Saturday , 16 January 2021

SPORT

VLLAZNIA: FONDI PR VITIN 2016 VETM 400 MILION LEK

Deklaratat e bra n mbledhjen e fundit t Kshillit Bashkiak Shkodr dhe t pasqyruara m pas edhe n media pr fonde t mdha dhe abuzime n klubin e futbollit Vllaznia, jan hedhur posht nga ky i fundit ditn e sotme prmes nj deklarate pr shtyp. Ndr t tjera n t thuhet se Bashkia Shkodr pr Vllaznin gjat vitit 2016 nuk …

Lexo me shume

E KONFIRMUAR, SHQIPRI- IZRAEL N “LORO BORII”

Nj jav para zhvillimit t ndeshjes Shqipri- Izrael, n media t ndryshme ka qarkulluar lajmi se ky takim mund t spostohej nga Shkodra n Elbasan. Arsyeja q thuhej, ishte gjendja jo e mir e fushs dhe nj delegacioni i Federats izraelite q ka qen dy dit m par n qytetin verior t Shqipris, ka ngritur kt problem. Megjithat, kto pamje …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: T SHTUNN VLLAZNIA- TIRANA N SHKODR

Pasditen e s shtuns n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do t luhet nj ndeshje e rndsishme e kampionatit kombtar t volejbollit t meshkujve, ajo n mes Vllaznis dhe Tirans. T dyja kto skuadra kan pretendimet e veta n kt kampionat dhe kuptohet q do t krkojn fitoren e ktij takimi. Megjithat shkodrant duken m t vendosur pr nj gj …

Lexo me shume

BILETAT PR IZRAELIN, EDHE 2 MIJ COP N SHITJE

Nse me Spanjn shkodrant u ankuan pr mungesat e biletave n sportele, pr ndeshjen me Izraelin ndodh ndryshe. Firma q merret me shitjen e biletave, prej 10 ditsh ka nisur shitjen e tyre si n Tiran e Prishtin, ashtu edhe n Shkodr. Megjithat, interesimi sht shum i vogl. Vetm n sportelin e Shkodrs jan ende n shitje edhe 2 mij …

Lexo me shume

NDEROHET PAS VDEKJES ISH-IKLISTI ALEKSANDER LAZRI

Prvjetori i 37-t i lindjes s Aleksander Lazrit, ish-iklistit t Vllaznis t ndar nga jeta n mnyr aksidendentale pak muaj m par, ka mbledhur sot n Shkodr drejtuesit e Federats Shqiptare t iklizmit, drejtues t Sportklub Vllaznia, veteran t ktij sporti, pjestart e ekipit aktual t Vllaznis, familjar e miq t tij. N nj ceremoni t thjesht dhe kuptimplote, presidenti …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: VLLAZNIA FITON 3-1 MIQSOREN ME BUDUNOSTIN

Ekipet e Vllaznis dhe Budunostit n volejboll pr meshkuj, kan zhvilluar nj tjetr miqsore n mes tyre. Pas asaj t luajtur pak dit m par n Podgoric, pasditen e s mrkurs ka qen rradha e kthimit t vizits pr ekipin malazez. N takimin e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi, shkodrant kan fituar me rezultatin 3-1. Ata kan fituar …

Lexo me shume

VLLAZNIA EDHE N KUKS ME OBJEKTIV PR PIK

Ndeshja Kuksi- Vllaznia, e vlefshme pr javn e par t fazs s dyt t Superligs, do t luhet ditn e diel n orn 14.00 n stadiumin “Zeqir Ymeri” t Kuksit. Nj prballje kjo q q pritet t jet shum e vshtir pr t dy ekipet. Natyrisht q kuksiant konsiderohen favorit pr ta fituar kt ndeshje, por kjo nuk do t …

Lexo me shume

GJEAJ: VLLAZNIA DO T KRKOJ FITOREN EDHE NE KAMZ

Pas dy fitoreve t fundit rradhazi t ekipit t basketbollit t meshkujve t Vllaznis, ai do t krkoj edhe nj t tret. Pikrisht kt fundjav ndaj Kamzs, n fushn e ksaj t fundit. Trajneri i ekipit shkodran Bledar Gjeaj e konsideron shum t vshtir kt prballje megjithat sht i bindur se ekipi q ai drejton, do t bj m t …

Lexo me shume

GJERGJI: VLLAZNIA DUHET T MARR PIK EDHE N KUKS

Vllaznia prderisa I mori pik Tirans javn q shkoi, pse t mos krkoj t bj t njjtn gj edhe n ndeshjen e rradhs, at q do t luaj t dieln n Kuks ndaj skuadrs vendase. Nj deklarat t till e ka br mbrmjen e s hns n Sport Arena ish- futbollisti i ksaj skuadre dhe specialisti I futbollit Nikoll Gjergji. …

Lexo me shume

MUNDSIT E VLLAZNIS RENDITEN MES M T MIRVE

Pavarsisht kushteve shum t vshtira n t cilat vijojn t strviten mundsit e Vllaznis, ato vijojn t bjn paraqitje t mir n do aktivitet ku marrin pjes. Kshtu ka ndodhur edhe n kampionati kombtar t t rinjve t zhvilluar ditt e fundit n pallatin e sportit Asllan Rusi t kryeqytetit. Ata kan arritur t zn vendin e tret n renditjen …

Lexo me shume