Sunday , 19 September 2021

SPORT

SMAJLI: SHKODRA DHE VLLAZNIA KAN MBETUR N ZEMRN TIME

Kapiteni aktual i Beslidhjes Dritan Smajli ende ka nostalgjin kur ka qen futbollist i Vllaznis dhe e konsideron at periudh si m t artn e karriers s tij. Ai ka qen i ftuar mbrmjen e s hns n emisionin “Sport Arena” n televizionin Rozafa teksa ka folur me shum optimizm edhe pr t ardhmen e skuadrs shkodrane. N kt emision …

Lexo me shume

IKLIZM: VLLAZNIA GATI PR GARAT E PARA T KTIJ VITI

T mrkurn Federata Shqiptare e iklizmit do t organizoj t parn gar t ktij viti, “Kupn e Kalave” q do t nis nga Preza dhe do t prfundoj n Petrel t Tiran, e gjat 110 kilometra. Kjo gar do t pasohet me nj tjetr ditn e diel, at t kups “26 marsi” q zhvillohet do vit n Kavaj. iklistt e …

Lexo me shume

KRIS OLIVIER ESHTE BLERJA E RRADHES PER EKIPIN E BASKETBOLLIT TE VLLAZNISE. AMERIKANI ESHTE PREZANTUAR PARADITEN E SE MARTES NGA DREJTUESIT E EKIPIT SHKODRAN DHE PRITET TE JETE NJE PIKE SHUME E FORTE PER TA, NE GAREN PER TITULLIN KAMPION. OLIVIER DO TE JETE KESISOJ I KATERTI AMERIKAN QE BEHET PJESE E KUQEBLUVE NE KETE SEZON

Kris Olivier sht blerja e rradhs pr ekipin e basketbollit t Vllaznis. Amerikani sht prezantuar sot nga ana e inspektorit t klubit shkodran Astrit Zaganjori dhe pritet t jet nj pik shum e rndsishme pr kt skuadr n luftn drejt titullit kampion. N prononcimin e tij t par si basketbollist i ksaj skuadre, Olivier shprehet i knaqur me pritjen q …

Lexo me shume

BESELIDHJA I AFROHET KAMZES ME VETEM 2 PIKE DIFERENCE

Nj gol i shnuar n pjesen e par i k dhn 3 pike mjaft t rndishme ekipit lezhjan t Beslidhjes.Ndeshja e luajtur dje n Lezh prball Burrelit prfundoj me rezultatin 1 me 0 pr vendasit, t cilt ju afruan m shum se asnjehere tjeter kreut n rnditje Kamzes q ruan vendin e par.Loja nisi e shpejte pr t dyja skuadrat, …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 E MBYLL FAZN E DYT N VEND T PAR N RENDITJE

Vllaznia U-19 ka vijuar me serin e fitoreve n kampionat teksa n ndeshjen e fundit t fazs s dyt, at t zhvilluar dje n Lezh ndaj ekipit Brians, ka arritur t fitoj me rezultatin 3-1. Ndeshja sht dominuar nga futbollistt shkodran q drejtohen nga dyshja Beqiri e Kai dhe pr kt arsye, fitorja nuk sht vn asnjher n dyshim. Goli …

Lexo me shume

MARTINI: ARBITRI NUK NDIKOI N NDESHJEN VLLAZNIA- TEUTA

N Shkodr jan ende t zemruar me arbitrat e ndeshjes Vllaznia- Teuta pr at anullim t golit t Hebajt q do t’u jepte atyre fitoren n kt takim shum t rndsishm t kampionatit. Por ndrkoh, ka edhe prej atyre q mendojn ndryshe. Ish- futbollisti dhe ish- trajneri i ksaj skuadre Edi Martini, n nj prononcim pr televizionin Rozafa shprehet se …

Lexo me shume

VLLAZNIA BARAZIM MES POLEMIKASH NDAJ TEUTS

Vllaznia nuk ka shkuar m larg sesa barazimi 0-0 ndaj Teuts n ndeshjen e luajtur pasditen e s diels n “Loro Borii”. Nj ndeshje e shoqruar me shum polemika e kontestime q i ka patur brenda t gjitha. Gol t anulluar, 11-metrsh t humbur, karton t kuq dhe shtyll por gol jo. Vendasit e nisin n mnyrn m t mir …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA, VLLAZNIA GJITHNJ E M PRAN TITULLIT

Vllaznia n futboll pr femra vazhdon serin e fitoreve n kampionat teksa n ndeshjen e javs s 13-t, ka arritur t fitoj me rezultatin e thell 10 me 0 ekipin e Sknderbeut t Kors. Ndeshja e luajtur n fushn sportive “Reshit Rusi” sht dominuar n t gjitha drejtimet nga vajzat shkodrane q nuk e kan patur t vshtir ta fitojn …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA FORCON POZITAT N VENDIN E DYT

Basketbollistt e Vllaznis kan arritur nj tjetr fitore n kampionat, kt her ndaj ekipit t Ardhmris. Nj fitore q n fakt ka qen dramatike sepse sht arritur vetm n sekondat e fundit t ndeshjes. Ka qen nj kosh i shnuar nga amerikani Palmer 9 sekonda para fundit, q i ka dhn fitoren kuqebluve me shifrat 66 me 64. Por pavarrisht …

Lexo me shume

SELIMAJ: PORTA? DO VAZHDOJ TA RUAJ T PAPREKUR SRISH

Prve trajnerit Cungu, entuziast pr nj rezultat pozitiv sht shfaqur edhe portieri I Vllaznis Erind Selimaj. I pranishm prkrah trajnerit n konferencn e sotme pr shtyp, numri 1 I ports shkodrane sht shprehur I knaqur me aktivizimin si titullar n dy ndeshjet e fundit dhe ka falenderuar stafin pr besimin e dhn duke premtuar t jap m t mirn edhe …

Lexo me shume