Saturday , 8 August 2020

SPORT

BASKETBOLL MESHKU, VLLAZNIA- PARTIZANI 89-59

Me fitore e ka mbyllur kt jav edhe ekipi I basketbollit t meshkujve t Vllaznia. Ai ka fituar me rezultatin 89 me 59 ndaj Partizanit n ndeshjen e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Ndeshja nuk ka patur shum histori sepse diferencat mes ekipeve kan qen t mdha. Basketbollistt shkodran e kan nisur mir ndeshje dhe e mbyllin periodn …

Lexo me shume

KRAJA: VLLAZNIA ME MUNGESA POR DO TEN

Mungesat e shumta q Vllaznia do t ket nesr ndaj Partizanit natyrisht q do t ken ndikimin e vet megjithat skuadra shkodrane do t krkoj marrjen e pikve n kt takim. Kjo sht deklarata e br pr mediat nga zvendstrajneri Ervis Kraja nj dit para ksaj ndeshje. Ai ka evidentuar faktin se Vllaznia gjithmon ndaj skuadrave t forta paraqitet mir.Por …

Lexo me shume

SINANI: MERKATO E DSHTUAR, VLLAZNIA PO VUAN

Vendi i fundit n renditje i Vllaznis ka shqetsuar t gjith n Shkodr dhe natyrisht q m shum se kushdo tjetr, kt po e vuajn ata q kan kontribuar n vite pr kt skuadr. Njri prej tyre padyshim q sht Vioresin Sinani, golashnuesi m i mir n historin e klubit Vllaznia. Ai mban edhe pozicionin e antarit t Kshillit Bashkiak …

Lexo me shume

VOLEJBOLL FEMRA, VLLAZNIA FITON 3-0 ME FLAMURTARIN

Ekipi i volejbollit t femrave t Vllaznis ka gjetur m n fund fitoren e par n kampionat. Paraditen e sotme, ky ekip sht ndeshur me Flamurtarin e Vlors n ndeshjen e luajtur n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Takimi n fakt nuk ka patur shum histori sepse vajzat shkodrane e kan dominuar nga fillimi e deri n fund duke e …

Lexo me shume

FSHF VENDOS: VLLAZNIA T GJITHA NDESHJET N RESHIT RUSI

Ndeshja ndaj Teuts ka qen nj test pr klubin Vllaznia sa u takon kushteve q ofronte fusha sportive Reshit Rusi. Vet Federata Shqiptare e Futbollit ditn e mart, kur dha miratimin pr licensimin e ksaj fushe, u kishte vn nj kusht shkodranve, pikrisht mbarvajtjen e ndeshjes ndaj durrsakve dhe, nse do t vreheshin probleme, natyrisht q skuadra kuqeblu nuk do …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VJEN EDHE BASKETBOLLISTI MIRZA SARAJLIJA

Nj tjetr prforcim I rndsishm pr ekipin e basketbollit t Vllaznis. Slloveni Mirza Sarajlija sht rikthyer srish n Shkodr t luaj me kuqeblut e trajnerit Gjeaj. Lojtari q plqehet shum nga tifozt shkodran, n prononcimin e par pr mediat ka shprehur knaqsin e tij q kthehet srish tek Vllaznia, nj skuadr e mir dhe mbi t gjitha me nj tifozri …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME PLOT 5 MUNGESA NDAJ PARTIZANIT

Probleme pa fund pr ekipin e Vllaznis. Sikur t mos mjaftonte humbja e djeshme ndaj Teuts e cila e ka rnduar edhe m shum situatn e ksaj skuadre, gjrat vshtirsohen edhe m shum n pragndeshjen e rradhs me Partizanin. Ky takim do t luhet ditn e hn n stadiumin Qemal Stafa t kryeqytetit dhe shkodrant do t prballen me kryesuesen …

Lexo me shume

VLLAZNIA “HARAKIRI” NE RESHIT RUSI. MUNDET NGA TEUTA

Skuadra kuqeblu, me emr e tradit t madhe n futbollin shqiptar, nuk po shkputet dot nga ujrat e ftohta t renditjes. Nuk i ka br derman as t luajturit n shtpi, pr her t par n kt kampionat, pikrisht n Reshit Rusi, sepse aty sht mundur 1-0 nga durrsakt. Djemt e detit, t drejtuar nga Gugash Magani, kan treguar srish …

Lexo me shume

ZMIJANI: ZGJIDHJA PR VLLAZNIN, LARGIMI NGA SH.A

Vllaznia sht duke vuajtur jo pak prej vitesh teksa diskuton edhe rnien nga kategoria dhenatyrisht ajo q presin t gjith, sht gjetja e nj zgjidhje prfundimtare pr kt skuadr meshum emr n futbollin shqiptar. Kuptohet q nj keqardhje t till m s shumti e ndjejn ataq kan kontribuar n vite pr kt skuadr, ish- futbollistt e saj. Njri prej tyre, …

Lexo me shume

VLLAZNIA- TEUTA LUHET T MRKURN N RESHIT RUSI

Federata Shqiptare e Futbollit m n fund vendos t liensoj fushn sportive Reshit Rusi por me nj kusht. Nse gjrat shkojn mir n ndeshjen e nesrme me Teutn, ndryshe shkodrant duhet ti harrojn ndeshjet aty. Vendimi sht marr mesditn e sotme dhe ksisoj ndeshja ndaj durrsakve do t luhet t mrkurn n orn 14.00 n kt fush. Kt gj e …

Lexo me shume