SPORT

VLLAZNIA BËN “BINGO”. FIRMOS ME XHEVAHIR SUKAJN

Vllaznia bën realitet blerjen e parë në merkaton e janarit. Ashtu siç pritej, firma e parë e hedhur në kontratë ka qenë ajo e sulmuesit Xhevahir Sukaj. Shkodrani rikthehet tek kuqeblutë pas plot 6 vitesh dhe padyshim që vjen me një pikësynim të qartë për ta ndihmuar këtë skuadër në manovrën sulmuese, aty ku ajo ka patur shumë nevojë. Klubi …

Lexo me shume

VLLAZNIA, GATI NISJA DREJT ULQINIT. BËHET DERI TË SHTUNËN

Vllaznia pritet të nisë përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit por në fakt ka ende një dilemë nëse ekipi do të niset drejt Ulqinit më 5 apo me 6 janar. Kjo për shkak të procederave të tenderimit që drejtuesit e klubit po kryejnë për këtë grumbullim. Megjithatë, e sigurtë duket se deri të shtunën skuadra do të niset drejt …

Lexo me shume

KUQEBLUTË “E MARRIN ME QEJF”. NË STËRVITJE QË ME 2 JANAR

Ndonëse stërvitja e ekipit të Vllaznisë do të nisë zyrtarisht më datë 5 janar, datë në të cilën përkon edhe nisja e tij drejt Malit të Zi, stërvitja e kuqebluve në fakt nuk është ndërprerë. Futbollistët kanë qëndruar pushim vetëm më 31 dhjetor dhe po ashtu edhe në ditën e parë të këtij viti ndërkohë që nga dita e djeshme, …

Lexo me shume

KROQI: NË SHKODËR DO KETË DISA AKTIVITETE NDËRKOMBËTARE

Viti 2018 pritet të jetë i mbushur me të tjera suksese për sportistët dhe ekipet sportive të Shkodrës sepse baza e këtyre sukseseve është tek elementi i ri që ka në çdo ekip. Këta sportistë do të marrin pjesë në një serë aktivitetesh kombëtare por edhe ndërkombëtare. Madje disa prej tyre do të zhvillohen gjatë këtij viti edhe në Shkodër. …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS NJË VIT ME SHPRESË PËR NJË SKUADËR NDRYSHE

Vllaznia ka lënë tashmë pas, një nga vitet e saj më të errëta që nga krijimi I saj. Viti 2017 do të kujtohet gjatë nga të gjithë. Për ato 90 minuta dramatike të majit të këtij viti kur në përballjen ndaj Tiranës në stadiumin “Loro Boriçi” luhej për fatin e qëndrimit apo jo në Superligë. Të gjithë shkodranët u bënë …

Lexo me shume

KROQI: VITI 2017 SHUMË I SUKSESSHËM PËR SPORTKUB “VLLAZNIA”

Viti 2017 ka qenë shumë i mbarë për sportin dhe sportistët shkodranë. Titujt kampionë, medaljet në arenën kombëtare dhe ndërkombëtare, e kanë bërë Sportklub Vllazninë të jetë në pararojën e sportit shqiptar. Drejtori i tij Mark Kroqi, në një prononcim për televizionin Rozafa shprehet i lumtur për arritjet e këtij viti. Numri 1 i Sportklub Vllaznia ndërkohë ka edhe një …

Lexo me shume

VLLAZNIA E REFUZOI, NDRIÇIM SHTUBINA FIRMOS NË LAÇ

Pavarësisht dëshirës së lojtarit për t’u rikthyer në Shkodër, drejtuesit e Vllaznisë nuk kanë shfaqur asnjë interes për ish- kapitenin e tyre, Ndriçim Shtubinën. Ky i fundit pas largimit nga Kukësi pak ditë më parë, në media deklaroi se ishte i gatshëm të rivishej kuqeblu dhe priste telefonatën e drejtuesve kuqeblu. Por në fakt kjo nuk ka ndodhur. Trajneri Gjoka …

Lexo me shume

KLUBI VLLAZNIA, AFAT DERI ME 8 JANAR PËR PUBLIKIMIN E PAGAVE TË LOJTARËVE

Organizata Intelektualët e Rinj, Shpresë ka kërkuar të bëhen publike të gjitha pagesat e lojtarëve të ardhur në merkaton e verës pranë klubit Vllaznia. Por, drejtuesit e klubit kanë kërkuar të mos bëhen publike të tilla shifra. Si rrjedhojë, komisioneri i të drejtës së informimit ka kërkuar që brenda datës 8 janar të bëhen publike pagat e sportistëve nga klubi …

Lexo me shume

RISIA, MË 2018-ën TURNE NDËRKOMBËTAR ATLETIKE NË SHKODËR

Viti 2018 do të shënojë një risi në sportin shkodran. Për herë të parë do të zhvillohet në këtë qytet një turne ndërkombëtar atletike. Një gjë e tillë është planifikuar në kalendarin e veprimtarive sportive të Bashkisë Shkodër për këtë vit. Përfundimi i shtrimit të pistës së tartanit në stadiumin “Loro Boriçi” do t’u japë mundësinë e zhvillimit të këtij …

Lexo me shume

VLLAZNIA SHUMË PËRPJEKJE NË MERKATO POR ASNJË AKORD

Përpjekjet e drejtuesve të Vllaznisë për të ndërhyrë në merkato për të gjetur lojtarët për të cilët kanë nevojë më shumë po vazhdojnë megjithatë deri më tani ka vetëm fjalë. Po flitet për një përpjekje të trajnerit Gjoka për të marrë mbrojtësin e Kukësit Alla me të cilin ka punuar një vit më parë por kjo vështirë të ndodhë sepse …

Lexo me shume