Friday , 30 October 2020

SPORT

VLLAZNIA 0-0 NDAJ DEI ME NJ LOJ JOBINDSE

N barazim 0-0 sht mbyllur ndeshja miqsore n mes ekipit t Vllaznis dhe Dei t Tuzit, ndeshje kjo e luajtur pasditen e s mrkurs n Reshit Rusi. Por m shum sesa barazimi, ajo q ka rn n sy ka qen loja e dobt q ka zhvilluar skuadra shkodrane. Trajneri Cungu kishte hedhur nga minuta e par n fush edhe tre …

Lexo me shume

MIQSORE, VLLAZNIA NDAHET N BARAZIM 0-0 NDAJ DEI

Vllaznia nuk ka shkuar me shume se nje barazim 0-0 ne miqesoren e luajtur sot ne fushen sportive Reshit Rusi perballe ekipit nga Mali i Zi te Decic. Shkodranet e nisen takimin me kete 11-she. Ne porte u aktivizua blerja me fundit, porjeri Agovic, me pas ne mbrojtje Gocaj, Cicmil, Vrapi dhe Manuka, ku ky i fundit eshte ne prove …

Lexo me shume

IKLISTT E VLLAZNIS PJESMARRS N KUPN RINIA

Pas nj periudhe njmujore pa aktivitet, iklistt e Vllaznis rikthehen srish n garat kombtare. Bhet fjal pr Kupn Rinia q do t zhvillohet kt fundjav me pjesmarrjen e sportistve t t gjith vendit. Kjo kup do t zhvillohet pr dy dit me rradh, nesr dhe pasnesr, n qytetet e Elbasanit dhe Pogradecit. Natyrisht q nj gar e till e vshtir …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME PORTIERIN MALAZEZ AGOVI

Vllaznia bhet me portier. Pas Selimajt e Sherrit, nj tjetr portier i shtohet asaj. Bhet fjal pr malazezin Jasmin Agovi. 25 vjeari kishte rreth dy jav q ishte n prov me ekipin shkodran dhe ka arritur t bind stafin teknik m shum se gjith portiert e tjer t ardhur gjat ktyre ditve. Pr kt arsye, sot palt jan ulur n …

Lexo me shume

T MRKURN N “RESHIT RUSI” MIQSORJA VLLAZNIA- DEI

Pr ekipin e Vllaznis vjen edhe miqsorja e tret n kt faz prgatitore. Prgatitjet e ekipit pr sezonin e ri po shoqrohen me zhvillimin e disa ndeshjeve miqsore. Pas dy t parave t zhvilluara n Mal t Zi, ka ardhur momenti pr t zhvilluar nj t till edhe n Shkodr. Dhe ajo do t zhvillohet t mrkurn n orn 18.00. …

Lexo me shume

VLLAZNIA, AGOVI E HOXHA PRAN FIRMS ME KUQEBLUT

Tek Vllaznia koht e fundit jan provuar disa portier nga vende t ndryshme t Europs por ndr ta, m shum ka bindur malazezi 25 vjear Jasmin Agovi. N kt konkluzion kan dal pjestart e stafit teknik t skuadrs shkodrane dhe pasi sht biseduar edhe me drejtuesit e lart t klubit, sht rn dakord q atij t’i ofrohet nj kontrat. Kjo …

Lexo me shume

KRUJA I LUMTUR: M KISHTE MUNGUAR VLLAZNIA

18 muaj zhgnjim, shoqruar me probleme dhe mosaktivizim t rregullt, kan br q mesfushori shkodran mezi ta pres rikthimin tek Vllaznia. Kuptohet q gjrat pr t nuk kan shkuar dhe aq mir teksa ndryshe e kishte menduar karriern e tij dhe ndryshe rrodhi ajo. Pr kt arsye, 23 vjeari ka edhe nj sugjerim pr futbollistt e rinj t cilt duan …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VIJN EDHE DY FUTBOLLIST T TJER N PROV

Ekipi shkodran sht kthyer vrtet n nj kantier ndrtimi. Futbollist q vijn dhe ikin do dit dhe ajo far sht m e keqja, ende askush nuk ka nnshkruar. Kshtu ka ndodhur edhe ditn e djeshme teksa kan ikur tre futbollistt q nuk e kaluan testin n miqsoren me Mornarin dhe ndrkoh kan ardhur dy t tjer pr prov.Duke qen se …

Lexo me shume

MADZAR: TRE LOJTART E HUAJ NUK NA BINDN

Vllaznia e ka fituar ndeshjen e dyt miqsore ndaj Mornarit me rezultatin 1-0 por stafi teknik I ktij ekipi nuk sht dukur aspak I knaqur me lojn e zhvilluar nga ekipi n fushn e lojs. N emr t stafit, pas ndeshjes pr mediat ka folur zvendstrajneri Aleksandar Maxhar I cili nga ana tjetr ka folur edhe pr tre lojtart e …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON EDHE MIQSOREN E DYT. MUND 1-0 MORNARIN

Pr ekipin e Vllaznis vjen edhe fitorja e dyt. Kt her ndaj Mornar t Tivarit, ndeshje e luajtur pasditen e s premtes n qytetin malazez. N fund t takimit sht fiksuar rezultati 1-0 pr kuqeblut por q n fakt nuk kan bindur shum. Trajneri Cungu e ka nisur ndeshjen me portierin malazez Sheki t ardhur pr prov ndrsa n mbrojtje …

Lexo me shume