SPORT

ZHVILLOHET TURNEU I 11-T “NN TEREZA” N XHUDO

Albania Xhudo Kodokan sht shpallur fituese e turneut t 11-t ndrkombtar Nn Tereza, zhvilluar ditn e djeshme n Shkodr. Sportistt e ekipit t Vllaznis dhe t Vau Dejsit,q jan pjes e ksaj Akademie,kan merituar m shum vende t para se t gjith ekipet e tjera pjesmarrse n kt turne. Ai sht renditur n vend t par n fund t turneut …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUND 1-0 TEUTN. VENDOS GOLI I VRAPIT

Nj kryevepr e Endri Vrapit n minutn e 41-t, i ka mjaftuar Vllaznis q t fitoj ndaj Teuts n ndeshjen e vlefshme pr javn e tet t Superlig. lojtari kryeqytetas i aktivizuar si titullar n kt takim, ka ekzekutuar sakt nj goditje dnimi duke e drguar topin n rrjet dhe pikrisht ky gol do t ishte i vetmi i ksaj …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA: VLLAZNIA HUMB EDHE ME “GOGA BASKET”

Vllaznia n basketboll pr femra nuk ka arritur t fitoj as ndaj Goga Basket n ndeshjen e javs s dyt t kampionatit, at t luajtur n pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Ndonse n dy periodat e para, vendaset u munduan t rivalizojn me ekipin durrsak q sht edhe pretendent pr titull, srish nuk ia kan dal dhe n fund sht …

Lexo me shume

VOLEJBOLL MESHKUJ: VLLAZNIA FITON 3-1 ME “FARKA VOLEJ”

Vjen fitorja e par n kampionat pr ekipin e volejbollit t meshkujve t Vllaznis. Mbrmjen e s shtuns, ajo sht ndeshur n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ndaj Farka Volej, nj ekip pretendent ky. Seti i par sht fituar nga shkodrant ndrkoh q n t dytin, jan miqt t cilt barazojn shifrat pas fitores 27-25. Por vetm kaq. Volejbollistt shkodran …

Lexo me shume

BASKETBOLL: VLLAZNIA FITON ME 62 PIK EPRSI ME FLAMURTARIN

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur fitoren e par n kampionat. N ndeshjen e luajtur ndaj Flamurtarit n pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, basketbollistt shkodran kan fituar me rezultatin e thell 106 me 44. Ndeshja n fakt nuk ka patur shum histori sepse sht dominuar n t gjitha drejtimet nga vendasit. Vlonjatt vetm n periodn e par jan munduar …

Lexo me shume

ZEKA: VLLAZNIA M MIR SE TEUTA, DUHET PATJETR FITORJA

Ato far i mungojn Vllaznis aktualisht jan vetm pikt n renditje pr t qen m mir. T tjerat jan n rregull dhe pr kt arsye, do t krkohet me do kusht fitorja nesr ndaj Teuts sepse skuadra shkodrane sht m mir se kundrshtari n do drejtim. Kjo sht deklarata e br nga drejtori sportiv i klubit kuqeblu Eugent Zeka, nj …

Lexo me shume

VLLAZNIA, NDAJ TEUTS NDRYSHIME N FORMACION

Pragndeshja me Teutn po shoqrohet nga lajme prgjithsisht t mira n kampin shkodran sa i takon kontigjentit t lojtarve t gatshm. Prej 4 javsh, mbrojtsi i majt Antonio Marku kishte shfaqur probleme n gjurin e majt por duket se tashm i ka kaluar dhe nuk prjashtohet mundsia q n takimin e rradhs, ta nis nga minuta e par. Sa i …

Lexo me shume

PERCILLET PER NE BANESEN E FUNDIT ESAT RAKIQI

Eshte percjelle mesditen e kesaj te Premte per ne banesen e fundit nje nga emrat met e shquar te futbollit shkodran dhe atij shqiptar, Esat Rakiqi. Trupi i Rakiqit kishte mberritur mbremjen e se Enjtes nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes ku dhe ai kishte nderruar jete pak dite pare. Mesditen e kesaj te Premte, Bashkia Shkoder dhe Klubi i …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: VLLAZNIA OBJEKTIV FITOREN ME FARKEN

Vllaznia n volejboll pr meshkuj nuk i ka br nj nisje t mir kampionatit duke i humbur t dy ndeshjet e para t tij, fillimisht me Studentin dhe m pas me Partizanin. Megjithat, pjestart e saj kan shum besim pr nj kthes t mundshme duke filluar nga ndeshja e tret, ajo q do t zhvillohet t shtunn pasdite n orn …

Lexo me shume

KLUBI VLLAZNIA I JEP MBSHTETJE MAKSIMALE CUNGUT

Pavarsisht ndonj luhatje t trajnerit Armando Cungu q mendonte edhe dorheqjen nga drejtimi i Vllaznis, n rast se konstatohej q ai ishte problemi i mosecuris ashtu si duhet t skuadrs, drejtuesit e klubit i kan dhn mbshtetje maksimale atij pr t vazhduar punn dhe projektin e nisur sbashku. ky ka qen konkluzioni i analizs s zhvilluar pasditen e s mrkurs …

Lexo me shume