Tuesday , 17 October 2017

SPORT

BRUNO KOLA FITON EDHE KUPËN “MUHARREM HAMETI” NË VLORË

Çiklisti i Vllaznisë Bruno Kola ka fituar një tjetër kupë të organizuar nga Federata Shqiptare e Çiklizmit. bëhet fjalë për kupën e zhvilluar në nderim të Muharrem Hametit, një nga emrat e shquar të këtij sporti në qytetin e Vlorës dhe për këtë arsye, gara është zhvilluar pikërisht në këtë qytet. Në të kanë marrë pjesë sportistët më të mirë …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, VLLAZNIA TË REJA SHPALLET KAMPIONE E SHQIPËRISË

Volejbollistet e reja të Vllaznisë janë kurorëzuar pasditen e djeshme kampione të Shqipërisë për të dytin vit me rradhë. Ato kanë fituar edhe finalen e dytë ndaj Skënderbeut, këtë herë me rezultatin 3-1 duke u konfirmuar si ekipi më i mirë i vendit edhe për këtë sezon. Në fakt, nisur nga fitorja 3-0 në ndeshjen e parë në Shkodër, vajzave …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA FESTON TITULLIN E KATËRT KAMPION

Vllaznia në futboll për femra mesditën e së dielës është kurorëzuar me titullin e katërt rradhazi si kampione e Shqipërisë. Ndeshja e fundit e kampionatit është zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj The Door dhe Vllaznia ka fituar me rezultatin 4-0 me tre gola të kapitenes Muja dhe një të Gjergjit. Pas përfundimit të këtij takimi është zhvilluar dhe ceremonia …

Lexo me shume

CUNGU I ACARUAR: CICMIL E KA MBYLLUR ME VLLAZNINË

Humbja në sekondat e fundit ndaj Skënderbeut e ka acaruar pa masë Armando Cungun. Trajneri shkodran pas ndeshje ia faturoi këtë humbje mbrojtësit Stefan Cicmil, ku për emisionin “Gol pas Goli” deklaroi se lojtari nuk bën më pjesë në planet e tij: “Është problem i madh, nuk dimë t’i menaxhojmë ndeshje të tilla. Kemi qenë dy herë në avantazh, sërish …

Lexo me shume

CICMIL ‘NDESHKON’ VLLAZNINE NE KORCE. SHKODRANET MPOSHTEN 4 – 3

Një përmbysje e cmendur për titullin. Si në një film thriller, Skënderbeu mposhti 4-3 Vllazninë për të arritur në  fund një sukses të jashtëzakonshëm ndoshta më të rëndësishmin e këtij sezoni, sepse falë kësaj fitoreje korcarët mbeten në garë dhe e kanë vetë në dorë fatin e tyre për të mbrojtur kurorën e skuadrës kampione. Për ta bërë akoma edhe …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, TË REJAT E VLLAZNISË TË DIELËN PRESIN TITULLIN

Titujt kampionë për ekipet e Sportklub Vllaznisë nuk ndalen. Pas atij të volejbollit për të rritur, të futbollit të femrave dhe të basketbollistëve të rinj, një tjetër titull kampion pritet të vijë në Shkodër pasditen e së dielës. Bëhet fjalë për ekipin e volejbollit të të rejave të Vllaznisë. Ai do të luajë edhe një finale të dytë ndaj Skënderbeut, …

Lexo me shume

FSHF NDERON ME NJË KUPË TË VEÇANTË ESAT RAKIQIN

Esat Rakiqi është nderuar nga Federata Shqiptare e Futbollit me një kupë të organizuar në nderim të tij vetëm pak muaj pas ndarjes nga jeta. Kupa ka rreth një muaj që ka nisur dhe ka kulmuar paraditen e së shtunës kur janë zhvilluar ndeshjet finale dhe janë përcaktuar fituesit e saj sipas grupmoshave. Në këtë kupë kanë marrë pjesë të …

Lexo me shume

MADZAR: VLLAZNIA UDHËTON DREJT KORÇËS PËR TË MARRË PIKË

Pasditen e së shtunës Vllaznia do të luajë ndeshjen e rradhës në Korçë ndaj Skënderbeut dhe ndonëse në pamje të parë konsiderohet thuajse e pamundur marrja e pikëve ngaqë vendasit janë në luftë për titullin kampion, krejt ndryshe mendon zëvendëstrajneri i ekipit shkodran Aleksandar Maxhar. Në konferencën e sotme për shtyp, ai ka shprehur bindjen e tij të plotë se …

Lexo me shume

VLLAZNIA- THE DOOR ZHVILLOHET TË DIELEN NË “LORO BORIÇI”

Kampionati i tetë kombëtar i futbollit të femrave në Shqipëri zyrtarisht do të mbyllet ditën e dielë me kurorëzimin për herë të katërt rradhazi kampion të ekipit të Vllaznisë. Në fakt, ky ekip ka dy javë që e ka siguruar edhe matematikisht këtë titull megjithatë vetëm pas ndeshjes së fundit, do të marrë medaljet dhe kupën e ekipit kampion. Pikërisht …

Lexo me shume

ANTONIO MARKU MBYLL SEZONIN. TË DIELEN OPEROHET

Pas Ambroz Kapaklijës, një tjetër futbollist i Vllaznisë ka mbyllur sezonin para kohe. Bëhet fjalë për mbrojtësin Antonio Marku. Edhe ai do të jetë i detyruar t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale për të tentuar rikthimin sa më shpejt në normalitet dhe më pas edhe në stërvitje me ekipin. Sezoni aktual ka qenë ndër më të vështirët për mbrojtësin e majtë …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin