Tuesday , 25 February 2020
Breaking News

SPORT

FSHF INSPEKTON RESHIT RUSIN. PRITET LIENSIMI I SAJ

Shtohen shanset q Vllaznia tI luaj ndeshjet e saj zyrtare n fushn sportive Reshit Rusi. Prfaqsues t Federats Shqiptare t Futbollit kan qen sot n Shkodr dhe pikrisht dhe shefi I sektorit t Garave Lysien Nurishmi dhe ai I liensimit Kejdi Tomorri, t cilt kan inpektuar punimet e bra deri m tani dhe kan mbetur prgjithsisht t knaqur me to. …

Lexo me shume

TEUTA- VLLAZNIA LUHET T SHTUNN N ORA 20.00

Dita e zhvillimit t ndeshjes Teuta- Vllaznia ka ndryshuar srish nga ana e Federats Shqiptare t Futbollit. Takimi I vlefshm pr javn e dyt t kampionatit ishte ndryshuar hern e par por dje ka ndryshuar srish. Nga e diela sht kthyer t luhet t shtunn n orn 20.00 n stadiumin NIko Dovana t Durrsit. Si dihet ky do t jet …

Lexo me shume

VOLEJBOLL, RRASHKETA L STUDENTIN E KTHEHET TEK VLLAZNIA

Lajme t mira pr ekipin e Vllaznis n volejboll pr meshkuj. Me t ditt e fundit n strvitje sht bashkuar edhe volejbollisti shkodran Ditmir Rrashketa. Ky I fundit prej katr sezonesh ka qen pjes e Studentit me t cilin sht shpallur edhe katr her rresht kampion I vendit por tashm duket se ka vendosur t kthehet n qytetin e tij. …

Lexo me shume

VLLAZNIA PREZANTON EDHE KRESHNIK LUSHTAKUN

Kreshnik Lushtaku sht nj tjetr futbollist q firmos me Vllaznin. Mesfushori 21 vjear kosovar ka nnshkruar pr dy vite me kuqeblut dhe paraditen e s martes sht prezantuar para mediave. Si zakonisht n t tilla prezantime, prkrah blerjeve t reja t ksaj skuadre, kan qen administratori Kalamishi dhe trajneri Zmijani q kan vlersuar paraqitjet e lojtarit n dy javt e …

Lexo me shume

KALAMISHI: PRESIM LIENSIMIN E RESHIT RUSIT

Klubi Vllaznia sht n pritje t liensimit t fushs sportive Reshit Rusi pr zhvillimin e ndeshjeve zyrtare t kampionatit aty. N kt fush sht br nj investim i konsiderueshm, duke plotsuar ksisoj edhe kriteret e lna pak koh m par nga prfaqsuesit e Federats dhe tashm pritet srish ardhja e tyre pr t dhn OK-in e liensimit t saj. Administratori …

Lexo me shume

ZMIJANI: VLLAZNIA PO BHET GATI PR TEUTN

N ceremonin e prezantimit t sulmuesit libanez Mohamad Kdouh, ka qen i pranishm edhe trajneri i Vllaznis Luan Zmijani. Ai e ka vlersuar si shum pozitive kt blerje ngaq e ka ndjekur pr disa dit me rradh n strvitje megjithat ka krkuar srish prforcime n do repart. Zmijani ka folur edhe pr kundrshtarin e rradhs, Teutn, duke e vlersuar si …

Lexo me shume

PREZANTOHET KDOUH. PREMTOJ M T MIRN PR VLLAZNIN

Blerja e tet e Vllaznis, libanezi Mohamad Kdouh sht prezantuar paraditen e s hns zyrtarisht para mediave si futbollisti m i ri i ksaj skuadre. N prezantimin e tij, administratori i klubit Neritan Kalamishi ka deklaruar besimin e plot tek sulmuesi i sapobler ndrkoh q ka thn se Kdouh nuk do t jet blerja e fundit e kuqebluve n kt …

Lexo me shume

VLLAZNIA I JEP FUND PRGATITORES, NIS T MENDOJ PR TEUTN

Skuadra shkodrane me ndeshjen e kontrollit q ka zhvilluar paraditen e djeshme, I ka dhn fund fazs prgatitore t zhvilluar n fillim t sezonit t ri futbollistik. E nisur n Shkodr, ajo u spostua m pas n Slloveni, pr t prfunduar srish n Shkodr me prgatitjet e fundit pr kampionatin. Pr kt arsye, nga e hna, Vllaznia nn drejtimin e …

Lexo me shume

TRE FUTBOLLIST T HUAJ NUK E KALOJN TESTIN TEK VLLAZNIA

N munges t gjetjes s nj kundrshtari pr miqsore, ekipi I Vllaznis ka zhvilluar paraditen e s shtuns n nj ndeshje kontrolli Brenda familjes. Kt ndeshje e kan ndjekur edhe drejtuesit m t lart t klubit shkodran pasi ka qen me interes nj gj e till ngaq vetm nj jav m pas kuqeblut do t zbresin n fush pr t …

Lexo me shume

VLLAZNIA FIRMOS ME SULMUESIN LIBANEZ KDOUH!

Ekipi I Vllaznis pasditen e s premtes ka br realitet edhe afrimin e tet n merkaton e ksaj vere. Bhet fjal pr sulmuesin libanez Mohamad Kdouh I cili ka firmosur nj kontrat njvjeare me kuqeblut. 22 vjeari ka mbrritur n Shkodr n fillim t ksaj jave dhe sht testuar nga ana e stafit teknik t Vllaznis pr disa vite dhe …

Lexo me shume