SPORT

GJICI ULTIMATUM 5 DITE PER VLLAZNINE!

“Do ta nxjerr Vllazninė 2 herė kampione nė 5 edicione, por bashkia e Shkodrės duhet tė japė 500 mijė Euro nė edicion” ky ėshtė kushti i Gjicit. Presidenti i ekipit tė Kukėsit, Safet Gjici vendos kushte bashkisė sė Shkodrės pėr marrjen e drejtimit tė ekipit tė Vllaznisė dhe lė 5 ditė afat pėr kthimin e pėrgjigjes, nė tė kundėrt vazhdon …

Lexo me shume

VLLAZNIA PRET LOJTARĖ TĖ TJERĖ NGA MERKATOJA

Vetėm dy javė para fillimit tė kampionatit tė ri, Vllaznia ndjehet e paplotėsuar. Aktualisht skuadra ka nė pėrbėrje tė saj 24 futbollistė, por shumica e tyre janė tė rinj dhe nuk japin garancinė e duhur pėr stafin teknik. Jo mė kot trajneri Zmijani nė ēdo deklaratė tė tij ka thėnė se pret ende pėrforcime nga merkatoja. Kėtė gjė ka paralajmėruar …

Lexo me shume

ALBAN NOGA ZGJIDHET TRAJNERI I RI I ADĖS SĖ VELIPOJĖS

Alban Noga do tė jetė trajneri I ri I Adės nė sezonin e ri. Ai ka marrė miratimin e presidentit Alfred Pjetri pėr tė marrė kėtė detyrė dhe nga dita e hėnė do tė nisė stėrvitjen me ekipin. Ka qenė numri 1 I klubit velipojak ai qė e ka konfirmuar emrin e ri tė pankinės sė kėsaj skuadre dhe natyrisht …

Lexo me shume

VLLAZNIA NJOFTON LIGĖN BALLKANIKE PĖR MOSPJESMARRJEN

Shoqata e basketbollit tė Vllaznisė ka njoftuar zyrtarisht Federatėn Shqiptare dhe pėrmes saj Ligėn Ballkanike se pjesmarrja nė edicionin e rradhės tė kėsaj Lige, ėshtė nė dyshim pėr arsye financiare. Ajo qė flitej prej kohėsh, tashmė ėshtė njė realitet. Sezoni I kaluar u ka shėrbyer shkodranėve pėr tė testuar veten nė kėtė Ligė ndėrkohė qė sivjet mendohej tė bėheshin gjėra …

Lexo me shume

VLLAZNIA E NIS ME FITORE NE SLLOVENI!

Vllaznia e ka nisur me fitore serinė e takimeve miqėsore qė po zhvillon nė pėrgatitoren e Sllovenisė. Nė pėrballjen e sotme ndaj ekipit vendas Dravograd, ajo ka arritur tė fitojė me rezultatin 4-2. Kuptohet, niveli i kundėrshtarit nuk ka qenė shumė i lartė, ngaqė ai merr pjesė nė ligėn e tretė tė kėtij vendi, megjithatė, e rėndėsishme ėshtė u zhvillua …

Lexo me shume

DĖSHTON MIQĖSORJA E VLLAZNISĖ ME AL HILAL

Miqėsorja e planifikuar pėr t’u luajtur pasditen e djeshme  ndaj ekipit arab Al Hilal nuk ėshtė realizuar. Drejtuesit e Vllaznisė kanė mbetur tė zhgėnjyer nga kjo gjė megjithatė jo pėr fajin e tyre. Ka qenė vetė klubi arab qė e ka anulluar atė ngaqė nė skenė I ka dalė njė miqėsore tjetėr me Udinezen dhe nė kėtė mėnyrė kanė parapėlqyer …

Lexo me shume

ADEMI: ASNJĖ PROPOZIM KONKRET PĖR K.F VLLAZNIA

Situata e cila ėshtė krijuar nė ambjentet sportėdashese mbi ekipin e Vllaznisė ka bėrė qė tė reagojė dhe kryebashkiakja e re e bashkisė Shkoder Voltana Ademi. Nė faqen e saj zyrtare nė facebook “ Voltana Ademi- Faqja Zyrtare” ajo shkruan: “Nė respekt tė diskutimit mediatik lidhur me Klublin e Futbollit “Vllaznia”, marr shkas pėr tė pėrforcuar qėndrimin qė nė drejtimin …

Lexo me shume

TE MERKUREN EKIPI KOMBETAR I BOKSIT DREJT SOFJES

Diten e merkure ekipi kombetar I boksit do te niset drejt Sofjes per te marre pjese ne Kampionatin Europian. Ne rradhet e ketij ekipi bejne pjese 4 boksiere, nder te cilet jane edhe dy shkodranet Bilali e Demaj. Duke folur per gazetaret, trajneri Zef Gjoni ka shprehur besimin e tij ne nje paraqitje te mire te sportisteve tane ne kete …

Lexo me shume

SHTUBINA: VLLAZNIA MUND TĖ JETĖ SURPRIZA E SEZONIT TĖ RI

Kapiteni I Vllaznisė Ndriēim Shtubina ėshtė I mendimit se skuadrėn I duhen ende pėrforcime. Ai bashkohet nė kėtė mėnyrė edhe me trajnerin Zmijani qė ka kėrkuar tė njėjtėn gjė nė mėnyrė qė tė ndėrtohet njė ekip konkurrues pėr sezonin e ri. Duke folur pėr mediat, mesfushori shkodran ėshtė prononcuar edhe pėr ēėshtjen “Gjici” megjithatė pa dashur tė marrė gjė pėrsipėr …

Lexo me shume

BIZI, SHABA E KAĒI, KANDIDATURAT PĖR TRAJNER TĖ ADĖS

Ndonėse disi me vonesė, ekipi I Adės do tė nisė shumė shpejt pėrgatitjet pėr sezonin e ri. Pėr presidentin Pjetri puna e parė qė duhet tė bėjė do tė jetė pėrzgjedhja e trajnerit tė ri tė saj. Vendi ka mbetur bosh pas pas largimit tė trajnerit tė mėparshėm Kreshnik Krepi drejt Besėlidhjes. Presidenti Pjetri pėr televizionin Rozafa  ka bėrė tė …

Lexo me shume