strvitjen e pasdites s djeshme, ka rn n sy mungesa e portierit suedez Niklas Udenas i cili vetm pas dy seancave me kuqeblut, ka br q stafi teknik t bindet se ai nuk i vlen Vllaznis …

Lexo me shume

AAS U-17 VEND T PAR N TURNEUN E POLONIS

Nj rezultat t shklqyer ka arritur ekipi I 17 vjearve t Akademis Ajaks n turneun ndrkombtar t zhvilluar kto dit n Poloni. Ai ka sfiduar t gjith ekipet pjesmarrse n kt grupmosh duke fituar edhe ndeshjen finale ndaj nj ekipi polak me rezultatin 1-0 ku golin e fitores e ka shnuar sulmuesi Albert Mila. Me kt fitore, shkodrant ksisoj kan …

Lexo me shume

PENALLTITE DERGOJNE PORTUGALINE NE GJYSEMFINALE

Portugalia sht gjysmfinalisjta e par e Europianit, pa fituar asnjher por dhe pa humbur asnjher. Quaresma ishte srish njeriu vendimtar i luzitanve, vetm se kt her nga pika e bardh e penalltive, me Portugalin q fitoi 5-3 nga pika e bardh, pasi koha e rregullt ishte mbyllur 1-1. Nj tjetr gjysmfinale pr Portugalin, q regjistron dhe ndeshjen e nnt pa …

Lexo me shume

VLLAZNIA HAS VESHTIRESI NE MERKATO

Pasditen e nesrme ekipi i Vllaznis do t nis strvitjen duke zhvilluar t parn seanc strvitore n prag t nisjes s sezonit t ri por ajo q msohet sht se t pranishm ne kt strvitje nuk do t jen m shum se 16-17 futbollist, pikrisht ata q jan nn kontrat me Vllaznin. Vet ky numr tregon m s miri se …

Lexo me shume

VLLAZNIA DO NIS STRVITJEN M 1 KORRIK

Ekipi i Vllaznis do t nis strvitjen m dat 1 korrik. Kshtu ka vendosur trajneri Armando Cungu n bashkpunim me drejtuesit e klubit. Strvitjet e para kuqeblut do ti zhvillojn n Shkodr dhe prgatitjet ktu do t vazhdojn pr rreth tre jav. Pasi t ndodh kshtu, m pas, diku nga fundi i muajit korrik, ekipi do t largohet diku jasht …

Lexo me shume