Tuesday , 25 February 2020
Breaking News

SPORT

ARMIR GRIMA JEP DOREHEQJEN: KJO ISHTE NDESHJA E FUNDIT SI TRAJNER!

Ndeshja e sotme ndaj Bylisit ka qen e fundit pr Armir Grimn si trajner i ekipit t Vllaznis. Kt gj ai e ka br t ditur pr telesport n ort e mbrmjen pasi ka shijuar fitoren me Bylisin. Vendimin duket se e ka marr n qetsi pasi ka analizuar gjith at far ka ndodhur dhe tashm, i qet, ka vendosur …

Lexo me shume

VLLAZNIA E MBYLL ME FITORE. MUND 3-2 BYLISIN

Vllaznia ka fituar me rezultatin 3-2 ndaj Bylisit dhe e ka mbyllur vitin 2015 me fitore. Kt fitore ajo e ka arritur pasditen e s mrkurs n ndeshjen e luajtur n fushn sportive Reshit Rusi n prani t nj numri t konsiderueshm tifozsh shkodran. Ndeshja ka nisur me gol sepse Shtubina ka shnuar q n minutn e par t saj. …

Lexo me shume

KRAJA: VLLAZNIA DUHET T KET SHUM KUJDES ME BYLISIN

Takimi Vllaznia- Bylis q do t luhet ditn e mrkur n orn 14.00 n fushn sportive Reshit Rusi, konsiderohet shum I rndsishm n kampin shkodran sepse luhet ndaj nj rivali direkt dhe pr kt arsye, duhet marr patjetr fitorja nga kuqeblut. Nj gj t till e ka deklaruar para seancs s sotme e cila ka qen e fundit n pragndeshjen …

Lexo me shume

ZMIJANI: E DSHIROJ PANKINN E VLLAZNIS POR JO TANI

Tek Vllaznia prej shum kohsh flitet pr shtjen e trajnerit dhe shumkush pyet pse Hysen Zmijani, nj nga emrat m t mdhenj t historis s saj, nuk e merr prsipr drejtimin e kuqebluve. Vet ai I ka dhn prgjigje ksaj pyetje pikrisht n emisionin Sport Arena t s hns ku ka qen I ftuar. N prononcimin e tij Zmijani ka …

Lexo me shume

VLLAZNIA NDAJ BYLISIT PR NJ MBYLLJE T MIR

Ndeshja Vllaznia- Bylis q do t zhvillohet kt mesjav n fushn sportive Reshit Rusi, e vlefshme pr javn e 18-t t Superligs shqiptare, do t jet e fundit pr kt vit pr ekipin shkodran. Nj ndeshje q duhet fituar patjetr pr ta kaluar edhe kt kundrshtar n renditje, por pse jo edhe Flamurtarin dhe kjo do t bnte q kuqeblut …

Lexo me shume

BESELIDHJA NUK E THYEN DOT KASTRIOTIN

Beselidhja e lezhes nuk ka mundur te shpallet kampione e dimrit per grupin e veriut ne kategorine e pare pasi nuk ka mundur te thyeje kastriotit te krujes qe kryeson tabelen e renditjes. Ndeshja e luajtuar ne stadiumin e qytetit te lezhes ka perfunduar ne barazim pa gola por me nje tension te dukshem tek lojtaret e ty dy ekipeve. …

Lexo me shume

VLLAZNIA BARAZIM 0-0 ME TIRANN N KRYEQYTET

Tjetr barazim n mes Vllaznis dhe Tirans. Ashtu si n fazn e par n Puk, edhe sot n kryeqytet, kto dy ekipe nuk kan shkuar m tej se nj barazim pa gola n nj ndeshje q sht intepretuar mir nga ana e kuqebluve. Ndonse me mungesa t rndsishme n formacion, shkodrant kan zhvilluar nj 90 minutsh shum interesant duke I …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON EDHE KUPN E SHQIPRIS N BOKS

Vllaznia n boks pas titullit kampion fiton edhe Kupn e Shqipris. Ky sht verdikti i dhn nga ndeshjet e dy ditve t zhvilluara n pallatin e sportit Ramazan Njala t qytetit t Durrsit. N fund t ndeshjeve finale t zhvilluara ditn e sotme katr boksier shkodran kan arritur t zn katr vende t para, m shum se cdo ekip tjetr. …

Lexo me shume

NESR N ORA 14.00 SUPERNDESHJA BESLISHJA- KASTRIOTI

Dita e nesrme ka dhuruar ne kalendarin e saj nj sfid shum interesante dhe njkohsisht prcaktuese n kampionatin e kategoris s par n futboll. N Lezh, n orn 14.00 do t ndeshen me njra- tjetrn Beslidhja vendase me Kastriotin e Krujs. Ky takim do t prcaktoj shum gjra sa I takon ktij kampionati dhe mbi t gjitha do t prcaktoj …

Lexo me shume

GRIMA: VLLAZNIA NDAJ TIRANS PR T MARR PIK

Nesr n orn 13.00 n kryeqytet do t zhvillohet ndeshja Tirana- Vllaznia e vlefshme pr Superlign shqiptare t futbollit dhe n kampin shkodran pavarsisht se do t ket srish mungesa lojtarsh ku spikasin ato t Arbrit dhe Krymit q jan t dmtuar, srish ka besim se skuadra mund tia dal t marr pik. Kjo sht deklarata e br nga trajneri …

Lexo me shume