Saturday , 24 March 2018

SPORT

“VLLAZNIA B” BEFASON EKIPIN E PARË. E MUND 1-0 NË MIQËSORE

“Vllaznia B” ka befasuar ekipin e parë të Vllaznisë duke e mundur atë me rezultatin 1-0 në miqësoren e luajtur me të pasditen e së shtunës në fushën sportive të Golemit. Goli i Belajdi Pusit në minutën e 59-të ka qenë i vetmi i këtij takimi në të cilin ekipi i parë i Vllaznisë në pjesën e parë luajti me …

Lexo me shume

SHQIPËRIA MUND SERBINË. VJERDHA MERR “GONGUN E ARTË”

Tjetër sukses për boksin shqiptar. Pas atij të arritur në “Adem Jashari” në Prishtinë javën e kaluar, kombëtarja shqiptare nën drejtimin e Zef Gjonit ka zënë vend të parë edhe në “Gongun e Artë” të Shkupit. Ky ka qenë verdikti i ndeshjeve finale të zhvilluara ditën e djeshme në ringun maqedonas ku kuqezinjtë tanë ia kanë dalë që me 4 …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA, VLLAZNIA FITON 5-0 ME APOLONINE

Vllaznia në futboll për femra ka vijuar me serinë e fitoreve në kampionat. Mesditën e së shtunës ajo ka arritur fitoren e rradhës kundër njërit prej ekipeve rivale, pikërisht Apolonisë së Fierit. Në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”, vajzat shkodrane kanë fituar me rezultatin 5-0 ndaj kundërshtareve të tyre. Pjesa e parë ka patur disi më shumë …

Lexo me shume

ZYRTARE, VLLAZNIA- LUFTËTARI NUK LUHET NË “LORO BORIÇI”

Ajo që përflitej tashmë është zyrtare. Ndeshja Vllaznia- Lushnja nuk do të luhet të mërkurën në stadiumin “Loro Boriçi”. Drejtuesit e klubit shkodran kishin shpresuar që tapeti i stadiumit pas mbjelljes së barit të ri, të ishte gati për këtë ndeshje por nuk ka ndodhur kështu. Specialistët e kësaj fushe, pasi e kanë inspektuar atë, kanë dalë në përfundimin se …

Lexo me shume

LLOGARITE E KLUBIT VLLAZNIA VIJOJNE TE JENE TE BLLOKUARA

Llogarite bankare te klubit Vllaznia vijojne te jene te bllokuar. Nje gje e tille behet e ditur nga drejtori i drejtorise rajonale te tatim-taksave Shkoder, Hysen Hysaj. Ai thote se klubi Vllaznia ka pasur nje akt-marreveveshje me drejtorine rajonale te tatim-taksave Shkoder qe deri ne nje periudhe i ka qendruar strikt. Ne momentin qe nuk i ka qendruar likujdimit te …

Lexo me shume

UEFA DËNON PAOK POR NUK PËRFITON VLLAZNIA

Komisioni Disiplinor I UEFA-s ka marrë vendim për të ndëshkuar ekipin e futbollit të femrave të PAOK-ut të Selanikut me një vit pezullim nga të gjitha veprimtaritë ndërkombëtare dhe po ashtu edhe me një gjobë të konsiderueshme. Vendimi është marrë pasi është vërtetuar se kjo skuadër në ndeshjet e vlefshme për Ligën e Kampioneve të Europës, ka aktivizuar një futbolliste …

Lexo me shume

TIRANA- VLLAZNIA PËRBALLJA PËRCAKTUESE BASKETBOLLIT

Kampionati kombëtar I basketbollit për meshkuj do të dhurojë një sfidë shumë interesante, atë në mes Tiranës kampione në fuqi dhe Vllaznisë nënkampione. Takimi do të luhet ditën e dielë në orën 17.00 në kryeqytet. Padyshim që kemi të bëjmë me një sfidë shumë të vështirë sepse bardheblutë po kalojnë një moment të mirë pas dy fitoreve shumë të rëndësishme …

Lexo me shume

KOMBËTARJA E BOKSIT NISET DREJT MAQEDONISË

Kombëtarja shqiptare e boksit është nisur paraditen e së enjtes drejt Maqedonisë për të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Gongu I Artë” që zhvillohet këtë fundjavë në Shkup. Para nisjes, trajneri Zef Gjoni në një prononcim për televizionin Rozafa është shprehur entuziast për një tjetër paraqitje positive të boksierëve edhe në këtë turne ndonëse ai do të jetë edhe më …

Lexo me shume

VLLAZNIA- LUSHNJA ENDE NË DYSHIM NËSE LUHET NË SHKODËR

Ndeshja Vllaznia- Lushnja e vlefshme për javën e dhjetë të Superligës do të zhvillohet ditën e mërkurë në orën 14.00. Për momentin ky takim është planifikuar të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” megjithatë ende nuk është asgjë zyrtare. Këto janë pamjet që të ofron ky impiant sportiv ditën e sotme. Bari I ri që është mbjellë ditët e fundit, tashmë …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, VLLAZNIA MUND 3-0 PA VËSHTIRËSI FARKA VOLEJ

Vllaznia në volejboll për meshkuj ka arritur të fitojë ndeshjen e rradhës për kampionat ndaj ekipit Farka Volej me rezultatin e pastër 3-0. Kuqebluve nuk u është dashur shumë kohë ta mposhtin këtë kundërshtar me shifrat e seteve 25-20, 25-17 dhe 25-21. Në fakt ka qenë një fitore e pritshme dhe kjo ka bërë që stafi teknik t’u japë mundësinë …

Lexo me shume