Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

SPORT

VLLAZNIA THYHET N DURRS. MUNDET 0-1 NGA TEUTA

T mundsh Sknderbeun nuk sht gjithka pr Vllaznin. U mendua se entuziasmi I asaj fitoreje, do t ndikonte tek skuadra edhe pr ndeshjen e rradhs n Durrs por nuk ka ndodhur kshtu. Teuta vendase ka fituar 1-0 ndonse me nj loj jobindse por ka arritur t marr tre pikt e fitores. Takimi ka nisur shum keq pr kuqeblut q gjenden …

Lexo me shume

BESELIDHJA SHFAQET BINDSHEM NE MIQESORE. FITON NDAJ VLLAZNISE B 3-0.

Pezullimi i perkohshem i kampionatit te kategorise se pare i ka dhene mundesi Beselidhjes se Lezhes qe te testoje ekipin e restauruar gjate merkatos se dimrit. Shkodranet e Vllaznise B u bene edhe kundershtaret e Beselidhjes ne ndeshjen e luajtur ne Lezhe takim qe u mbyll me fitoren e paster te vendasve me rezultatin 3 me 0. Qe ne nisje …

Lexo me shume

SKNDERBEU KA FRIK˔. SPARAQITET NDAJ VLLAZNIS

Fituesja n fuqi e Kups s Shqipris n futboll pr femra, Vllaznia, ka fituar t drejtn pr t kaluar n gjysmfinale t ktij kompeticioni t edicionit t sivjetm, pa u lodhur fare n turin erekfinal. Kjo ngaq kundrshtari I saj, Sknderbeu I Kors, nuk e ka marr rrugn fare pr n Shkodr duke pranuar ta humb aforfe kt takim por …

Lexo me shume

CUNGU: OBJEKTIVI I VLLAZNIS N DURRS, VETM FITORJA

Mungesat q do t ket Vllaznia n takimin e nesrm, nuk do t ndikojn n objektivin e saj n Durrs. Skuadra shkodrane do t udhtoj pr tu prballur me Teutn vendase me objektivin e vetm, marrjen e fitores. Kjo sht deklarata e br nj dit para ktij takimi nga trajneri Armando Cungu n konferencn pr shtyp. Ai gjithashtu ka krkuar …

Lexo me shume

BASKETBOLL: VLLAZNIA FITON 90-51 MIQSOREN ME TEUTN

Me fitoren e thell 90 me 51 n favor t Vllaznis sht mbyllur miqsorja e luajtur ndaj Teuts s Durrsit pasditen e s premtes n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Kjo ndeshje ishte nj test prove pr ekipin shkodran n prag t ndeshjeve t turit final t Kups s Shqipris q zhvillohen pas 10 ditsh n Shkodr dhe prballja me …

Lexo me shume

BESELIDHJA GATI PER DO EKIP

Pas nderprerjes se papritur te kampionatit te kategorise se pare nga federata shqiptare e futbollit pershkak te mos shlyerjes se detyrimeve nga disa klube, per lezhjanet e Beselidhjes nuk ka perbere aspak buje. Kampi lezhjane e sheh si nj mundsi m shum kt shtyrje, pasi traineri Samuel Nikaj ka shum pak koh n pankinn e Beslidhjes dhe kjo do ti …

Lexo me shume

NDOJA: SIVJET VLLAZNIA KA BR MERKATON M T MIR

Merkatoja q kan br sivjet drejtuesit e ekipit t basketbollit t meshkujve t Vllaznis, konsiderohet m e mira e br gjat gjith ktyre viteve. I ktij mendimi sht njri nga titullart e ekipit, Gjon Ndoja. N nj prononcim pr televizionin Rozafa, ai shpreh bindjen e tij t plot se skuadra tani nuk ka asnj dyshim q do t fitoj si …

Lexo me shume

FUTBOLL FEMRA: NESR NISIN NDESHJET E KUPS

Futbolli I femrave rikthehet srish me ndeshjet zyrtare, kt her me ato t Kups s Shqipris. Ditn e shtun do t luhen ndeshjet e turit erekfinal, dhe tre ekipet e Shkodrs do ti luajn takimet e tyre si pritse. Kshtu Vllaznia do t ket prball n orn 11.00 n Reshit Rusi ekipin e Sknderbeut t Kors. Ky i fundit po …

Lexo me shume

TEUTA- VLLAZNIA, PRITEN TIFOZ SHKODRAN N DURRS

Atmosfera n kampin shkodran pas fitores me Sknderbeun t shtunn e kaluar, duket shum e knaqshme. Si rrjedhoj, prgatitjet pr takimin e rradhs me Teutn kan shkuar ashtu si duhet. Me prjashtim t faktit q do t ket dy mungesa t rndsishme n formacion, pr t tjerat nuk ka asnj shqetsim pr stafin teknik dhe drejtuesit e klubit. Skuadra duket …

Lexo me shume

FINALET E KUPS N BASKETBOLL ZHVILLOHEN N SHKODR

Nj lajm i mir mbrrin pr basketbollin shkodran. Federata Shqiptare e Basketbollit ka miratuar krkesn e klubit Vllaznia pr zhvillimin e ndeshjeve t turit final t Kups s Shqipris n qytetin e Shkodrs. Ka ndodhur kshtu n mbledhjen e kryesis s ksaj Federate t zhvilluar pasditen e djeshme dhe ku sht marr ky vendim, ashtu si sht vendosur q finalet …

Lexo me shume