Monday , 24 February 2020
Breaking News

SPORT

TIRANA- VLLAZNIA T SHTUNN N ORA 13.00

Ndeshja Tirana- Vllaznia, ose e konsideruar ndryshe si derbi i Shqipris, do t zhvillohet ditn e shtun n orn 13.00 n stadiumin Selman Strmasi t kryeqytetit. Kshtu ka vendosur Federata Shqiptare e Futbollit dhe tashm n kampin shkodran po bhen gati pr kt sfid t rndsishme. Natyrisht q bardheblut vijn me moral m t lart n kt takim por kjo …

Lexo me shume

BOKSIERT E VLLAZNIS, NESR N KUPN E SHQIPRIS

Boksiert e Vllaznis sot kan zhvilluar prgatitjet e fundit prpara nisjes pr n Durrs, pr t marr pjes n ndeshjet e Kups s Shqipris q do t zhvillohen atje pr dy dit me rradh, t premten dhe t shtunn. N kt aktivitet, ekipi shkodran nuk do t ket t gjith boksiert n dispozicion ngaq Asmer Bilali dhe Kristian Shytani vazhdojn …

Lexo me shume

HAFIZI: E DSHIROJ VLLAZNIN, POR SMUNDEM TA DREJTOJ

Vllaznia krkon trajner dhe nj nga emrat m t preferuar t tifozris shkodrane natyrisht q sht Astrit Hafizi. Ish-trajneri I kombtares shqiptare n fakt ka disa koh q ka hequr dor nga trajnimi I skuadrave t Superligs megjithat s fundi sht angazhuar si trajner me ekipin e t rinjve t Tirans. I pyetur nga ana e televizionit Rozafa nse do …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITUESE E KUPS S SHQIPRIS N TAEKWONDO

Sportklub Vllaznia merr edhe nj tjetr trofe. Bhet fjal pr Kupn e Shqipris t fituar nga ekipi I taekondos. Ky sukses sht arritur n garat e zhvilluara ditn e djeshme n pallatin e sportit Qazim Dervishi ku morn pjes 262 sportist, pjestar t 18 ekipeve dhe shoqatave sportive. Ekipi shkodran i drejtuar nga trajneri Elion Puka ka arritur t grumbulloj …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 TRIUMFON EDHE NDAJ TIRANS.E MUND 3-1

Vllaznia U-19 vazhdon serin e fitoreve n kampionat. Dje ajo ka arritur nj tjetr fitore, kt her duke mundur ekipin e Tirans me rezultatin 3-1. Nj rezultat I bukur I djemve shkodran t drejtuar nga trajneri Edmond Doi t cilt kan mundur n kt mnyr bardheblut e drejtuar nga trajneri I mirnjohur shkodran Astrit Hafizi. Goli I par I ndeshjes …

Lexo me shume

BASKETBOLL FEMRA: VLLAZNIA MUND 74-72 TIRANN

Nj fitore shum t rndsishme ka arritur ekipi I Vllaznis n basketboll pr femra. N ndeshjen e luajtur pasdite e s shtuns n salln sportive Fahrije Hoti t kryeqytetit ndaj Tirans vendase. Kjo fitore e vajzave shkodrane sht konsideruar disi surpriz pr specialist t ndryshm por jo pr trajnerin Rasha dhe vajzat q ai drejton. N fakt, kto dy ekipe …

Lexo me shume

HIDHET SHORTI, SHQIPERIA NE GRUPIN A ME FRANCEN, RUMANINE DHE ZVICER

Ne Pallatin e Kongreseve t Parisit, sht hedhur shorti i finaleve t Kampionatit t 16 Evropian Franc 2016. Shorti e ka vendosur srish n nj grup me Francn kombtaren Shqiptare n Grupin A. Por pr udi t trve Shqipria ka rn n nj grup edhe me gjysm ekipin tjetr shqiptar, Zvicrn, e cila ka n prbrjen e saj 5 lojtar …

Lexo me shume

VLLAZNI MERR 3 PIKE TE ARTA NDAJ TERBUNIT

Vllaznia sht rikthyer tek fitorja n javn e 16- t t Superiores duke marr nj 3 piksh mjaft t rndsishm. Vllaznia mund dhe parakalon Trbunin e Puks. N Reshit Rusi, kuqeblut e drejtuar nga Armir Grima ia kan dal me sukses ksaj here. Golat jan shnuar nga inari, n minutn e 11-t, dhe Ahmeti n minutn e 60-t. Kujtojm se …

Lexo me shume

BASKETBOLL: VLLAZNIA PR MESHKUJ E MBYLL ME FITORE

Vllaznia n basketboll pr meshkuj e ka mbyllur me fitore fazn e par t kampionatit. Ajo ka arritur t fitoj edhe n Vlor ndaj Flamurtarit vendas me rezultatin 74 me 55. Ndonse trajneri Gjeaj e konsideronte paksa delikat kt takim, n fakt nuk ka ndodhur asgj dhe basketbollistt e tij e kan dominuar ndeshjen nga fillimi e deri n fund …

Lexo me shume

STADIUMI, PUNIMET ECIN ME RITME T KNAQSHME

Punimet n stadiumin Loro Borii po vazhdojn me ritme t knaqshme ditt e fundit. Numri i puntorve t pranishm n kt kantier ndrtimi duket i konsiderueshm dhe po punohet njkohsisht n disa drejtime. Natyrisht q vmendja kryesore sht prqendrimi tek rikonstruksioni i dy tribunave t vjetra. Ato duan edhe pak pun tashm pr t prfunduar sepse po punohet pr hapjen …

Lexo me shume