SPORT

VLLAZNIA, N PRITJE T ANALIZS S SEZONIT

Me finalen e Kups s Shqipris dhe triumfin e Kuksit ndaj Lait, sezoni 2015-2016 tashm sht mbyllur dhe n ditt n vijim secila prej skuadrave ka nisur t mendojn pr zhvillimin e analizs s ktij sezoni pr t par se far sht br mir dhe far jo. Edhe tek Vllaznia nj analiz e till pritet t zhvillohet n ditt n …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, VLLAZNIA PR T REJA SHPALLET KAMPIONE

Vllaznia n volejboll prve titullit kampion me paratreja q ka siguruar nj jav m par, sot rrmbeu edhe nj tjetr trofe, at t t rejave. Ka ndodhur kshtu pas ndeshjes finale q ajo ka fituar me rezultatin e pastr 3-0 ndaj ekipit tjetr finalist, Himars. Ndeshja sht dominuar trsisht nga vajzat e reja t Shkodrs t cilat n kt mnyr …

Lexo me shume

IZMIR SMAJLAJ REKORD T RI. KRCEN 8.03 METRA

Atleti shkodran Izmir Smajlaj vendos srish rekord t ri kombtar, por kt her duke realizuar ndrrn e madhe t jets s tij, kalimin e distancs s 8 metrave n garn e krcimit s gjati. Ka ndodhur kshtu n garat e zhvilluara pasditen e djeshme n Elbasan, zhvilluar n kuadrin e kups s nderimit t figurave ku ai ka krcyer 8.03 …

Lexo me shume

BASKETBOLL: VLLAZNIA FITON FINALEN E PAR

Emocione pa fund mbrmjen e s shtuns n Qazim Dervishi ka dhuruar finalja e par e kampionatit kombtar t basketbollit pr meshkuj n mes Vllaznis dhe Teuts. Nj ndeshje q u duk se do t fitohej leht nga shkodrant por disa gabime t njpasnjshme t tyre e vun n dyshim kt gj dhe n fund ata kan triumfuar. Atmosfera n …

Lexo me shume

IKLIZM: VLLAZNIA FITUESE E KUPS AGIM TAFILI

Vllaznia n iklizm ka merituar kupn Agim Tafili n dy kategori, at kadet dhe xhunior sepse me sportistt e saj ka dominuar edhe n etapn e dyt, at t zhvilluar paraditen e sotme me itinerar Shkodr- Qaf el- Shkodr me gjatsi 70 kilometra. Kjo etap ka dhuruar nj surpriz t kndshme, at t shkputjes s dy iklistve t Vllaznis Gjergj …

Lexo me shume

ANTONIO MARKU, LOJTARI M I AKTIVIZUAR TEK VLLAZNIA

Kampionati i 77-t kombtar i futbollit sht mbyllur tre dit m par dhe natyrshm q fundi i tij ka qen n njfar mnyre i kndshm pr Vllaznin sepse pavarsisht shum problemeve q kaloi gjat gjith sezonit, arriti t renditej n vendin e gjasht n fund t tij. Tek ky ekip gjat ktij kampionati jan aktivizuar plot 33 futbollist dhe ndr …

Lexo me shume

NESR FINALJA E PAR E BASKETBOLLIT, VLLAZNIA- TEUTA

Pasditen e s shtuns do t startojn n Qazim Dervishi ndeshjet finale t kampionatit kombtar t basketbollit pr meshkuj, ato n mes Vllaznis dhe Teuts. Natyrisht q objektivi i ekipit shkodran mbetet i njjti, fitimi i titullit kampion edhe kt sezon megjithat trajneri Bledar Gjeaj n nj prononcim pr mediat, ka br t ditur se kundrshtari sht shum i prgatitur …

Lexo me shume

URISHTA E HAKAJ ME SHPRESAT, MUNGOJN KRYMI E KALAJA

  Dy futbollist t ekipit t Vllaznis sot do t nisen drejt Austris n prbrje t ekipit kombtar Shpresa pr t qen pjes e saj n ndeshjet miqsore q ai do t zhvilloj atje. Bhet fjal pr dy mbrojtsit, Erdenis Gurishtn dhe Esin Hakajn. Ata kan marr prej ditsh ftesn nga sektori i ekipeve kombtare pran Federats Shqiptare t Futbollit. …

Lexo me shume

MBYLLET KAMPIONATI, VLLAZNIA GATI ANALIZN

Pasditen e djeshme sht mbyllur kampionati i 77-t kombtar i futbollit i cili ka dhn edhe verdiktet e tij ku Sknderbeu sht shpallur kampion i Shqipris ndrkoh q Vllaznia sht mjaftuar me vendin e gjasht. N pamje t par mund t konsiderohet nj sukses nj renditje e till por n fakt nuk mund t jet e till sepse tifozt shkodran …

Lexo me shume

KOMBTARJA E BOKSIT GRUMBULLOHET N SHKODR

Kombtarja shqiptare e boksit, n prbrje t s cils jan 5 sportist, q nga dita e sotme sht grumbulluar n Shkodr. Boksiert e przgjedhur nga stafi i ekipit kombtar do t prgatiten ktu pr nj periudh dyjavore n prag t marrjes pjes n Kampionatin Botror q do t zhvillohet muajin e ardhshm n Azerbajxhan. Sipas trajnerit Zef Gjoni, kt her …

Lexo me shume