Monday , 24 February 2020
Breaking News

SPORT

VLLAZNIA ME PLOT 5 MUNGESA NDAJ PARTIZANIT

Probleme pa fund pr ekipin e Vllaznis. Sikur t mos mjaftonte humbja e djeshme ndaj Teuts e cila e ka rnduar edhe m shum situatn e ksaj skuadre, gjrat vshtirsohen edhe m shum n pragndeshjen e rradhs me Partizanin. Ky takim do t luhet ditn e hn n stadiumin Qemal Stafa t kryeqytetit dhe shkodrant do t prballen me kryesuesen …

Lexo me shume

VLLAZNIA “HARAKIRI” NE RESHIT RUSI. MUNDET NGA TEUTA

Skuadra kuqeblu, me emr e tradit t madhe n futbollin shqiptar, nuk po shkputet dot nga ujrat e ftohta t renditjes. Nuk i ka br derman as t luajturit n shtpi, pr her t par n kt kampionat, pikrisht n Reshit Rusi, sepse aty sht mundur 1-0 nga durrsakt. Djemt e detit, t drejtuar nga Gugash Magani, kan treguar srish …

Lexo me shume

ZMIJANI: ZGJIDHJA PR VLLAZNIN, LARGIMI NGA SH.A

Vllaznia sht duke vuajtur jo pak prej vitesh teksa diskuton edhe rnien nga kategoria dhenatyrisht ajo q presin t gjith, sht gjetja e nj zgjidhje prfundimtare pr kt skuadr meshum emr n futbollin shqiptar. Kuptohet q nj keqardhje t till m s shumti e ndjejn ataq kan kontribuar n vite pr kt skuadr, ish- futbollistt e saj. Njri prej tyre, …

Lexo me shume

VLLAZNIA- TEUTA LUHET T MRKURN N RESHIT RUSI

Federata Shqiptare e Futbollit m n fund vendos t liensoj fushn sportive Reshit Rusi por me nj kusht. Nse gjrat shkojn mir n ndeshjen e nesrme me Teutn, ndryshe shkodrant duhet ti harrojn ndeshjet aty. Vendimi sht marr mesditn e sotme dhe ksisoj ndeshja ndaj durrsakve do t luhet t mrkurn n orn 14.00 n kt fush. Kt gj e …

Lexo me shume

RRAGAMI: VLLAZNIA MERITON M SHUM VMENDJE

Ndonse prej 6 muajsh ka qen larg, n Shtetet e Bashkuara t Ameriks pran familjarve t tij, Ramazan Rragami ka prjetuar t njjtat vuajtje dhe gzime t Vllaznis si t ishte n Shkodrn e tij. Ka pak dit q sht rikthyer n qytetin e tij t lindjes q e do shum dhe n do bised me miq dhe shok, kuptohet …

Lexo me shume

JURGEN ULDEDAJ FITON NDESHJEN E PAR SI PROFESIONIST N GJERMANI

Boksieri 18 vjear lezhjan Jurgen Uldedaj e ka nisur me kmb t mbar aventurn e tij n boksin profesionist. Ai ka zhvilluar pasditen e djeshme ndeshjen e par dhe menjher ka ardhur triumfi i par, ka tregon se at e pret nj e ardhmen e ndritur n kt sport. Ndeshja kundr polakut Mateus Gatek ka ngjallur interes sepse boksieri yn …

Lexo me shume

FEMRAT, VLLAZNIA “DRRMON” TEUTN. “JUBAN DANJA- THE DOOR MBYLLET 1-1

Kampionati kombtar i futbollit t femrave dje ka zhvilluar ndeshjet e javs s dyt t tij. Jav n t ciln, jan luajtur tre ndeshje n Shkodr. Vllaznia kampione n fuqi ka pritur n “Reshit Rusi” Teutn e Durrsit t ciln e ka mundur me rezultatin e thell 15-0. Ndeshja nuk ka patur shum histori sepse q n pjesn e par …

Lexo me shume

ARJON KAJOSHI, MEDALJE ARI N “GONGUN E ART”

Boksiert e kombtares shqiptare kan arritur t zn dy vende t para dhe t meritojn dymedalje t arta n turneun ndrkombtar “Gongu i Art” q u zhvillua pr dy dit me rradh nShkup t Maqedonis. N mes ktyre dy boksierve q kan triumfuar, njri sht shkodrani ArjonKajoshi. 19 vjeari ksisoj arrin nj tjetr sukses, pas atij t pak ditve m …

Lexo me shume

VOLEJBOLLISTT E VLLAZNIS MUNDIN 3-0 SKNDERBEUN

Volejbollistt e Vllaznis kan arritur fitoren e dyt n kampionat, kt her ndaj Sknderbeut me rezultatin e pastr 3-0. Ndeshja e luajtur mesditn e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi dhe nuk ka patur shum histori dhe ajo nuk ka zgjatur m shum se 60 minuta. Vendasit sidomos n dy setet e para kan patur nj eprsi t …

Lexo me shume

VLLAZNIA HUMBET 70-77 NDAJ KAMZA BASKET

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka psuar mbrm humbjen e dyt n kampionat. Kt her ndaj Kamza Basket me rezultati 70 me 77 n ndeshjen e luajtur n kryeqytet. Me kt humbje, ajo ka lshuar edhe vendin e par n renditje. Natyrisht q nj humbje e till ka prishur disi planet e kuqebluve dhe pr m tepr q n rradht …

Lexo me shume