Friday , 21 February 2020
Breaking News

SPORT

KOMBTARJA LUAN N KOSOV, NDRPRITET SUPERLIGA

Kampionati kombtar I futbollit t Superligs sht ndrprer kt jav pr shkak t ndeshjes miqsore q kombtarja jon do t zhvilloj kt t premte n Kosov ndaj kombtares vendase. Pr kt arsye, ndeshjet e javs s 11-t jan shtyr pr t mrkurn e ardhshme. Takimi Vllaznia- Teuta sht planifikuar t luhet n orn 14.00 por ende nuk sht prcaktuar fusha …

Lexo me shume

GJELAJ: GJENDJA TEK EKIPI I VOLEJBOLLIT SHT SHUM E KEQE

Ndonse trajnerja aktuale e ekipit t volejbollit t femrave t Vllaznis Sadije Gogaj tre dit do t deklaronte se tek ky ekip nuk ka asnj problem dhe se trajneri malazez Grabrz ishte larguar me dshirn e tij, gjrat duket se jan ndryshe. E thot kt nj nga volejbollistet e Vllaznis pikrisht kapitenia e saj Ana Gjelaj e cila ashtu si …

Lexo me shume

KOMBTARJA E BOKSIT PJESMARRSE N GONGUN E ART˔

Boksiert e kombtares shqiptare jan duke u prgatitur pr pjesmarrjen n aktivitetin e rradhs, pikrisht n “Gongun e Art” q zhvillohet javn e ardhshme n Shkup t Maqedonis. N kt turne ndrkombtar t prvitshm, prve boksierve nga 11 shtete t tjera, do t marrin pjes edhe boksiert e kombtares son. Stafi teknik ka przgjedhur edhe gjasht boksiert q do t …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, DY FITORE T THELLA NDAJ LAIT

Me dy fitore t thella jan mbyllur ndeshjet e javs s shtat t kampionateve t moshave pr ekipet e Akademis Vllaznia. Ato kan pritur n fushn sportive “Reshit Rusi” ekipet respektive t Lait dhe ndaj tyre kan arritur fitoret, 5-0 dhe 4-0 n takime t dominuara trsisht nga ana e tyre. T part kan zbritur n fush 17 vjeart e …

Lexo me shume

GJOKOVI: U RIKTHEVA N SHTPIN TIME T DYT

Rikthimi i Nikolla Gjokovi srish tek Vllaznia natyrisht q sht nj lajm i mir pr t gjith, m s shumti pr tifozt shkodran sepse pr ta, malazezi sht nj idhull. Ai ka qen i pranishm pasditen e djeshme n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” pr t ndjekur ndeshjen Vllaznia- Flamurtari teksa sht prshndetur edhe me tifozt e po ashtu, nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA RIKTHEHET TEK FITORJA. MUND FLAMURTARIN

Vllaznia n basketboll pr meshkuj sht rikthyer srish tek fitorja teksa pasditen e s shtuns ka fituar me rezultatin 80 me 55 ndaj Flamurtarit. Nj ndeshje aspak e vshtir pr shkodrant dhe prandaj trajneri Gjeaj ka aktivizuar t gjith lojtart q ka patur n dispozicion. Perioda e par n fakt nuk ka nisur mir dhe kan qen vlonjatt q e …

Lexo me shume

BESELIDHJA VIJON FITORET DHE KRYESIMIN, FITON 3-1 PERBALLE ADES

Kane mjaftuar 17 minuta loje ne pjesen e dyte per te shenuar 4 gola dhe percaktuar rezultatin e ndeshjes 3 – 1 ne mes te lezhjaneve te Beselidhjes dhe Ades se Velipojes. Takimi i luajtur ne stadiumin e qytetit te Lezhes konfirmoi Beselidhjen si kryesuese e tabeles se kalsifikimit dhe ambicien e saj per superioren. Lezhjanet e kane dominuar qe …

Lexo me shume

LUTFI NURI SPONSORIZON VLLAZNIN DREJT KORS

N pragndeshjen me Sknderbeun, nj lajm I mir mbrrin pr Vllaznin. Zvendspresidenti I Federats Shqiptare t Futbollit tiranasi Lutfi Nuri, ka treguar edhe njher zemrgjersin e tij duke marr prsipr sponsorizimin e udhtimit drejt Kors t ekipit shkodran nj dit para ndeshjes. Lajmi sht konfirmuar pr mediat nga drejtori sportiv dhe njkohsisht trajneri I Vllaznis Armir Grima.   Ky veprim …

Lexo me shume

NESR NIS KAMPIONATI I FUTBOLLIT T FEMRAVE

Nesr nis kampionati kombtar i futbollit t femrave n vendin ton. Kuptohet q pretendentja kryesore pr fitimin e titullit kampion do t jet kampionia n fuqi- Vllaznia. Nj skuadr q funksionon vrtet si profesioniste. Ajo ka nisur strvitjen q n qershor dhe nuk e ka ndrprer pr asnj moment, edhe ngaq ka qen srish pjesmarrse n Lign e Kampioneve kt …

Lexo me shume

MUNDJA SHKODRAN SRISH VUAJTJE PR NJ PALESTR

Pavarsisht se vazhdon t nxjerr srish kampion, sporti i mundjes n Shkodr ka nj problem shum t madh: at t mungess s palestrs. Ajo ekzistuesja nuk plotson as kushtet m minimale. Dhoma e zhveshjes vetm e till nuk mund t quhet, tapeti sht i vjetr dhe i dal jasht prdorimit dhe prve ktyre problematikave, problemi kryesor sht madhsia e vogl …

Lexo me shume