SPORT

TË ENJTEN NË ELBASAN FINALJA E U-19, VLLAZNIA- SHKËNDIA

Pasditen e së mërkurës në “Elbasan Arena” do të zhvillohet finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll për 19 vjeçarët. Do të ndeshen me njëri- tjetrin ekipet e Vllaznisë dhe Shkëndisë së Tiranës. Trajneri i ekipit kuqeblu Luan Zmijani, në një prononcim për televizionin Rozafa një ditë para ndeshjes deklaron se futbollistët gëzojnë një formë shumë të mirë sportive dhe …

Lexo me shume

SUKAJ: VLLAZNIA DO SHKOJË PËR FITORE NË GJIROKASTËR

Dy fitoret e fundit të Vllaznisë kanë qenë shumë të rëndësishme por nuk mjaftojnë sepse skuadra ende nuk ka dalë nga pozitat e vështira ku ndodhet. Kjo është deklarata e bërë nga sulmuesi kryesor i saj Xhevahir Sukaj në konferencën e saj për shtyp. Ai është shprehur se skuadra duhet të vazhdojë fitoret për të shmangur sa më parë rënien …

Lexo me shume

IZMIR SMAJLAJ: SYNOJ TË TJERA MEDALJE PËR SHQIPËRINË

Emisioni “Sport Arena” i kësaj të hëne në televizionin Rozafa, ka qenë i veçantë pasi të ftuar në studio kanë qenë emra të mëdhenj të sportit shqiptar si Elis Guri, Izmir Smajlaj, Elvin Beqiri apo dhe boksieri që premton shumë, Syrjan Marinaj. Ish- kampioni i botës në mundje Elis Guri tashmë ka marrë rolin e promotorit të sportit dhe ka …

Lexo me shume

GJOKA: FITORJA NDAJ TEUTËS ISHTË NJË FITORE QETËSIE

Fitorja e së hënës ndaj Teutës i ka dhënë qetësinë e duhur Vllaznisë në rrugën e mëtejshme në kampionat. Golat e Çinarit dhe Malotës shënuar që në pjesën e parë, ia bënë më të lehtë marrjen e tre pikëve kuqebluve. Por sakaq, trajneri Ernest Gjoka në konferencën e shtypit të pasndeshjes ka deklaruar se është i kënaqur me grintën dhe …

Lexo me shume

VLLAZNIA MERR FITOREN E DYTE RRADHAZI, MPOSHT TEUTEN

Fitorja në Lushnjë nuk ka qenë e rastësishme për ekipin e Vllaznisë një javë më parë. Shkodranët mposhtën sonte edhe ekipin e Teutës së Durrësit në shtëpi. Me një dominim në pjesën e parë dhe shumë kujdes në të dytën, kuqeblutë arritën një fitore të pastër ndaj durrsakëve, me rezultatin 2 – 0. Kjo edhe falë golave të shënuar që …

Lexo me shume

EKIPET E AKADEMISË VLLAZNIA DY FITORE EDHE NDAJ PARTIZANIT

Një javë e mbarë ka qenë ajo e 13-ta e kampionatete të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë luajtur sërish në Shkodër ndeshjet e tyre dhe kundërshtarët këtë herë kanë qenë ekipet e Partizanit. Kuqeblutë 19 vjeçarë kanë fituar me rezultatin 2-1 ndërsa 17 vjeçarët kanë fituar me rezultatin 2-0. Dy fitore këto me mjaft vlera për ecurinë …

Lexo me shume

HENDBOLL, VLLAZNIA FITORE ME SHUMË VLERA NDAJ TIRANËS

Vllaznia në hendboll ka marrë një fitore dramatike por me shumë vlera pasditen e së dielës në ndeshjen e javës së tretë të kampionatit kombëtar. Përballë ka patur Tiranën në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” dhe shkodranët kanë fituar vetëm në sekondat e fundit me rezultatin e ngushtë 22-21. Një gol i shënuar në fund ka …

Lexo me shume

IZMIR SMAJLAJ RIKONFIRMOHET SI KAMPION BALLKANI

Atleti shkodran Izmir Smajlaj rikonfirmohet për të dytin vit me rradhë si Kampion i Ballkanit. Një verdikt i tillë ka dalë pas garave të zhvilluara pasditen e së shtunës në Stamboll të Turqisë. Në këtë mënyrë, ky sportist ka përsëritur suksesin e arritur vitin e kaluar në kampionatin e zhvilluar në Beograd të Serbisë. Në garat e djeshme, Smajlaj nuk …

Lexo me shume

GJOKA: S’KA RËNDËSI SI LUAJMË, VEÇ TË FITOJMË ME TEUTËN

Sfida Vllaznia- Teuta po afron dhe në kampin shkodran tashmë po i jepet dora e fundit përgatitjeve për të. Skuadra është grumbulluar që pasditen e së shtunës dhe gjendja e saj duket e mirë. Përballjet me ekipin durrsak shpeshherë këto vitet e fundit nuk kanë shkuar ashtu si duhet, madje Teuta është konsideruar “macja e zezë” për kuqeblutë, por në …

Lexo me shume

BESELIDHJA ZHGENJEN NE LEZHE

Lezhjanët e Besëlidhjes kanë zhngënjyer në ndeshjen e luajtur në Lezhë pwrballw Kastriotit, duke humbur me rezultatin 2 me 0.Loja nisi thuajse me gol për Krutanet.Ishte minuta e dytë kur Kabira zhbllokon shifrat me një gjuajtje potente pas një asisti perefekt të Markut.Avantazhi ul ritmin e miqve dhe kjo i krijon shansin Besëlidhjes që të organizohet.Lezhjanët paten disa raste për …

Lexo me shume