Wednesday , 20 November 2019

SPORT

ELVIN BEQIRI I JEP FUND KARRIERS SI FUTBOLLIST

Elvin Beqiri ka vendosur tI jap lamtumirn futbollit t luajtur. Ish- kapiteni I Vllaznis, pasi nuk arriti akordin me drejtuesit e klubit shkodran pr t luajtur edhe nj sezon tjetr pr ta, ka vendosur t ndaloj. 35 vjeari ka dhn nj kontribut t madh n vite pr kt skuadr duke luajtur pr 9 sezone me t por jo vetm kaq …

Lexo me shume

VLLAZNIA, MIQSORJA ME DEI SHTYHET PR T SHTUNN

Ndeshja miqsore e Vllaznis me ekipin e Deiit t Tuzit q ishte planifikuar t luhej kt t mrkur, sht shtyr pr t shtunn. Kjo ka ndodhur ngaq skuadra malazeze ka ndrruar trajner ditt e fundit dhe pr kt arsye, trajneri i ri ka krkuar m tepr koh me lojtart para se t zhvilloj t parn miqsore. Pr kt arsye, sht …

Lexo me shume

VLLAZNIA N KONTAKTE ME SULMUESIN FIERAK ANDI RIBAJ

Sulmuesi fierak Andi Ribaj sht nj nga futbollistt e krkuar nga ana e Vllaznis. Ish- lojtari I Sknderbeut dhe Apolonis konsiderohet nj nga zgjedhjet e duhura si prforcim pr repartin ofensiv t kuqebluve n sezonin e ri. Sbashku me malazezin Pavievi dhe me t riun inari, ata me siguri q do t garantonin golat e duhur pr kt skuadr. Trajneri …

Lexo me shume

VLLAZNIA KA NEVOJ PR T TJERA PRFORCIME CILSORE

Vllaznia duhej t kishte realizuar ndonj tjetr goditje n merkato kt fundjav por nuk ka ndodhur kshtu. Drejtuesit e saj jan n kontakte prej ditsh me disa futbollist dhe ata kishin premtuar se do t kthenin prgjigje kto dit. Bhet fjal pr 2-3 futbollist kosovar dhe nj apo dy t kampionatit shqiptar. Kto prforcime t mundshme do t ishin n …

Lexo me shume

VLLAZNIA PR FEMRA MERR KATR LOJTARE CILSORE

Gati nj muaj para zhvillimit t ndeshjeve t vlefshme pr Lign e Kampioneve, Vllaznia n futboll pr femra ka arritur t bj goditje shum t fort n merkato, duke marr katr futbolliste cilsore. Bhet fjal pr 4 futbolliste q jan pjes e ekipeve kombtare t Shqipris dhe Kosovs. E para sht Ambra Gjergji, nj nga golashnueset m t mira t …

Lexo me shume

STADIUMI LORO BORII PEZULLOHET PUNA N TRIBUNN ANSORE

Pavarsisht se kryministri Rama vazhdon t theksoj se ndeshja Shqipri- Serbi do t luhet n Shkodr, punimet pr rikonstruksionin e stadiumit Loro Borii nuk po ecin ashtu si duhet. N vend q t shtoheshin forcat pr t kapur ritmin e humbur, ndodh e kundrta. Pes firmat nnkontratore, ashtu si e kishim paralajmruar edhe dit m par, nuk kan mundur dot …

Lexo me shume

VLLAZNIA MERR MBROJTSIN KOSOVAR ADNAN HAXHAJ

Vllaznia arrin marrveshjen me mbrojtsin kosovar, Adnan Haxhaj. Prezantimi i tij para mediave beresot. Futbollisti n fjal vjen nga skuadra e Prishtins dhe tashm do t mbroj ngjyrat kuqeblu, t skuadrs me emr e tradit n futbollin shqiptar. Haxhaj ka lindur m 16 shtator 1988 dhe ka qen titullar me skuadrn e kryeqytetit kosovar. Paraqitjet e tij kan ln mbresa …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET 0-1 N MIQSOREN ME MALAZEZT E ZETS

Vllaznia e ka humbur miqsoren e saj t par n prgatitoren e sezonit t ri. N ndeshjen e zhvilluar pasditen e sotme ndaj malazezve t Zets, ajo sht mundur me rezultatin e ngusht 0-1. Fatin e ndeshjes e ka vendosur shqiptari nga Mali i Zi, Shkrepi, q ka shnuar golin e vetm t ndeshjes n minutn e 83-t t saj. …

Lexo me shume

KOMBRJA E BOKSIT, GRUMBULLIM NJJAVOR N RAZM

Katr boksier t kombtares shqiptare q nga dita e sotme dhe pr nj jav me rradh do t jen t grumbulluar n pikn turistike t Ramzs. Nj prgatitje e till bhet n kuadr t prgatitjeve pr Kampionatin Europian n t cilin do t marrin pjes n muajin e ardhshm n Sofje t Bullgaris. N rradht e kombtares shqiptare jan edhe …

Lexo me shume

GATI TENDERI PR RIKONSTRUKSIONIN E RESHIT RUSIT

Brenda pak ditsh do t zhvillohet tenderi pr rikonstruksionin e fushs sportive Reshit Rusi me synimin pr ta liensuar at pr zhvillimin e ndeshjeve zyrtare t Vllaznis. Fondi sht miratuar nga Bashkia Shkodr dhe tashm pritet vetm nisja e punimeve. Lajmi konfirmohet pr televizionin Rozafa nga ana e administratorit t klubit Vllaznia Neritan Kalamishi. Fondi sht i miratuar dhe pritet …

Lexo me shume