Wednesday , 21 October 2020

SPORT

GJERMANIA DHE POLONIA FITOJNE NDESHJET E FUNDIT

Gjermania fiton me lehtsi 1-0 n ndeshjen e fundit ndaj Irlands s Veriut, pa mundur q ta na jap nj “dor” n objektivin ton pr t’u br pjes e 1/8-ve. E gjith vmendja jon tashm sht e prqendruar te Turqia dhe Italia nesr ndaj irlands. Pancerat kan zhvilluar nj pjes t par fantastike me 12 mundsi t pastra shnimi, ndrkoh …

Lexo me shume

EKIPET KOSOVARE OFERTA PR FUTBOLLISTT SHKODRAN

Ekipet e futbollist t Kosovs kan hedhur syt nga Shqipria pr tgjetur lojtar cilsor. Njohja e Kosovs edhe nga UEFA e FIFA, ka br q ekipet e kampionatit t ktij vendi t shtojn interesin e tyre, ngaq sezonin e ardhshm do t marrin pjes me t drejta t plota edhe n Kupat e Europs. Pr kt arsye, ata kan filluar …

Lexo me shume

ELIMINOHET RUSIA, ANGLIA RENDITET E DYTA

Rusia sht e eliminuara e radhs nga Euro 2016 pasi sht mundur 0-3 nga Uellsi i Gareth Bale, kombtare e cila prfundimisht sht renditur n vendin e par n kt grup, ndrsa menjher pas saj Anglia, q mori vetm nj barazim pa gola me Sllovakin q prfundoi e treta. Prve nj barazimi 1-1 n ndeshjen e par ndaj Anglis, ku …

Lexo me shume

GOCAJ RIKTHEHET TEK VLLAZNIA. FIRMOS PR DY VITE

Drejtuesit e Vllaznis kan br sot realitet blerjen e par t tyre. Ai sht Olsi Gocaj. Shkodrani pas nj sezoni t suksesshm tek ekipi i Laccit, rikthehet srish “n shtpi”. Paradreken e sotme ai ka arritur akordin me administratorin Gjyrezi dhe m pas ka hedhur firm n kontrat. Madje, sa i takon ksaj t fundit, duhet thn se lojtari dhe …

Lexo me shume

SHKODRA NE FESTE PAS FITORES SE SHQIPERISE

Fitorja historike e Kombetares Shqiptare ndaj Rumanise ka mbushur rruget e qyteteve kryesore te Shqiperise, te cilet dolen te festonin kete triumf te kuqezinjve. Edhe qyteti i Shkodres nuk beri perjashtim ne festen e fitores se kombetares tone. Qytetare te shumte dolen ne qender te qytetit duke festuar me flamuj shqiptar dhe duke brohoritur per kete fitore te madhe. Festa …

Lexo me shume

MENYRAT SE SI SHQIPERIA MUND TE KUALIFIKOHET

Shqipria ka prfunduar fazn e grupeve n Euro 2016 n pozitn e tret t Grupit A, pas Francs dhe Zvicrs. Kombtarja kuqezi mposhti Rumanin 1 me 0 pr t siguruar tri pikt e para historike q i shtojn gjasat pr t kaluar tutje n fazn e ardhshme. Kuqezinjt shpresojn q t shkojn tutje nga pozita e tret, sipas rregullores s …

Lexo me shume

FOTOJA PREKESE, MAVRAJ ZGJEDH FAMILJEN PER TE FESTUAR

Mrgim Mavraj ka prekur zemrat e tifozve me festimin e tij pas prfundimit t ndeshjes Rumani-Shqipri, 1 me 0 pr kuqezinjt. Sapo arbitri mbylli ndeshjen, Mavraj vrapoi pr tek familja e tij q ishte n shkallt e stadiumit. Kjo foto ka trhequr edhe vmendjen e UEFA-s, e cila e ka publikuar n faqen e saj zyrtare. Nj moment pr t …

Lexo me shume

DE BIASI: E GJITHE SKUADRA DHA SHPIRTIN NE FUSHEN E LOJES

Trajneri italo-shqiptar i kombtares, Gianni de Biasi u shpreh pas ndeshjes Shqipri-Rumani t fituar nga kuqezinjt me rezultatin 1:0, se triumfi ishte i merituar. “Besoj se kushdo q ishte n fush nga fillimi, por edhe ata q hyn n fush m pas, dhan maksimumin. E gjith skuadra dha shpirtin n fushn e lojs dhe e meritoi kt rezultat“, u shpreh …

Lexo me shume

HISTORIKE, SHQIPERIA MERR FITOREN E PARE NE EUROPIAN. SHANSE PER KUALIFIKIM

Historike! Shqipria ka marr fitoren e par n Europianin e “Franc 2016”. Kuqezinjt debutues mundn me rezultatin e ngusht 1:0 ndeshjen vendimtare ndaj Rumanis. Nj paraqitje e shklqyer e lojtarve t kombtares shqiptare e cila u kurorzua me nj triumf spektakolar, duke kurorzuar kshtu m s miri paraqitjet dinjitoze n kt Europian. ?sht Armando Sadiku ai q ka ngritur n …

Lexo me shume

DREJTUESIT E VLLAZNIS TAKIM ME KRYEBASHKIAKEN ADEMI

Pas Bordit Mbikqyrs, edhe vet kryebashkiakja e Shkodrs Voltana Ademi u ka dhn garancin drejtuesve t klubit Vllaznia pr vazhdimin e puns pr ndrtimin e skuadrs s sezonit t ri. Takimi me numrin 1 t qytetit msohet t jet zhvilluar ditn e djeshme dhe n t kan marr pjes administrator Gjyrezi, drejtori sportiv Grima dhe trajneri Cungu. Takimi ka qen …

Lexo me shume