Friday , 15 December 2017

SPORT

GJOKA E MERR QETË: NE DUHET TA NDRYSHOJMË SITUATË

Humbja me Laçin pasditen e së dielës ka rikthyer me këmbë në tokë ekipin e Vllaznisë i cili mbetet sërish në vendin e tetë në renditje dhe padyshim që kalendari i ndeshjeve të ardhshme është shumë i vështirë dhe skuadra ka për të hasur probleme. Megjithatë, trajneri Ernest Gjoka bën thirrje për qetësi. Kuptohet që si timonier i kësaj skuadre, …

Lexo me shume

BASKETBOLL, TË MËRKURËN ORA 18.00 VLLAZNIA- PARTIZANI

Kampionatet e basketbollit do të rikthehen sërish në mesjavë teksa do të zhvillohen ndeshjet e tyre të rradhës. Pikërisht ndeshjet që ishin planifikuar të luheshin ditën e shtunë por që për shkak të përmbytjeve në të gjithë vendin, u vendos të shtyhen. Tashmë vendimi është marrë nga Federata Shqiptare e Basketbollit dhe sportistët e të gjithë ekipeve do të jenë …

Lexo me shume

VLLAZNIA ZHGENJEN NDAJ LAÇIT, RIKTHEHET TEK HUMBJA

Vllaznia zhgenjen ne ndeshjen ndaj Laçit teksa humbet 1-2 brenda ne Shkoder.Ndeshja ka nisur ne menyren me te mire te mundshme per Vllaznine. Ne minuten e 6-te, pas nje aksioni te rrjedhshem nga krahu i djathte, Gocaj kroson ne zone dhe aty Hasani godet menjehere duke e derguar topin ne rrjete. Laçi nderkohe nuk pajtohet me kete disavantazh dhe kerkon …

Lexo me shume

QERIMAJ I 6-ti NË BOTË, BEGAJ AR E ARGJEND PËR SHQIPËRINË

Peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj nuk ia ka dalë të marrë medalje në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndonëse i është ofruar shumë pranë asaj të bronzit në stilin e shkëputjes. Ai e ka mbyllur në vendin e gjashtë në dygarësh duke mos arritur të hyjë në zonën e medaljeve, ashtu sikurse pat shpresuar. Sportisti …

Lexo me shume

HASANI: TIFOZËT, LOJTARI I 12-TË. DUHET TË JENË PRANË VLLAZNISË

Përveç Vucajt, optimist për fitoren ndaj Laçit të dielën në ndeshjen që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” është shprehur edhe mesfushori tjetër i Vllaznisë Edon Hasani. Edhe ai ka qenë i pranishëm në konferencën për shtyp të pragndeshjes dhe para gazetarëve ka shprehur bindjen se kuqeblutë do të fitojnë edhe takimin e rradhës për kampionat. Në prononcimin e …

Lexo me shume

VUCAJ: RESPEKT PËR LAÇIN POR KËTË HERË FITON VLLAZNIA IME

Takimi i së dielës është shumë i rëndësishëm për Vllazninë dhe për ecurinë e saj të mëtejshme në kampionat. Por edhe për të personalisht është një takim që ndaj emocione sepse tek Laçi ka kaluar pjesën më të bukur të karrierës së tij. Bëhet fjalë për mesfushorin Erjon Vucaj i cili tashmë është pjesë e kuqebluve dhe në konferencën e …

Lexo me shume

PËRMBYTJET, FSHF NDËRPRET KAMPIONATET E FUTBOLLIT

Situata emergjente e krijuar së fundmi në të gjithë vendin nga përmbytjet, ka bërë që edhe sporti thuajse të solidarizohet me të dhe të ndalë së zhvilluari të gjithë aktivitetet e kësaj fundjave. Federata Shqiptare e Futbollit ka lajmëruar të gjitha klubet paraditen e së premtes se ndeshjet e planifikuara për t’u luajtur të shtunën dhe të dielën dhe që …

Lexo me shume

BERDICA: KOSHI NË DURRËS ME FAT, RËNDËSI KA FITORJA E VLLAZNISË

Koshi i shënuar në sekondën e fundit të ndeshjes së luajtur në Durrës, i dha fitoren Vllaznisë ndaj Teutës megjithatë nga autori i tij, Ervin Berdica, konsiderohet një kosh me fat. Një gjë të tillë e ka deklaruar në një prononcim të dhënë për televizionin Rozafa kur shprehet. Nga ana tjetër, i pyetur në lidhje me ndeshjen e rradhës, atë …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA FITON BRENDA NË DURRËS NDAJ TEUTËS

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur pasditen e së mërkurës në Durrës ndaj Teutës. Kjo e fundit, duke patur në përbërje edhe disa lojtarë amerikanë dhe malazezë, konsiderohej pretendente për ta fituar ndeshjen, ngaqë kishte fituar edhe në fazën e parë në Shkodër. …

Lexo me shume

KUPA E SHQIPERISE, VLLAZNIA MPOSHTET NGA TIRANA 2 – 0

Vllaznia ka zhgënjyer totalisht në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Shkodranët janë mposhtur me rezultatin e pastër 2 – 0 nga ekipi i Tiranës. Por, përveç rezultatit kuqeblutë kanë zhvilluar një takim shumë të dobët. Pjesa e parë nuk ka dhuruar pothuajse asnjë rast të veçantë nga të dyja skuadrat, me përjashtim të një …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin