Thursday , 5 December 2019

SPORT

VLLAZNIA U-17 VETM NJ HAP LARG TITULLIT KAMPION

Fitorja ndaj Teuts 3-0 n gjysmfinale ka qen vetm gjysma e suksesit pr Vllaznin U-17 e cila tashm sht vetm nj hap larg titullit kampion. Por pr ta kompletuar deri n fund kt sukses, sigurisht q duhet fituar ditn e mart n finalen ndaj Flamurtarit q do t luhet n stadiumin kombtar Qemal Stafa. Trajneri i kuqebluve Alban Volumi n …

Lexo me shume

LORO BORII, GATI BETONI PR TRIBUNN E RE

Ecuria e punimeve n stadiumin Loro Borii duket se po vazhdon me ritme t knaqshme dhe shum shpejt pritet q t bhet hedhja e betonit pr ndrtimin e tribuns s re. Gropa e saj tashm sht hapur prfundimisht dhe po ashtu jan drejt prfundimit edhe pes gropat e pjesve t tribuns ansore. Prve tyre, po punohet ende pr heqjen e …

Lexo me shume

VLLAZNIA KURORZON SKNDERBEUN KAMPION

Vllaznia e ka mbyllur me humbje edhe ndeshjen e fundit t kampionatit, at t luajtur pasditen e s premtes n Kor ndaj Sknderbeut me rezultatin 0-2. Megjithat kuqeblut kan patur mundsi t bhen pjes e fests korare t nisur menjher pas prfundimit t ksaj ndeshje pasi vendasit kan fituar festimin e titullit t pest kampion rradhazi. Sa i takon ndeshjes, …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-17 DEL N FINALE. ZHGNJEN VLLAZNIA U-19

Ka ndodhur e kundrta e asaj q pritej. Vllaznia U-17 sht kualifikuar pr n finale t kampionatit, ndrsa Vllaznia U-19 q mendohej m e sigurt, sht eliminuar. Kto verdikte jan dhn dje nga rezultatet e ndeshjeve gjysmfinale t luajtur n Tiran. Vllaznia U-17 sht ndeshur me skuadrn e vendit t par- Teutn dhe fakti q shkodranve nuk u bnte pun …

Lexo me shume

VLLAZNIA- SKNDERBEU, NESR KA FEST TITULLI N KOR

Vllaznia t premten pasdite do t ket fatin t kurorzoj kampione t Shqipris ekipin e Sknderbeut. Ky i fundit tashm e ka siguruar titullin kampion dhe pret vetm ngritjen e kups q do t ndodh menjher pas prfundimit t ndeshjes me ekipin shkodran. Ky i fundit pikrisht pr kt arsye, ka pranuar q ta luaj ndeshjen e fundit n Kor …

Lexo me shume

ZHVILLOHET EDICIONI I TRET I KUPS AGIM TAFILI

Paraditen e s enjtes sht zhvilluar edicioni i tret i kups Agim Tafili n iklizm, kup q organizohet nga Federata Shqiptare e iklizmit dhe Sportklub Vllaznia n nderim t ksaj figure t shquar t iklizmit shkodran dhe atij shqiptar. Gara ka qen e ndar n dy pjes teksa kadett jan nisur nga Lezha n drejtim t Shkodrs ndrsa t rriturit …

Lexo me shume

NESR GJYSMFINALET E KAMPIONATIT T MOSHAVE

Ditn e enjte ekipet e Akademis Vllaznia do t zhvillojn ndeshjet e turit gjysmfinal t kampionave t moshave. Paraditen e djeshme n zyrat e Federats Shqiptare t Futbollit sht hedhur shorti i ndeshjeve gjysmfinale t kampionateve t moshave pr Superlign. Akademia Vllaznia ka fituar t drejtn pr t qen n mes katr ekipeve m t mira q do vazhdojn garn …

Lexo me shume

NIKAJ: T ARDHMEN TIME E SHOH LARG VLLAZNIS

E ardhmja e Vllaznis s futbollit, shtja e stadiumit Loro Borii dhe sukseset e njpasnjshme t atletiks shkodrane, kan qen temat kryesore t diskutimeve n emisionin Sport Arena t ksaj jave n televizionin Rozafa. I ftuar n studio ka qen trajneri Samuel Nikaj, avokati Apollon Haxhi, gazetari sportiv Pirro Ruvina dhe trajneri i atletiks s Vllaznis Albert Marashi. Sa i …

Lexo me shume

PUNIMET N LORO BORII ME RITME T KNAQSHME

Punimet n stadiumin Loro Borii tashm po ecin me ritme t knaqshme pas nisjes me vones t tyre. Fakti q banort e shtpive rreth e qark tij nuk kan nxjerr asnj penges, ka br q firma e cila po merret me punimet, t vazhdoj normalisht punn. Dy eksavatort t cilt jan angazhuar me hapjen e grops ku do t ndrtohet …

Lexo me shume

T MRKURN ZHVILLOHET KUPA AGIM TAFILI

T mrkurn, pikrisht m 20 maj, do t zhvillohet edicioni i rradhs i kups “Agim Tafili” n iklizm. Edicioni i sivjetm sht ln enkas nga organizatort pr t’u zhvilluar n kt dat ngaq ajo prkon me 55 vjetorin e lindjes s ktij kampioni t madh t ktij sporti. Kjo kup tashm sht kthyer n tradicionale dhe zhvillohet do vit nga …

Lexo me shume