Thursday , 29 October 2020

SPORT

VLLAZNIA, MERKATOJA MBYLLET EDHE ME 2 LOJTAR

Lvizjet e dits s djeshme t Vllaznis n merkato, shoqruar me firmat n kontrat t Ylli Hoxhs dhe Ditmar Bicajt, kan rritur atmosfern n rradht e tifozris shkodrane e cila n fakt ka qen shum e zhgnjyer nga drejtuesit e klubit deri n kt periudh. Megjithat tani e tutje gjrat duket se do shkojn ndryshe. Skuadra ka nisur t marr …

Lexo me shume

GODITJE BIG E VLLAZNIS. FIRMOS ME DITMAR BICAJN

Pas Yll Hoxhs, Vllaznia ka br nj tjetr goditje t rndsishme n merkato. Bhet fjal pr mbrojtsin Ditmar Bicaj i cili mesditn e sotme ka firmosur kontratn me klubin shkodran. 26 vjeari n fakt pak koh u par u transferua n kampionatin iranian me klubin Makine Sazi por ditt e fundit Federata e ktij vendi i ka nxjerr nj problem …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS EDHE ME KOSOVARIN YLL HOXHA

Mesfushori kosovar Yll Hoxha q nga dita e sotme edhe zyrtarisht sht futbollist i Vllaznis. Pas akordit paraprak t arritur tre dit m par me drejtuesit e klubit, sot ka ardhur edhe firma n kontrat. Hoxha dhe administratori Gjyrezi kan rn dakord q kontrata e tyre e bashkpunimit t jet dyvjeare por me opsionin q n fundin e sezonit t …

Lexo me shume

SHQIPRI- MAROK M 31 GUSHT N LORO BORII

Kombtarja shqiptare e futbollit do t luaj nj tjetr ndeshje ndrkombtare n stadiumin Loro Borii.Prve asaj eliminatore ndaj Maqedonis m 5 shtator, do t ket edhe nj tjetr ndeshje q do t luhet n Shkodr, madje m prpara se ajo me fqinjt. Kshtu, m dat 31 gusht, Shqipria do t pres n impiantin m t ri t futbollit, kombtaren e …

Lexo me shume

PORTJERI SHERRI DREJT LARGIMIT NGA EKIPI I VLLAZNISE

Mesa duket, ardhja e portjerit malazez Agovic te ekipi i Vllaznise nuk e ka mbyllur plotesisht ceshtjen e portes te ekipi shkodran. Kjo pasi portjeri i talentuar Alen Sherri eshte drejt largimit nga ekipi shkodran, per shkak te hapesirave te pakta te ky ekip. Ai ka marre leje nga drejtuesit e klubit dhe ka kerkuar nje huazim ne Itali. Nje …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON MIQESOREN E TRETE, MPOSHT OTRANTON

Ekipi i Vllaznise ka arritur fitoren e trete ne miqesoren e katert te zhvilluar ne prag te sezonit te ri futbollistik. Shkodranet kane triumfuar me rezultatin e paster 2-0 ne miqesoren e zhvilluar pasditen e se Shtunes ndaj Otrantos se Ulqinit. Me pak ndryshime ne formacion nga miqesoret e tjera, Vllaznia zbriti ne fushen e lojes me kete 11-she: Agovic, …

Lexo me shume

VLLAZNIA, EDHE TRE GODITJE PR T MBYLLUR MERKATON

Mesfushori kosovar Ylli Hoxha pritet t firmos n ditt n vijim me Vllaznis sepse akordi sht arritur dhe tashm ka mbetur thjesht vetm zyrtarizimi. 29 vjeari ka nisur edhe strvitjen me kuqeblut dhe kontrata e tij sht nj formalitet. Megjithat, merkatoja e ekipit shkodran nuk do t mbyllet ktu. Kjo ngaq duhen ende futbollist t tjer. Stafi teknik krkon ende …

Lexo me shume

VLLAZNIA T SHTUNN MIQSORE ME OTRANT T ULQINIT

T shtunn pasdite, ekipi i Vllaznis do t zhvilloj nj tjetr ndeshje miqsore. Kt her prball saj do t jet Otrant i Ulqinit. Drejtuesit e t dy klubeve kan rn dakord pr zhvillimin e ksaj ndeshje dhe tashm mbetet vetm pr tu prcaktuar vendi se ku do t luhet. Kjo ngaq fillimisht u mendua t luhej n Ulqin por gjendja …

Lexo me shume

VLLAZNIA 0-0 NDAJ DEI ME NJ LOJ JOBINDSE

N barazim 0-0 sht mbyllur ndeshja miqsore n mes ekipit t Vllaznis dhe Dei t Tuzit, ndeshje kjo e luajtur pasditen e s mrkurs n Reshit Rusi. Por m shum sesa barazimi, ajo q ka rn n sy ka qen loja e dobt q ka zhvilluar skuadra shkodrane. Trajneri Cungu kishte hedhur nga minuta e par n fush edhe tre …

Lexo me shume

MIQSORE, VLLAZNIA NDAHET N BARAZIM 0-0 NDAJ DEI

Vllaznia nuk ka shkuar me shume se nje barazim 0-0 ne miqesoren e luajtur sot ne fushen sportive Reshit Rusi perballe ekipit nga Mali i Zi te Decic. Shkodranet e nisen takimin me kete 11-she. Ne porte u aktivizua blerja me fundit, porjeri Agovic, me pas ne mbrojtje Gocaj, Cicmil, Vrapi dhe Manuka, ku ky i fundit eshte ne prove …

Lexo me shume