Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

SPORT

VLLAZNIA, AGOVI E HOXHA PRAN FIRMS ME KUQEBLUT

Tek Vllaznia koht e fundit jan provuar disa portier nga vende t ndryshme t Europs por ndr ta, m shum ka bindur malazezi 25 vjear Jasmin Agovi. N kt konkluzion kan dal pjestart e stafit teknik t skuadrs shkodrane dhe pasi sht biseduar edhe me drejtuesit e lart t klubit, sht rn dakord q atij t’i ofrohet nj kontrat. Kjo …

Lexo me shume

KRUJA I LUMTUR: M KISHTE MUNGUAR VLLAZNIA

18 muaj zhgnjim, shoqruar me probleme dhe mosaktivizim t rregullt, kan br q mesfushori shkodran mezi ta pres rikthimin tek Vllaznia. Kuptohet q gjrat pr t nuk kan shkuar dhe aq mir teksa ndryshe e kishte menduar karriern e tij dhe ndryshe rrodhi ajo. Pr kt arsye, 23 vjeari ka edhe nj sugjerim pr futbollistt e rinj t cilt duan …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VIJN EDHE DY FUTBOLLIST T TJER N PROV

Ekipi shkodran sht kthyer vrtet n nj kantier ndrtimi. Futbollist q vijn dhe ikin do dit dhe ajo far sht m e keqja, ende askush nuk ka nnshkruar. Kshtu ka ndodhur edhe ditn e djeshme teksa kan ikur tre futbollistt q nuk e kaluan testin n miqsoren me Mornarin dhe ndrkoh kan ardhur dy t tjer pr prov.Duke qen se …

Lexo me shume

MADZAR: TRE LOJTART E HUAJ NUK NA BINDN

Vllaznia e ka fituar ndeshjen e dyt miqsore ndaj Mornarit me rezultatin 1-0 por stafi teknik I ktij ekipi nuk sht dukur aspak I knaqur me lojn e zhvilluar nga ekipi n fushn e lojs. N emr t stafit, pas ndeshjes pr mediat ka folur zvendstrajneri Aleksandar Maxhar I cili nga ana tjetr ka folur edhe pr tre lojtart e …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON EDHE MIQSOREN E DYT. MUND 1-0 MORNARIN

Pr ekipin e Vllaznis vjen edhe fitorja e dyt. Kt her ndaj Mornar t Tivarit, ndeshje e luajtur pasditen e s premtes n qytetin malazez. N fund t takimit sht fiksuar rezultati 1-0 pr kuqeblut por q n fakt nuk kan bindur shum. Trajneri Cungu e ka nisur ndeshjen me portierin malazez Sheki t ardhur pr prov ndrsa n mbrojtje …

Lexo me shume

VLLAZNIA, SHUM LOJTAR N PROV NDAJ MORNARIT

Ardhjet e futbollistve pr prov tek Vllaznia vijojn dhe testi kryesor pr ta, do t jet miqsorja q do t zhvilloj n Tivar t Malit t Zi ndaj Mornarit vendas. Para ksaj miqsoreje, ekipi shkodran pasditen e sotme ka zhvilluar seancn e rradhs. Ajo q ka rn n sy n kt seanc ka qen prania e vetm njrit nga dy …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VIJN EDHE TRE FUTBOLLIST T TJER N PROV

Prurjet tek Vllaznia vazhdojn srish, gjithnj n prpjekjet pr t gjetur lojtart e duhur si prforcim pr sezonin e ri. Edhe n seancn e pasdites s djeme ka patur zhvillime dhe t pranishm kan qen t tjer futbollist. Ka rn n sy prania e dy portierve t tjer si dhe e mesfushorit Gentian Manuka. Portiert e ardhur jan malazezi Sceki …

Lexo me shume

ARBITRAT E SHKODRS ANALIZOJN SEZONIN E FUNDIT

Arbitat e futbollit t kolegjiumit t Shkodrs sot kan zhvilluar analizn e sezonit 2015-2016. N kt analiz prve vet arbitrave t ktij kolegjiumi, kan marr pjes prve arbitrave, edhe veteran t ktij kolegjiumi ndrsa n emr t Federats Shqiptare t Futbollit ka qen i pranishm Prek Pjetrushi. Kryetari i kolegjiumit t arbitrave t Shkodrs Dritan Salaj, n fjaln e tij …

Lexo me shume

TRAJNERI I VLLAZNISE REAGON RRETH ZERAVE TE MERKATOS

Trajneri i ekipit te Vllaznise, Armando Cungu, ka qene shume i shqetesuar ditet e fundit ne lidhje me shume lajme te paverteta qe qarkullojne ne lidhje me merkaton e Vllaznise dhe per kete arsye, ka bere kete reagim per faqen zyrtare te klubit: Ajo q po m mrzit m shum se do gj tjetr sht zhurma q po krijohet rreth …

Lexo me shume

ARSID KRUJA RIKTHEHET SRISH TEK VLLAZNIA

Arsid Kruja rikthehet tek Vllaznia. Pas 18 muajsh shkputje prej saj, mesfushori shkodran i jep fund edhe ankthit t krijuar rreth tij sa i takon shkputjes s kontrats me klubin arab Al Hajer. Pasditen e djeshme ka mbrritur edhe konfirmimi prfundimtar nga FIFA se lojtari sht i lir dhe pasi sht njoftuar edhe Federata Shqiptare e Futbollit pr kt shtje, …

Lexo me shume