SPORT

NIS MEMORIALI I BOKSIT. FITOJN KAJOSHI E HYSA

Edicioni i 13-t i Memorialit ndrkombtar t boksit Vllaznia 2016 ka startuar pasditen e djeshme me ndeshjet e dits s par t tij. N kalendarin e ksaj dite kan qen t parashikuara 6 ndeshje eliminatore n mes boksierve pjesmarrs t shtat shteteve dhe pikrisht t Ukrains, Kazakistanit, Bullgaris, Maqedonis, Kosovs, Malit t Zi dhe Shqipris. Kjo e fundit sht prfaqsuar …

Lexo me shume

BASHKIA SHKODER I MBYLL DYERT MEDIAVE NE SHKODER

Bashkia Shkodr nuk lejon transmetimin e drejtprdrejt t edicionit t 13-t t Memorialit Ndrkombtar t boksit Vllaznia 2016. Vendimi I fundit I saj, I miratuar edhe n Kshillin Bashkiak Shkodr, pr caktimin e tarifave financiare pr transmetimet e evenimenteve t ndryshme sportive dhe kulturore, ka br q gjithka t marr nj rrjedh tjetr. Ndonse TV Rozafa kishte marr aprovimin e …

Lexo me shume

STUDENTI RRMBEN EDHE TROFEUN E KUPS

Studenti merr nj tjetr trofe. Kt her at t Kups s Shqipris n volejboll pr meshkuj. N ndeshjen finale ndaj Teuts s Durrsit, kjo e fundit prpak sa nuk shkaktoi ndonj supriz sepse fitoi dy setet e para por vetm kaq. M pas, jan kampiont n fuqi q fitojn tre sete rradhazi dhe krejt ndeshjen 3-2 duke u shpallur edhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA, RIKUPEROHEN DISA NGA T DMTUARIT

Lajme t mira nga kampi shkodran n prag t ndeshjes s rradhs me Tirans. Disa nga futbollistt e saj t dmtuar, pothuajse jan rikuperuar dhe pritet t jen n fush t dieln. Megjithat pr stafin teknik ka ende shqetsime. Mbrojtsi Polizoi Arbri srish sht duke zhvilluar strvitje individuale sepse vijon t ket shqetsime n gjurin e tij t majt. Po …

Lexo me shume

VLLAZNIA TASHM E FOKUSUAR TOTALISHT TEK TIRANA

Tre pikt e marra pasditen e s mrkurs n Puk ndaj Trbunit, kan rikthyer entuziasmin tek ekipi i Vllaznis. Fitorja 4-0 e arritur n kt takim, ka knaqur t gjith por njkohsisht ka rikthyer edhe besimin pr vazhdimsin. Trajneri Cungu mbi t gjitha ka vlersuar faktin se skuadra ka shnuar katr gola duke treguar se n njfar mnyr sht liruar …

Lexo me shume

VOLEJBOLL:VLLAZNIA ELIMINOHET NGA TEUTA.KUPA MBETET NJ NDRR

Pas ekipit t basketbollit edhe ai i volejbollit t Vllaznis nuk arrin t triumfoj para shikuesve t tij n Kupn e Shqipris edhe pse luan n Qazim Dervishi dhe klubi merr prsipr organizimin e ndeshjeve. Madje ashtu si skuadra e trajnerit Gjeaj edhe ajo e trajnerit Artan Kalaja humbet n gjysmfinale, duke br q fusha vendase t jet nj ters …

Lexo me shume

VLLAZNIA POKER TERBUNIT, I LARGOHET FUNDIT

Pas humbjes me Kukesin, Vllania rikthehet tek fitorja. Skuadra e Armando Cungut arrin te regjistrije 3 pike te arta qe e largojanw nga zona e ftohte, duke e pozicionuar ne vendin e shtate me 23 pike. Nj fitore, ndoshta e pritur, por jo me shifra t tilla, 4-0, n nj derbi pr mbijetes. Vllaznia ka dal me 3 pik t …

Lexo me shume

T PREMTEN EDICIONI I 13-t I MEMORIALIT T BOKSIT

Pjesmarrje m e reduktuar shtetesh n edicionin e 13-t t Memorialit Ndrkombtar t boksit Vllaznia 2016, megjithat ajo q bie n sy sht pjesmarrja e sportistve nga vende t njohura n kt sport si Ukraina, Kazakistani e Bullgaria. Ky aktivitet shum i rndsishm do t zhvillohet pr tre dit me rradh n Shkodr, pikrisht t premten, t shtunn dhe t …

Lexo me shume

NESR N SHKODR KUPA E SHQIPRIS N VOLEJBOLL

T mrkurn dhe t enjten do t zhvillohen n Shkodr ndeshjet e turit final t Kups s Shqipris n volejboll pr meshkuj me pjesmarrjen e katr ekipeve m t mira t vendit, mes t cilave edhe Vllaznis. Drejtori i Sportklub Vllaznia n nj prononcim pr televizionin Rozafa shprehet i knaqur q krkesa e klubit q ai drejton sht miratuar nga …

Lexo me shume

BESLIDHJA SGABON N SHKODR, FITON 4-0 ME ADN

Beslidhja nuk gabon ndaj Ads. Ka fituar me rezultatin e thell 4-0 n “Reshit Rusi”, n takimin e luajtur pasditen e djeshme, n nj ndeshje q mbyll javn e 17-t t kategoris s par. Me kt trepiksh, ekipi lezhjan ruan t njjtin ritm me dy ekipet e tjera q kryesojn grupin A, pikrisht Korabin dhe Kastriotin duke qen nj dhe …

Lexo me shume