SPORT

VOLEJBOLL T RINJ, VLLAZNIA SRISH N VEND T PAR

Ka fituar me rezultatin e pastr 3-0 takimin e rradhs ndaj Iliris s Fush Krujs ekipi i volejbollit t t rinjve t Vllaznis. N ndeshjen e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi shkodrant nuk e kan patur t vshtir pr t triumfuar ndaj kundrshtarit. Kjo prballje ka nisur me nj minut heshtje n nderim t trajneres s volejbollit Alda …

Lexo me shume

LEONAT KOLA, TRAJNERI I RI I IKLIZMIT T VLLAZNIS

Ekipi i iklizmit t Vllaznis prej pak ditsh ka nj trajner t ri n krye t tij. Ai sht ish- iklisti i njohur Leonat Kola i cili ka zn vendin e Sabetin Hoxhs, q tani e tutje do t mbaj postin e trajnerit t ekipit t t rinjve. Vet trajneri i sapoemruar n nj prononcim t par pr mediat, ka …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA TRAJNERJA E VOLEJBOLLIT ALDA KAORRI

Nj lajm i hidhur ka ardhur sot pr sportin shkodran. sht ndar nga jeta n moshn 53 vjeare nj nga volejbollistet e njohura t Vllaznis s viteve 80 dhe njkohsisht trajnerja e ekipit t t rejave t volejbollit t ktij klubi, Alda Kaorri. Nj vdekje e papritur e ardhur pas nj infrakti q ajo ka psuar teksa ishte n ambjentet …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: VLLAZNIA RIKTHEHET N VENDIN E PAR

Volejbollistt e Vllaznis rikthehen srish n vend t par n renditje. Ka ndodhur kshtu pas ndeshjeve t javs s 16-t t kampionatit kur shkodrant kan br detyrn duke fituar 3-0 ndaj Sknderbeut ndrsa ato kan prfituar nga humbja e Studentit kryesues ndaj Tirans. Kjo sigurisht q i jep nj avantazh kuqebluve t trajnerit Artan Kalaja pr ta mbajtur kt vend …

Lexo me shume

SHKODRANI EUGENT ZEKA DREJT PANKINS S LAIT

Pas Armando Cungut, nj tjetr trajner shkodran mund t drejtoj Lain e ktij sezoni. Ai sht Eugent Zeka. Bisedimet me t kan avancuar dhe pritet vetm zyrtarizimi i tij. Drejtuesit e klubit kurbinas, pas dorheqjes s trajnerit Stavri Nica pak dit m par, jan hedhur n krkim t nj trajneri tjetr dhe dikush u ka propozuar Zekn. Ky i fundit, …

Lexo me shume

KOMBTARJA U-21, LIHEN JASHT KRYMI, INARI E KALAJA

Ditn e nesrme Kombtarja U-21 e Shqipris do t luaj ndeshjen eliminatore ndaj Greqis ndrsa pas katr ditsh ndaj Hungaris, takime kto q do t luhen n stadiumin Elbasan Arena. N prag t ktyre takimeve, ekipi sht grumbulluar q nga dita e diel dhe ajo q bie n sy n listn e lojtarve t thirrur nga trajneri Redi Jupi, sht …

Lexo me shume

BOKS: KOMBTARET SHQIPRI- KOSOV STRVITJE SBASHKU

Prej pak ditsh n Shkodr, bashk me boksiert e kombtares shqiptare, jan duke u strvitur edhe dy boksier t kombtares s Kosovs si dhe trajneri i tyre. Ata kan vendosur t jen n kt qytet, natyrisht fal mikpritjes s vendasve pr ti krijuar mundsin e prgatitjes ashtu si duhet pr turneun ndrkombtar t Turqis ku t dy ekipet do t …

Lexo me shume

BELISHA: KAMPIONATI SKA MBARUAR PR VLLAZNIN

N pamje t par, me fitoren e arritur n Ballsh, Vllaznia e ka larguar rrezikun e rnies nga kategoria por specialist futbolli dhe t tjer, mendojn ndryshe. T ftuar n emisionin Sport Arena n televizionin Rozafa, kan qen edhe Amarildo Belisha dhe Bujar Qamili, sipas t cilve, pr asnj moment nuk duhet ulur puna dhe motivimi i skuadrs pr ndeshjet …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, DY FITORE N MINUTAT E FUNDIT

Ekipet e Akademis Vllaznia kan arritur dy fitore n ndeshjet e javs s par t fazs s tret t kampionatit. Ato kan pritur n Shkodr ekipet respektive t Akademis s futbollit dhe t Brians dhe interesant sht fakti se t dy ekipet shkodrane, kan fituar vetm n minutat e fundit t ndeshjeve. T part kan zbritur n fush 17 vjeart. …

Lexo me shume

SHKOZA E VASIJA, DY MEDALJE ARI N TURNEUN E PODGORICS

Pas paraqitjes shum t mir t br n kampionatin individual kombtar t zhvilluar pak dit m par ku u shpallen ekipi me me shume kampione, xhudistt e Vllaznis kan arritur nj tjetr sukses. Kete here jasht vendit. Bhet fjal pr turneun ndrkombtar q u zhvillua ditn e djeshme n Podgoric, kryeqytetin e Malit t Zi. Aty sht zhvilluar turneu- memorial …

Lexo me shume