SPORT

VLLAZNIA KUNDR PARTIZANIT: MOS TRILLONI M!

Pasi nuk arriti ta marr n fushn e lojs fitoren ndaj Vllaznis, klubi Partizani po shfrytzon edhe mnyra t ulta pr t marr trepikshin. Sot n median e shkruar sht botuar nj lajm sikur klubi shkodran ka gabuar n aktivizimin e autorit t golit, Arenc Dibrs, ngaq ai ka patur t plotsuar numrin tre t kartonave t verdh dhe ishte …

Lexo me shume

GRIMA: TEK VLLAZNIA DUKET DORA E CUNGUT

Barazimi me Partizanin n minutn e fundit t ndeshjes, ka br q tek Vllaznia t gjith t gzojn. Ajo q ka br m tepr prshtypje ka qen prqafimi I zjarrt I trajnerit Armando Cungu me drejtorin sportiv Armir Grima. Ky I fundit n nj prononcim pr mediat, prgzon punn e trajnerit dhe thot se kudo duket dora e tij. Nga …

Lexo me shume

ADA SHLYEN DETYRIMET NDAJ FSHF-S. VAZHDON GARN

Ada e Velipojs ka arritur t shlyej detyrimet financiare ndaj Federats Shqiptare t Futbollit dhe pr kt arsye, sht lejuar t vazhdoj kampionatin. Gjithka ka ndodhur paraditen e s shtuns kur presidenti Alfred Pjetri ka siguruar shumn e duhur pr t likujduar institucionin e futbollit dhe e ka depozituar at n Federat ndrkoh q me t marr OK-in pr marrjen …

Lexo me shume

CUNGU: KJO SHT VLLAZNIA. NGULITENI MIR N KOK

Barazimi i arritur ndaj Partizanit sigurisht q ka entuziasmuar s teprmi trajnerin e Vllaznis Armando Cungu. I larguar nga fusha prej gjyqtarit, ai ka shprthyer ndaj tyre por edhe njerzve t tjer q jan kundr skuadrs s tij duke thn se ajo nuk ka pr t rn nga kategoria sepse sht djepi i futbollit shqiptar. Ndrkoh, n ann tjetr, trajneri …

Lexo me shume

VLLAZNIA NDAL EDHE PARTIZANIN, BARAZIM 1-1

Barazim 1-1 ndaj Partizanit dhe Vllaznia n kt mnyr pas Sknderbeut, ndal edhe nj tjetr ekip pretendent pr titull. Ndeshja e zhvilluar pasditen e s shtuns n Reshit Rusi ka patur brenda emocione por edhe tension. Miqt kishin ardhur me objektivin e qart pr ta fituar me do kusht ndeshjen, duke patur ndoshta edhe ndihmn e gjyqtarve. Loja e zhvilluar …

Lexo me shume

CUNGU: VLLAZNIA E VENDOSUR PR FITORE NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia ndaj Partizanit do t krkoj fitoren ashtu si bri edhe ndaj Sknderbeut dhe kt do ta krkoj n fushn e lojs, Kjo sht deklarata e br nj dit para ndeshjes nga trajneri I skuadrs shkodrane Armando Cungu, I cili njkohsisht I ka br thirrje edhe kundrshtarit q fitoren ta krkoj edhe ai po nga fusha e lojs dhe jo …

Lexo me shume

ADA, ENDE N PIKPYETJE PJESMARRJA N KAMPIONAT

Nj dit prpara nisjes s ndeshjeve t kategoris s par t futbollit shqiptar, Ada e Velipojs nuk dihet nse do t marr pjes apo jo n kampionat. Arsyeja sht mosshlyerja ende e detyrimeve financiare ndaj Federats. Ndonse kjo e fundit e ka shtyr me nj jav nisjen e ndeshjeve t para t ktij viti, tek Ada prsri nuk ka patur …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VJEN PR PROV SULMUESI KEVIN TWENEBOA

Merkatoja e Vllaznis nuk sht mbyllur ende. Ashtu si sht br e ditur, skuadra shkodrane mund t federoj edhe ndonj sulmues tjetr me ekipin B deri m 15 shkurt dhe pr kt arsye, drejtuesit e klubit kan ndrhyr srish duke tentuar gjetjen e nj sulmuesi. Pr kt arsye, ka mbrritur mbrm n Shkodr dhe sot ka zhvilluar strvitjen e par …

Lexo me shume

ATLETI MUA: SYNOJ TITULLIN KAMPION DHE OLIMPIADN

Atleti Bajram Mua ka br nj paraqitje shum t mir n garat e kampionatit dimror t zhvilluara dy dit m par n Elbasan duke zn vendin e par n 60 metra me pengesa dhe po ashtu, bashk me Izmir Smajlajn jan shpallur sportistt m t mir t kampionatit. N pamje t par mund t konsiderohet surpriz por n fakt Mua …

Lexo me shume

MOTI I KEQ, VLLAZNIA MBYLLET N KALETO

Koha e keqe q ka mbizotruar sot n Shkodr, ka detyruar ekipin e Vllaznis t mbyllet n nj kaleto pr t zhvilluar seancn e rradhs. Ekipi ishte njoftuar n fakt pr t qen I pranishm n Reshit Rusi por shiu dhe era e fort e kan br t pamundur strvitjen aty. Madje, shpejtsia e madhe e ers ka krijuar srish …

Lexo me shume