Wednesday , 8 April 2020

SPORT

VLLAZNIA, VJEN PR PROV EDHE SULMUESI SERB SOTIROVI

Tafili ka mbrritur tek Vllaznia dhe ka firmosur me t, por merkatoja e saj nuk mund t konsiderohet e mbyllur. Drejtuesit e klubit n bashkpunim me stafin teknik po shohin mundsin t gjejn edhe ndonj lojtar tjetr cilsor. Pikrisht pr kt, po provohen disa futbollist. Tre prej tyre kan qen t pranishm n seancn e sotme. Bhet fjal pr sulmuesin …

Lexo me shume

MERKATOJA E VLLAZNIS N VEND- NUMRO. NUK PRITET NDONJ SUPRIZ

Merkatoja e ekipit shkodran ka mbetur n vend- numro. Pavarsisht se po vijn shum lojtar pr tu provuar, asnj prej tyre nuk ka arritur dot t bind stafin teknik t Vllaznis. Cungu ka qen shum kritik ndaj tyre por edhe menaxherve q I sjellin megjithat ajo q e pson sht skuadra e cila ka nevoj pr prforcime por nuk po …

Lexo me shume

BOROVA: KNAQSI E MADHE MARRJA E STEMS S FIFA-s

E para arbiter femr n Shqipri q merr stemn e FIFA-s sht pikrisht shkodrania Fatjona Borova. Ajo ka vite q e ushtron kt profesion me shum dshir dhe n fakt ka qen edhe e para femr q sht marr me arbitrim n vendin ton. Ndrkoh, vet ajo n nj prononcim pr televizionin Rozafa sht shprehur shum e lumtur pr marrjen …

Lexo me shume

VLLAZNIA, EDHE 7 LOJTAR T TJER SE KALOJN PROVN

Nga shtat futbollistt e provuar sot n miqsoren ndaj Ads, tek Vllaznia nuk do t qndroj asnjri prej tyre. Stafin teknik t kuqebluve me n krye Armando Cungun, nuk e ka bindur as sulmuesi kosovar Neziri, as vlonjati Bregu, as tre futbollistt ukrainas t ardhur pr prov, as shkodrani Jakova dhe vetm shqiptaro- malazezi Rudovi ndoshta do ti duhet edhe …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA I MERR ALGERT GJONAJN, TIRANS

Pas Nikolla Gjokovi dhe Alen Korej, ekipi i Vllaznis n basketboll pr meshkuj ka br realitet edhe nj tjetr goditje n merkato. Bhet fjal pr basketbollistin kryeqytetas Algert Gjonaj. Ai ka qen pjes e ekipit t Tirans deri para pak ditsh por raportet jo t mira me trajnerin kan br q t krkoj largimin nga skuadra. Natyrisht drejtuesit e Vllaznis …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME SYT NGA MERKATOJA, N PRITJE T TAFILIT & CO

Merkatoja e Vllaznis ende nuk sht mbyllur. Prve Vrapit n ditt n vijim deri m 31 janar kur do t mbyllet merkatoja, me kuqeblut mendohet t firmosin edhe 3-4 futbollist t tjer. I sigurt duket rikthimi i mesfushorit shkodran Alsid Tafili. Ai sht duke mbyllur kontratn me Partizanin dhe q nga dita e nesrme mund ti bashkohet ekipit shkodran n …

Lexo me shume

GODITET ME STOL POLICI, SHOQEROHEN 3 PERSONA

Nj punonjs I policis s Shkodres me iniciale F. N sht goditur me mjete t forta dhe sht drguar pr mjekim n spitalin e qyteiti. Ngjarja ka ndodhur n fushn sportive Reshit Rusi aty ku po luhej ndeshja pr kupn e republiks n mes Vllaznis dhe Skenderbeut. Kan qn minuta e 42 e pjess s par, kur n drejtim t …

Lexo me shume

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKNDERBEUT

Vllaznia e Armando Cungut e ka nisur ecurin e saj me nj barazim pa gola ndaj kampionve n fuqi t vendit, korarve t Sknderbeut n ndeshjen e par erekfinale t Kups s Shqipris N takimin e luajtur pasditen e s diels n Reshit Rusi n prani t nj numri t konsiderueshm tifozsh, dy ekipet kan zhvilluar nj ndeshje t qet …

Lexo me shume

ARBITRAT E FUTBOLLIT ORGANIZOJN KUPN TAHIR KALACI

Pasditja e s shtuns ka dhuruar nj aktivitet shum interesant n sportin e minifutbollit. N ambjentet e pallatit t sportit Qazim Dervishi sht organizuar nj kup n minifutboll. Ka qen inisiativa e kolegjiumit t arbitrave t futbollit t Shkodrs q n respekt t figurs s arbitrit t mirnjohur Tahir Kalaci, ka organizuar kupn me emrin e tij. N t kan …

Lexo me shume

KRYEBASHKIAKJA ADEMI TJETR VIZIT TEK VLLAZNIA

Kryetarja e Bashkis Shkodr, zonja Voltana Ademi, pr t dytn her Brenda pak ditsh ka takuar ekipin e Vllaznis. Ka ndodhur kshtu edhe mesditn e sotme, pikrisht nj dit prpara ndeshjes s par t ktij viti, asaj me Sknderbeun. N takimin q ka patur me sportistt dhe stafin teknik u ka uruar atyre suksese dhe njkohsisht ka krkuar nse kan …

Lexo me shume