SPORT

VLLAZNIA N ATLETIK FITUESE E KUPS S SHQIPRIS

Tjetr trofe pr atletikn shkodrane. Ekipi i Vllaznis pr t rritur ka fituar kupn e Shqipris pr vitin 2016 n garat e zhvilluara ditn e djeshme n Elbasan. N mes gjith ekipeve pjesmarrse, ai ka triumfuar duke ln pas n vendin e dyt Tirann. Ky sht nj rikonfirmim i ekipit shkodran i cili nga rradht e tij ka nxjerr edhe …

Lexo me shume

GJYREZI: SHUM SHPEJT NIS PUNA PR SEZONIN E RI

Administratori i klubit t futbollit Vllaznia Astrit Gjyrezi ka qen i ftuar mbrmjen e s hns n emisionin Sport Arena n televizionin Rozafa ku prvese ka vlersuar skuadrn pr fitoren e arritur ndaj ekipit vlonjat, ka folur edhe pr t ardhmen duke thn se shum shpejt do t fillojn t mendojn edhe pr sezonin e ardhshm. Prve Gjyrezit t ftuar …

Lexo me shume

SHTUBINA: GOLI I RNDSISHM POR M SHUM FITORJA

Goli i shnuar prej tij n ndeshjen e djeshme ndaj Flamurtarit mund t jet ndr m t bukurit e shnuar n karriern e tij megjithat kapiteni i Vllaznis Ndriim Shtubina mbi t gjitha shprehet i knaqur q skuadra fitoi dhe ai ka br vetm detyrn ashtu si duket luajtur n pozicionin e sulmuesit por edhe si mbrojts i djatht pr …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITORE ME VLERA NDAJ FLAMURTARIT

Nj fitore me shum vlera ka arritur pasditen e s hns Vllaznia ndaj Flamurtarit t Vlors. N fund t 90 minutave t luajtur n Reshit Rusi, kuqeblut kan triumfuar me rezultatin 2-1 duke u ngjitur tashm n vendin e gjasht n renditje me kt trepiksh. Ndeshja ka nisur n mnyr m t mir t mundshme pr shkodrant q shnojn q …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 DRRMON 5-1 TIRANN E HAFIZIT

Java e fundit e kampionateve t moshave ka qen e mbar pr dy ekipet e Akademis Vllaznia q kan fituar respektivisht ndaj ekipeve t Tirans dhe Partizanit n dy ndeshje me shum emocione. Interesant ka qen takimi i 19 vjearve shkodran ndaj bardhebluve t drejtuar nga Astrit Hafizi. Kta t fundit kan fituar nj 11-metrsh q sht pritur nga portieri …

Lexo me shume

LEZHJANET FITOJNE 2 – 0 NE SHTEPI NDAJ KAMZES

Dy gola te shenuar ne pjesen e dyte i kane dhene fitoren ekipit lezhjane te beselidhjen ne sfiden e javes se 23 te kategorise se pare perballe kamzes, duke mbajtur keshtu hapin e kryesuesit te kategorise se pare kastriotit. Edhe pse takimi nisi i qete, vendasit kontrollojne shpejt lojen madje arrijne edhe te rrezikojne porten mike. Pas ketij momenti loja …

Lexo me shume

ADA RIGJEN FITOREN. MUND 3-1 BURRELIN

Pas disa humbjesh rradhazi, Ada m n fund rigjen fitoren. N ndeshjen e rradhs, at t luajtur n Reshit Rusi ndaj Burrelit, ajo ka fituar me rezultatin 3-1 me nj loj t dominuar krejtsisht nga ajo. N pjesn e par t takimit, rezultati do t zhbllokohej nga ana e mesfushorit Stivi Vecaj. Po ky futbollist do t shnonte edhe golin …

Lexo me shume

BASKETBOLL: VLLAZNIA FITON 71- 65 NDAJ TIRANS

  Tjetr fitore e Vllaznis n basketboll pr meshkuj por kjo e fundit me Tirann natyrisht q ka patur Brenda emocione por edhe ankth. Miqt nga kryeqyteti e kan mbyllur pjesn e par t takimit me 12 pik avantazh dhe kjo krijoi bindjen se do t ishin ata q do ta fitonin kt ndeshje. Por nuk do t ndodhte kshtu. …

Lexo me shume

FORMACIONI, CUNGU ZGJEDH KAPAKLIJN PR MBROJTJE

Tek Vllaznia ka srish ndryshime n formacionin e mundshm pr ndeshjen me Flamurtarin. Duke qen se do t mungoj Pjeshka dhe aktualisht stafi teknik nuk ka asnj mbrojts t djatht n dispozicion, fillimisht u mendua se n at pozicion mund t luante kapiteni Shtubina ngaq e kishte br edhe njher m par at detyr. Aktivizimi i tij n mbrojtje do …

Lexo me shume

GRIMA: EMRIMI N KRYE T KOMBTARES, VLERSIM PR NE

  Lajmi pr zgjedhjen e dyshes Sinani- Grima n krye t kombtares shqiptare t futbollit t femrave sigurisht q sht pritur mir nga opinioni sportiv sepse sht nj vlersim pr karriern e tyre sportive. Vet Grima, n nj prononcim t tij pr televizionin Rozafa e ka quajtur nj vlersim dhe konsiderat t Federats dhe n veanti t presidentit Duka, nj …

Lexo me shume