SPORT

KLUBI VLLAZNIA: SHPEJTONI PUNIMET N LORO BORII

Mosliensimi I fushs sportive Reshit Rusi, endja sa n Puk, sa n Lezh dhe n qytete t tjera pr t luajtur ndeshjet e saj dhe ulja e ritminit t punimeve n stadiumin Loro Borii duke e shtyr edhe m tej inagurimin e tij, ka detyruar klubin Vllaznia q prmes zdhnsit t tij Gjergj KOLA, t dal sot n nj deklarat …

Lexo me shume

VLLAZNIA, KRKON PRJASHTIMIN E ARBITRIT CJAPI

Klubi I Futbollit Vllaznia ka reaguar sot n lidhje me arbitrimin e djeshm t ndeshjes ndaj Partizanit. Prmes nj note proteste, ai I ka krkuar Federats Shqiptare t Futbollit dnimin maksimal t arbitrit Kreshnik Cjapi dhe prjashtimin e tij nga Superliga. N kt not proteste, drejtuesit e klubit jan ndalur tek gabimet konkrete t ktij arbitri, duke nisur nga mosdhnia …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET 1-2 NGA PARTIZANI. VENDOS CJAPI

Vllaznia e ka humbur edhe ndeshjen e tret t kampionatit at t luajtur pasditen e s diels n Puk ndaj Partizanit me rezultatin 1-2 dhe tashm ndodhet n vendin e fundit t tabels s renditjes. Por nse n dy ndeshjet e para kuqeblut I kan merituar humbjet, nuk mund t thuash t njjtn gj pr ndeshjen e djeshme ku fatin …

Lexo me shume

SKENDERBEU MUND EDHE TERBUNIN 2-0!

Sknderbeu rrmben kreun e klasifikimit t Superiores, merr fitoren e tret n po kaq jav kampionat, t dytn radhazi n stadiumin e Puks. Pasi likujdoi kuqeblut n stadiumin e Trbunit, tri dit m par, tani ka hequr qafe edhe kt t fundit.Debutuesit n Superiore, t drejtuar nga Samuel Nikaj, kan provuar forcn e pes her radhazi kampionve t vendit, duke …

Lexo me shume

ADA E NIS ME BARAZIM 2-2 KAMPIONATIN NDAJ ILIRIS

Ada e Velipojs e ka nisur me barazim kampionatin e ri. N ndeshjen e par t tij, ajo ka barazuar 2-2 ndaj Iliris s Fush- Krujs n takimin e luajtur n fushn Reshit Rusi pasditen e s shtuns. Velipojakt kan qen pran fitores por kan shprdoruar shum raste shnimi. Pr rrjedhoj, miqt kan shnuar t part pas nj gabimi t …

Lexo me shume

ZMIJANI: KEMI MUNGESA POR KRKOJM PIK ME PARTIZANIN

Pasditen e s diels Vllaznia do t luaj n Puk ndeshjen e tret t kampionatit, teksa do t pres Partizanin. Nj ballafaqim n t cilin sipas trajnerit Luan Zmijani, kuqeblut do t ken disa mungesa megjithat objektivi I skuadrs do t jet patjetr marrja e pikve n kt takim. Kt gj numri 1 I pankins shkodrane e ka br t …

Lexo me shume

SHTYHEN NJ JAV KAMPIONATET E MOSHAVE

Kampionatet kombtare t moshave U-19 dhe U-17 q ishin planifikuar pr t filluar nesr, nuk do t nisin. Ato jan shtyr pr nj jav dhe ksisoj duhet t nisin t dieln e ardhshme. Arsyeja e ksaj shtyrje ka t bj me at q disa prej ekipeve pjesmarrse n kto kampionate, nuk kan shlyer detyrimet financiare ndaj Federats Shqiptare t Futbollit. …

Lexo me shume

LORO BORII, BIE RITMI I PUNIMEVE N STADIUM

Ishte menduar q t mbaronte n nntor t ktij viti dhe madje po bheshin plane edhe pr miqsoren n t ciln do t inagurohej, por stadiumi Loro Borii sht e sigurt se nuk do t mbaroj deri n vitin 2016. Kjo ngaq ritmi I punimeve ka rn shum dhe n kt kantier aktualisht nuk punojn m shum sesa 20-30 puntor. …

Lexo me shume

ASHIKU SHPALLET KAMPION I SHQIPRIS N SHAH

Shahisti shkodran Franc Ashiku sht kampion I Shqipris pr vitin 2015. pas nj jav ndeshjesh me shum emocione dhe rivalitet, ai ka mbrritur n turin final me pik t barabarta me shahistin e mirnjohur Ilir Seitaj t cilin ka arritur ta mund duke u shpallur ai m I miri I vendit pr kt vit. N nj intervist pr televizionin Rozafa, …

Lexo me shume

KAMPIONATI I BOKSIT DO T ZHVILLOHET N SHKODR

Kampionati kombtar i boksit pr kt vit do t zhvillohet n Shkodr. Kshtu ka vendosur kryesia e ksaj Federate n mbledhjen e saj t ditve t fundit, pasi m par sht mbledhur edhe kshilli i trajnerve dhe ka vendosur n kt mnyr. Madje prve kampionatit t t rriturve, n Shkodr do t zhvillohet edhe kampionati i 18 vjearve. Natyrisht q …

Lexo me shume