Friday , 30 October 2020

SPORT

KRYEBASHKIAKJA ADEMI PREMTON NJ VLLAZNI NDRYSHE

Armando Cungu sht prezantuar sot zyrtarisht para ekipit t Vllaznis nga vet kryebashkiakja Voltana Ademi. Ka ndodhur kshtu, n takimin e zhvilluar me skuadrn n zyrn e saj dhe bashk me stafin, ka prezantuar edhe administratorin e ri t klubit q sht Astrit Gjyrezi. Takimi me futbollistt natyrisht q ka shrbyer pr shum gjra, mbi t gjitha pr tu dhn …

Lexo me shume

VLLAZNIA SMERR PRGJIGJE PR PAGAT, BOJKOTON STRVITJEN

Ekipi i Vllaznis sot ka bojkotuar strvitjen. Pikrisht sot ka qen dita q kryetari i Bordit Mbikqyrs i klubit Shptim Quku, n takimin q ka patur me futbollistt, u kishte premtuar se do tu jepte nj prgjigje t sakt n lidhje me shtjen e rrogave pikrisht t premten. Pr kt arsye, lojtart kuqeblu n orn 11.00 kan pritur m kot …

Lexo me shume

CUNGU PREZANTOHET NESR SI TRAJNERI I RI I VLLAZNIS

E ndrsa skuadra e Vllaznis ka bojkotuar strvitjen sot, drejtuesit e klubit po mundohen ti vn gjrat n rrugn e duhur pr zgjidhjen e t gjitha problemeve q ka skuadra. Hapi i par ka qen natyrisht gjetja e nj zgjidhje pr pagat dhe mendohet q deri nesr, futbollistt t ken marr prgjigjen e duhur dhe nga e hna, futbollistt mund …

Lexo me shume

ARLIND KALAJA PR PROV N ITALI TEK PESCARA

Nj nga lojtart m t talentuar t Vllaznis, pikrisht mesfushori- sulmues Arlind Kalaja, q nga dita e djeshme ka nisur nj prov njjavore tek ekipi Italian I Seris B- PesKara. Kjo prov I sht mundsuar nga nj menaxher I cili prej kohsh sht n kontakt me drejtuesit e klubit Italian t cilt pasi kan marr informatat e duhura pr kt …

Lexo me shume

VLLAZNIA PROBLEME ME LARGIMET E DISA LOJTARVE

Kur pritej zgjidhja e problemit t emrimit t trajnerit t ri apo dhe marrja e garancis financiare pr t ardhmen, tek Vllaznia ka dal n sken edhe nj problem tjetr. Ai I largimit t disa futbollistve t panevojshm por edhe t ndonj tjetri q ka krkuar t largohet nga skuadra. E nse do ket largime, askush nuk e ka t …

Lexo me shume

ARMANDO CUNGU SHUM PRAN PANKINS S VLLAZNIS

Armando Cungu sht shum pran emrimit si trajner i Vllaznis. Burime pran Bashkis Shkodr e bjn fakt t kryer kt gj megjithat vet trajneri nuk dshiron t ngutet. Ai pranon takimet e zhvilluar me kryebashkiaken Ademi dhe at se palt jan pran arritjes s nj marrveshje por ndrkoh, po ashtu bn t ditur se pret edhe realizimin e disa krkesave …

Lexo me shume

FUTBOLLISTT KRKES QUKUT: DUAM GARANCI PR RROGAT

Futbollistt e Vllaznis kan krkuar sot nj takim me kryetarin e Bordit Mbikqyrs t klubit, Shptim Qukun. Ata nuk jan zhveshur pr t nisur strvitjen pa ardhur drejtuesi I sapozgjedhur dhe pas ardhjes s tij, takimi sht zhvilluar me dyer t mbyllura, pa pranin e kamerave. Pas prfundimit t ktij takimi q ka zgjatur rreth 15 minuta, vet Quku nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA NIS STRVITJEN. DILEMA SHTJA E TRAJNERIT

Paraditen e s hns Vllaznia I sht rikthyer srish strvitjes duke zhvilluar t parn seanc strvitore pr vitin 2016. ndonse nn reshje t shumta shiu, futbollistt nn drejtimin e zvendstrajnerve Ervis Kraja dhe Elis Legata, kan zhvilluar programin strvitor t ksaj seance. Ajo q ka rn n sy ka qen mungesa e disa futbollistve. Kshtu, ka munguar srish portieri Dragojevi …

Lexo me shume

SMAJLI: VLLAZNIA M REFUZOI N VER

Ndonse sht pjes e ekipit t Tirans, futbollisti lezhjan Dritan Smajli duket I lidhur ngusht me Shkodrn dhe Vllaznin. Pikrisht pr kt arsye, ai edhe sot ka qen srish n kt qytet pr t takuar shokt dhe miqt e tij dhe n nj intervist pr televizionin Rozafa, prvese ka shprehur keqardhjen pr gjendjen q po kalon skuadra shkodrane, ka zbuluar …

Lexo me shume

CUNGU IKN NGA LAI, PRITET TEK VLLAZNIA

Armando Cungu nuk sht trajner i ekipit t Lait. Ai ka dhn dorheqjen nga ky post pikrisht n ditn e fundit t vitit q shkoi dhe arsyen e ka br t ditur edhe pr mediat kur ka thn se vendimin pr largimin e mora nga disa rrethana q n gjykimin tim jan cilsore e do t dshiroja q largimi im …

Lexo me shume