Friday , 25 September 2020

SPORT

DE BIASI: E GJITHE SKUADRA DHA SHPIRTIN NE FUSHEN E LOJES

Trajneri italo-shqiptar i kombtares, Gianni de Biasi u shpreh pas ndeshjes Shqipri-Rumani t fituar nga kuqezinjt me rezultatin 1:0, se triumfi ishte i merituar. “Besoj se kushdo q ishte n fush nga fillimi, por edhe ata q hyn n fush m pas, dhan maksimumin. E gjith skuadra dha shpirtin n fushn e lojs dhe e meritoi kt rezultat“, u shpreh …

Lexo me shume

HISTORIKE, SHQIPERIA MERR FITOREN E PARE NE EUROPIAN. SHANSE PER KUALIFIKIM

Historike! Shqipria ka marr fitoren e par n Europianin e “Franc 2016”. Kuqezinjt debutues mundn me rezultatin e ngusht 1:0 ndeshjen vendimtare ndaj Rumanis. Nj paraqitje e shklqyer e lojtarve t kombtares shqiptare e cila u kurorzua me nj triumf spektakolar, duke kurorzuar kshtu m s miri paraqitjet dinjitoze n kt Europian. ?sht Armando Sadiku ai q ka ngritur n …

Lexo me shume

DREJTUESIT E VLLAZNIS TAKIM ME KRYEBASHKIAKEN ADEMI

Pas Bordit Mbikqyrs, edhe vet kryebashkiakja e Shkodrs Voltana Ademi u ka dhn garancin drejtuesve t klubit Vllaznia pr vazhdimin e puns pr ndrtimin e skuadrs s sezonit t ri. Takimi me numrin 1 t qytetit msohet t jet zhvilluar ditn e djeshme dhe n t kan marr pjes administrator Gjyrezi, drejtori sportiv Grima dhe trajneri Cungu. Takimi ka qen …

Lexo me shume

PORTUGALIA ZHGENJEN NDAJ AUSTRISE

Nj penallti e humbur dhe nj gol i anulluar pr Cristiano Ronaldon. Kjo Portugali nuk di t fitoj nse ylli i saj nuk di t shnoj. Skuadra luzitane ngec n nj tjetr barazim q mund t rezultoj fatal n fundin e rrugtimit t grupeve pasi me 2 pik n po kaq ndeshje, ekipi i Fernando Santos po ecn pa busull …

Lexo me shume

HUNGARIA I MERR 1 PIKE ISLANDES

Islanda dhe Hungaria kan ndar pikt pas barazimit 1-1. Ndeshja nisi m mir pr islandezt q rrezikuan me Jon Dadi Bodvarsson. Johann Gudmundsson gjuajti bukur, por portieri Gabor Kiraly, ndali gjuajtjen e tij n minutn e 31-t. Zhvillohej minuta e 39-t kur Islanda fiton penallti. Ishte futbollisti m nj njohur i ksaj kombtareje, Gylfi Sigurdsson, q mori prsipr gjuajtjen dhe …

Lexo me shume

BELGJIKA MERR FITOREN E PARE, MPOSHT 3-0 IRLANDEN

Belgjika ka gjetur fitoren e par n grup duke e mposhtur Irlandn 3-0 pas nj ndeshje t bukur. Belgt e nisn ndeshjen m mir duke ditur se vetm fitorja do ti mbante n loj pr kualifikim. Por pjesa e par nuk iu solli atyre gzim edhe pse kishin raste t mir shnimi. I pari q rrezikoi ishte Carrasco, por harkimin …

Lexo me shume

BORDI I VLLAZNIS GARANTON FINANCAT PR MERKATON

Vllaznia e sezonit t ri duhet t nis pun sa m shpejt. Ky sht konkluzioni I dal nga mbledhja e djeshme e Bordit Mbikqyrs t klubit shkodran. Pjesmarrs n kt mbledhje kan qen t pes antart e tij dhe pikrisht kryetari Shptim Quku si dhe antart Mark Laloshi, Sytki Mua, Beniamin Nako dhe Admir Teli. Prpara tyre ka qen administratori …

Lexo me shume

SPANJA E PAPERMBAJTSHME, “FUNDOS” TURQINE

Spanja ka arritur fitoren e dyt n kt faz grupesh t Euro 2016. Furia Roja mori sot fitoren m t thell t marr n kt europian, 3-0 prball Turqis.Rastet e skuadrs spanjolle ishin t panumrueshme n portn turke.I pari q rrezikoi ishte Alvaro Morata, por pasimin e Jodi Albas nuk e shndrroi dot n gol. N minutn e 34-t, Morata …

Lexo me shume

NECID I MOHON FITOREN KROACISE

Prfaqsuesja e Kroacis ka barazuar ndaj Republiks s ekis me rezultatin 2-2. Kroatt ishin m t mir gjat gjith takimit, por ata dshtuan t ishin konkret n rastet e shumta q kishin para ports kundrshtare. Goli i par erdhi nga Ivan Perisic, i cili n minutn e 37-t kalo Kroacin n eprsi pas nj goditje t fort brenda zons dhe …

Lexo me shume

ITALIA FITON DHE KUALIFIKOHET

Italia ka shnuar fitore edhe n takimin e dyt t kampionatit evropian n kuadr t grupit E. Italiant triumfuan n stadiumin Municipal t Toulouse kundr Suedis me rezultat minimal 1:0, fale nj goli n minutat t fundit t Eder. Suedezt dominuan gjat 45 minutave t para t takimit, por nuk arritn t krijojn ndonj rast q vlen t prmendet. N …

Lexo me shume