Friday , 13 December 2019

SPORT

ZMIJANI: MUNDIM FLAMURTARIN DHE JEMI NE VEND TE 6-te

Vllaznia do t tentoj vetm fitoren ditn e shtun ndaj Flamurtarit n Loro Borii. Ky sht objektivi I t gjith pjestarve t saj dhe tashm skuadra duket gati pr ta kaluar me sukses kt sfid. Ajo ka zhvilluar strvitjen e fundit n tapetin e stadiumit dhe pas prfundimit t saj, n prononcimin pr mediat, trajneri Luan Zmijani ka br t …

Lexo me shume

NIS MEMORIALI I BOKSIT. DOMINON KAZAKISTANI

Memoriali i 12-t ndrkombtar i boksit Vllaznia 2015 ka nisur pasditen e s enjtes n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Pjesmarrs n edicionin e sivjetm jan boksier nga 10 vende t Europs dhe ajo q bie n sy sht pjesmarrja e ekipeve kombtare t Gjermanis,Italis, Spanjs, ekis, Kazakistanit, Bullgaris si dhe t disa vendeve t Rajonit ton. Kjo ka br …

Lexo me shume

NJE TRAJNER SHTESE PER VLLAZNINE E BASKETBOLLIT

Ekipi I Vllaznis n basketboll pr meshkuj nga dita e sotme sht grumbulluar n Ulqin pr tu prgatitur atje pr ndeshjen e rradhs me Kamza Basket. Ka ndodhur kshtu sepse basketbollistt shkodran nuk kan ku t strviten pr shkak se pallati I sportit Qazim Dervishi sht I zn me Memorialin e boksit. Ndrkoh, e reja m e fundit q ka …

Lexo me shume

PUNIMET NE LORO BORII NISIN JAVEN TJETER

Ndonse pritej q punimet n stadiumin Loro Borii t nisnin q kt fundjav, kjo nuk ka ndodhur. Inagurimi I punimeve nuk sht br dhe n Shkodr nuk ka mbrritur as kryeministri Rama dhe as zvendsi I tij Peleshi si u tha. Por nga ana tjetr paraditen e s enjtes kan qen t pranishm n ambjentet e stadiumit nj grup inxhiniersh …

Lexo me shume

EKIPI SHKODRAN GATI PER MEMORIALIN NDERKOMBETAR TE BOKSIT

Memoriali I 12-t ndrkombtar I boksit starton t enjten pasdite n pallatin e sportit Qazim Dervishi dhe tashm do gj duket gati pr nisjen e tij. Ekipet pjesmarrse kan filluar t mbrrijn n Shkodr ndrkoh q edhe kombtarja shqiptare sht gati pr t br nj paraqitje t mir n kt turne t rndsishm. Trajneri I saj Zef Gjoni sht I …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET THELLE NE KAMEZ. KA NDESHJE TE TRETE

Vllaznia n basketboll pr meshkuj sht mundur thell nga ekipi Kamza Basket n ndeshjen e dyt gjysmfinale t kampionatit. Ajo sht zhvilluar pasditen e djeshme n salln sportive t Kamzs dhe vendasit kan fituar me rezultatin e thell 88 me 46. Me fitoren e Kamzs, tashm rezultati I takimeve ka shkuar n 1 me 1 dhe pr t prcaktuar skuadrn …

Lexo me shume

STADIUMI, ZBULOHET MAKETI I LORO BORIIT

Punimet n stadiumin Loro Borii pritet t nisin Brenda ksaj jave dhe pr kt arsye, klubi I futbollit Vllaznia ka nisur t liroj zyrat q gjenden n tribunn qendrore t tij sepse mendohet q Brenda 2-3 ditsh t bhet prishja e saj. Ndrkoh, edhe zhvillimi I ndeshjes Vllaznia- Flamurtari t ksaj jave ka qen n dyshim nse do t luhej …

Lexo me shume

BRUNO KOLA I VLLAZNISE, FITUES I KUPES MURIQI

Bruno Kola I Vllaznis sht fitues I kups Muriqi n iklizm, kup kjo e zhvilluar n nderim t pjestarve t ksaj familje q kan dhn shum pr kt sport. Gara e sotme ka qen e ndar n dy pjes, ajo pr kadet, nisja e s cils sht br nga Lezha me destinacion Shkodrs ndrsa iklistt e Elits jan nisur nga …

Lexo me shume

VLLAZNIA PER FEMRA, SHPALLET KAMPIONE E VENDIT

Vllaznia n futboll pr femra sht kampione e Shqipris pr sezonin 2014-2015. Ajo e ka siguruar titullin kampion dy jav para fundit t kampionatit sepse udhheq me tet pik m shum sesa Kuksi I vendit t dyt. N ndeshjen e rradhs, vajzat shkodrane kan fituar me rezultatin e thell 8 me 0 ndaj Shkndis s Durrsit me 5 gola t …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITORE DRAMATIKE NE SHTESE NDAJ KAMZES

Fitore dramatike e ekipit t Vllaznis mbrmjen e s premtes n ndeshjen e par gjysmfinale ndaj Kamza Basket. Kuqeblut kan arritur t fitojn vetm n shtes me rezultatin 79-77. Ndeshja ka dhuruar shum emocione n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” t mbushur plot e prplot nga sportdashsit. Megjiathat ekipi vendas nuk sht ngjitur dot n lartsin e duhur. Sidomos n …

Lexo me shume