Monday , 24 February 2020
Breaking News

SPORT

KALAJA: VLLAZNIA- TEUTA, NJ FTES PR TIFOZT SHKODRAN

Dikush e quan surpriz fitoren e Vllaznis ndaj Studentit fundjavn q shkoi n ndeshjen e luajtur n “Asllan Rusi” por kurrsesi jo trajneri i saj Artan Kalaja. N nj intervist pr televizionin Rozafa, ai kujton fjalt e thna pak koh m par n emisionin “Sport Arena” n televizionin ton kur premtonte nj skuadr pretendente pr sezonin e ri dhe pikrisht …

Lexo me shume

RIDVAN KULLI ZGJIDHET TRAJNERI I RI I ADS

Ridvan Kulli sht trajneri i ri i Ads s Velipojs. Trajneri i njohur lezhjan sht emruar n kt post nga ana e presidentit Alfred Pjetri dhe q nga pasditja e djeshme ka nisur punn me ekipin. Trajneri i njohur lezhjan sht zgjedhur pikrisht pr t dhn prvojn e tij tek velipojakt ngaq ata nuk i kan br nj nisje t …

Lexo me shume

ERKAND QERIMAJ I PESTI N BOT N BATERIN B

Erkand Qerimaj ka br nj paraqitje tjetr t mir, kt her n Kampionatin Botror t peshngritjes q sht duke u zhvilluar n Shtetet e Bashkuara t Ameriks. N garat e peshs 77 kilogram t zhvilluara n ort e para t mngjesit t sotm, peshngritsi shkodran ka arritur t renditet n vendin e pest n Baterin B ku ka marr pjes. …

Lexo me shume

MUNDSI QAMIL BAJRAMI MEDALJE ARI N ADEM JASHARI

Nj tjetr sukses pr mundsin e Vllaznis Qamil Bajrami. Pasi ka provuar t shpallet kampion I Shqipris dhe mundsi m I mir I kampionatit, ai ka provuar suksesin edhe n arenn ndrkombtare teksa ka fituar medaljen e art n turneun ndrkombtar Adem Jashari t zhvilluar kto dit n Prishtin t Kosovs. Ai ka zn vendin e par n peshn deri …

Lexo me shume

BASKETBOLL MESHKU, VLLAZNIA- PARTIZANI 89-59

Me fitore e ka mbyllur kt jav edhe ekipi I basketbollit t meshkujve t Vllaznia. Ai ka fituar me rezultatin 89 me 59 ndaj Partizanit n ndeshjen e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Ndeshja nuk ka patur shum histori sepse diferencat mes ekipeve kan qen t mdha. Basketbollistt shkodran e kan nisur mir ndeshje dhe e mbyllin periodn …

Lexo me shume

KRAJA: VLLAZNIA ME MUNGESA POR DO TEN

Mungesat e shumta q Vllaznia do t ket nesr ndaj Partizanit natyrisht q do t ken ndikimin e vet megjithat skuadra shkodrane do t krkoj marrjen e pikve n kt takim. Kjo sht deklarata e br pr mediat nga zvendstrajneri Ervis Kraja nj dit para ksaj ndeshje. Ai ka evidentuar faktin se Vllaznia gjithmon ndaj skuadrave t forta paraqitet mir.Por …

Lexo me shume

SINANI: MERKATO E DSHTUAR, VLLAZNIA PO VUAN

Vendi i fundit n renditje i Vllaznis ka shqetsuar t gjith n Shkodr dhe natyrisht q m shum se kushdo tjetr, kt po e vuajn ata q kan kontribuar n vite pr kt skuadr. Njri prej tyre padyshim q sht Vioresin Sinani, golashnuesi m i mir n historin e klubit Vllaznia. Ai mban edhe pozicionin e antarit t Kshillit Bashkiak …

Lexo me shume

VOLEJBOLL FEMRA, VLLAZNIA FITON 3-0 ME FLAMURTARIN

Ekipi i volejbollit t femrave t Vllaznis ka gjetur m n fund fitoren e par n kampionat. Paraditen e sotme, ky ekip sht ndeshur me Flamurtarin e Vlors n ndeshjen e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Takimi n fakt nuk ka patur shum histori sepse vajzat shkodrane e kan dominuar nga fillimi e deri n fund duke e …

Lexo me shume

FSHF VENDOS: VLLAZNIA T GJITHA NDESHJET N RESHIT RUSI

Ndeshja ndaj Teuts ka qen nj test pr klubin Vllaznia sa u takon kushteve q ofronte fusha sportive Reshit Rusi. Vet Federata Shqiptare e Futbollit ditn e mart, kur dha miratimin pr licensimin e ksaj fushe, u kishte vn nj kusht shkodranve, pikrisht mbarvajtjen e ndeshjes ndaj durrsakve dhe, nse do t vreheshin probleme, natyrisht q skuadra kuqeblu nuk do …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VJEN EDHE BASKETBOLLISTI MIRZA SARAJLIJA

Nj tjetr prforcim I rndsishm pr ekipin e basketbollit t Vllaznis. Slloveni Mirza Sarajlija sht rikthyer srish n Shkodr t luaj me kuqeblut e trajnerit Gjeaj. Lojtari q plqehet shum nga tifozt shkodran, n prononcimin e par pr mediat ka shprehur knaqsin e tij q kthehet srish tek Vllaznia, nj skuadr e mir dhe mbi t gjitha me nj tifozri …

Lexo me shume