Breaking News

SPORT

LORO BORII, BIE RITMI I PUNIMEVE N STADIUM

Ishte menduar q t mbaronte n nntor t ktij viti dhe madje po bheshin plane edhe pr miqsoren n t ciln do t inagurohej, por stadiumi Loro Borii sht e sigurt se nuk do t mbaroj deri n vitin 2016. Kjo ngaq ritmi I punimeve ka rn shum dhe n kt kantier aktualisht nuk punojn m shum sesa 20-30 puntor. …

Lexo me shume

ASHIKU SHPALLET KAMPION I SHQIPRIS N SHAH

Shahisti shkodran Franc Ashiku sht kampion I Shqipris pr vitin 2015. pas nj jav ndeshjesh me shum emocione dhe rivalitet, ai ka mbrritur n turin final me pik t barabarta me shahistin e mirnjohur Ilir Seitaj t cilin ka arritur ta mund duke u shpallur ai m I miri I vendit pr kt vit. N nj intervist pr televizionin Rozafa, …

Lexo me shume

KAMPIONATI I BOKSIT DO T ZHVILLOHET N SHKODR

Kampionati kombtar i boksit pr kt vit do t zhvillohet n Shkodr. Kshtu ka vendosur kryesia e ksaj Federate n mbledhjen e saj t ditve t fundit, pasi m par sht mbledhur edhe kshilli i trajnerve dhe ka vendosur n kt mnyr. Madje prve kampionatit t t rriturve, n Shkodr do t zhvillohet edhe kampionati i 18 vjearve. Natyrisht q …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET NGA SKENDERBEU, HUMBJA E DYTE RRADHAZI!

Sknderbeut srish i mjafton nj gol pr t marr tri pikt. Ashtu si kundr Kuksit n javn e dyt, teksa fitoi 1-0, edhe kundr Vllaznis, q ishte ndeshja e prapambetur e javs s par, korart fitojn me t njjtin rezultat. Ksaj here ishte mbrojtsi Arapi ai q ndshkoi shkodrant me nj gjuajtje t fort, teksa befasoi portierin malazez t Vllaznis. …

Lexo me shume

SALAJ NGRE FLAMURIN. ARBITRAT T PUNOJN M TEPR

Sezoni I ri futbollistik ka nisur jo shum mbar pr arbitrat e kolegjiumit t Shkodrs, megjithat kryetari I tij Dritan Salaj n nj intervist pr televizionin Rozafa ka br t ditur se gjrat do t jen edhe m mir pas rikuperimit t arbitrit Ditmar Jubica. Megjithat ai ka krkuar m shum vmendje dhe mbshtetje edhe nga sektori prkats n Federat …

Lexo me shume

DREJTUESIT E VLLAZNIS: SSHT KOHA PR DEKLARATA

Pas deklarats s dy ditve m par t kryebashkiakes Ademi n lidhje me situatn tek Vllaznia teksa shigjetonte deri diku edhe mnyrn jo t duhur t drejtimit, ka ardhur edhe reagimi I drejtuesve aktual t klubit. Administratori Kalamishi dhe drejtori sportive Grima kan theksuar se nuk sht mnyra e duhur pr t zgjidhur situatn me deklarata por pr t gjetur …

Lexo me shume

ZYRTARE: VLLAZNIA- SKNDERBEU LUHET N PUK

Ndeshja e prapambetur e javs s par t kampionatit ajo n mes Vllaznis dhe Sknderbeut, nuk do t luhet n fushn sportive Reshit Rusi ashtu si mendohej dhe si ishte dshira e t gjith shkodranve. Federata Shqiptare e Futbollit ka marr sot vendimin q ky takim t mos luhet n kt fush por n nj stadium tjetr ngaq ende nuk …

Lexo me shume

SHQIPRIA E PSON N 92 NDAJ PORTUGALIS

Kombtarja shqiptare e futbollit ka qen e pafat kt her n ndeshjen e rradhs ndaj Portugalis s Kristiano Ronaldos. Ajo sht mundur me rezultatin e ngusht 1-0 me nj gol t psuar pikrisht n minutn e 92-t. Takimi ka patur rivalitet por n fakt gjasat ishin q kuqezinjt t mos dilnin pa pik nga kjo ndeshje por nuk ndodhi kshtu. …

Lexo me shume

ADEMI: DO GJEJM ZGJIDHJEN E DUHUR PR VLLAZNIN

E pranishme n prvjetorin e 10-t t krijimit t JUban Danjes, kryetarja e Bashkis Shkodr, zonja Voltana Ademi, normalisht q sht pyetur nga gazetart edhe n lidhje me Vllaznin e meshkujve. N prgjigjen e saj, ajo ka ln t kuptoj srish se do t ket nj ndrhyrje pr t rregulluar situatn q nuk ka qen aspak e mir gjith kto …

Lexo me shume

JUBAN DANJA FESTON 10 VJETORIN E KRIJIMIT T SAJ

Juban Danja ka festuar pasditen e s diels 10 vjetorin e krijimit t saj n nj ceremoni shum interesante teksa n t nuk kan munguar nderimet dhe vlersimet pr ato q e krijuan kt ekip nj dekad m par. Kan marr pjes n kt ceremoni, ish- sportist e trajner t ktij ekipi n vite, miq e mbshtets t tij ndrkoh …

Lexo me shume