SPORT

VLLAZNIA NIS STRVITJEN NN DREJTIMIN E GRIMS

Pas largimit t trajnerit Luan Zmijani dhe stafit t tij, drejtuesit e klubit shkodran kan przgjedhur drejtorin sportiv Armir Grima pr t drejtuar ekipin deri n przgjedhjen e trajnerit t ri. Pasditen e s hns Grima ka drejtuar seancn e par strvitore me ekipin ndrkoh q ai ka patur me vete edhe tre trajner t tjer pikrisht Alban Hasanin, Ervis …

Lexo me shume

STAFI TEKNIK ME NE KRYE ZMIJANIN JAPIN DOREHEQJEN

sht dashur humbja e pest radhazi q Luan Zmijani, trajneri i Vllaznis, t jepte dorheqjen. Pas ndeshjes s fundit kundr Lait, e zhvilluar sot n Puk, ku Vllaznia u mund 0-1, trajneri Zmijani deklaroi se do t vazhdonte n krye t kuqebluve pr t ndryshuar situatn, por n mbrmbje, me t mbrritur n Shkodr, duke par ndoshta edhe presionin e …

Lexo me shume

VLLAZNIA, 5 HUMBJE RADHAZI MUNDET EDHE NGA LAI

Ekipi i Vllaznis ka zhgenjyer pr t 5-tn her radhazi tifozt kuqeblu. ndonse tekniku Zmijani nj dit me par ishte shprehur se do t luante pr fitore, ekipi ska mundur as t barazoj kundr ekipit t Lacit. Goli pr laciant sht shnuar n fund t pjes s par. Lai merr fitoren e dyt radhazi n kampionat, n fusha asnjanse, pas …

Lexo me shume

ADA FITON PASTR NDAJ BURRELIT 2-0, TRAJNERI NOGA PRAN DORHEQJES

Ada ka arritur t bj realitet fitoren e par n kampionat teksa pasditen e s shtuns ka mundur ekipin e Burrelit me rezultatin 2-0. Ndeshja sht luajtur n fushn sportive Reshit Rusi dhe sht dominuar nga velipojakt q kan shnuar nga nj gol n seciln pjes loje megjithat rezultati duhej t kishte qen shum m I thell nisur nga rastet …

Lexo me shume

PUKE, INCIDENT PAS NDESHJES TERBUNI- PARTIZANI

Ndeshja Terbuni- Partizani duket se nuk ka prfunduar kndshm n stadiumin e Puks, pasi tifozt e Partizanit I kan shkaktuar dmtimet e para stadiumit t qytetit veriore pas rikonstruksionit t pak kohve m par. Krahas dmtimit t stolave, rrethimit metalik dhe element t tjera kan psuar dmtime t ndeshme si pasoj e dhuns s pamshirshm q erdhi pas fitores s …

Lexo me shume

BASHKIA DEKLARAT PR GJENDJEN E VLLAZNIS

Situata e keqe q po kalon Vllaznia ka vn n lvizje t gjith. Pas mbledhjes s mbrmshme t Bordit Mbikqyrs t klubit, sot ka patur nj deklarat nga ana e Bashkis Shkodr. Ka qen pikrisht kryetarja e saj, zonja Voltana Ademia ajo q ka shprehur shqetsimin e saj n lidhje me gjendjen aktuale q po kalon skuadra. Shqetsim i vazhdueshm …

Lexo me shume

PEZULLOHET SHTUBINA, THEU DISIPLINN

Prve mungesave t Krymit e Hakajt dhe dyshimit pr Bardulln, t tre kta pr shkaqe dmtimi, n ndeshjen e nesrme ndaj Lait, n formacionin e Vllaznis do t mungoj edhe kapiteni I saj Ndriim Shtubina. Nga sa msohet, mesfushori shkodran sht pezulluar nga ana e stafit teknik ngaq ai ka thyer disiplinn n seancn strvitore t s premtes. Lajmi konfirmohet …

Lexo me shume

VLLAZNIA- LAI LUHET T DIELN N PUK

Takimi Vllaznia- Lai sht vendosur t luhet ditn e diel n orn 13.00 n stadiumin e qytetit t Puks. Pr kt ndeshje, kuptohet q pr Vllaznin nuk ka rrugzgjidhje tjetr me prjashtim t fitores. Kt gj e ka pranuar edhe vet trajneri Zmijani I cili nj dit para ndeshjes, n konferencn e zakonshme pr shtyp ka folur edhe pr mbshtetjen …

Lexo me shume

VLLAZNIA, KAMZA BASKET, SFIDA E PAR M 2 TETOR

Vllaznia ndeshjen e par t kampionatit t ri t basketbollit pr meshkuj do ta luaj n Shkodr ndaj Kamza Basket. Kjo sht prcaktuar nga shorti I hedhur pak dit m par n Federatn Shqiptare t Basketbollit. Kjo Federat sivjet I ka ndar ekipet pjesmarrse n dy grupe, teksa n grupin A ku marrin pjes 6 ekipet m t mira t …

Lexo me shume

KAMPIONATET E VOLEJBOLLIT NISIN M 24 TETOR

Kampionatet kombtare t volejbollit do t nisin m datn 24 tetor. Ky sht vendimi q ka marr kryesia e Federats ditt e fundit. M n fund ekipet tona kan marr vesh nj dat se kur do t nisin ndeshjet zyrtare sepse n fakt situata e krijuar ka qen aspak normale. Ekipet e Vllaznis kan koh q kan nisur strvitjet por …

Lexo me shume