Wednesday , 20 June 2018

SPORT

BASKETBOLL, VLLAZNIA ELIMINOHET EDHE NGA KUPA

Vllaznia në basketboll për meshkuj humbet sërish në Shkodër dhe këtë herë eliminohet edhe nga Kupa e Shqipërisë. Në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ka qenë ekipi i Kamzës ai që ka luajtur më mirë dhe ka fituar me rezultatin 73 me 69 duke u kualifikuar për në gjysmëfinale të këtij kompeticioni. …

Lexo me shume

VLLAZNIA “MËRZIT” TIFOZËT, TRAJNERI U KËRKON DURIM

Starti me humbje i gjysmës së dytë të kampionatit për Vllazninë, ka rikthyer sërish pesimizmin në rradhët e tifozëve shkodranë. Paraqitja e skuadrës së tyre ndaj Kukësit la shumë për të dëshiruar. Dhe jo vetëm nga rezultati. Fizikisht, taktikisht dhe në të gjitha drejtimet, kundërshtari ka qenë më lart. Për të mos vazhduar pastaj me problemet sërish në lojën mbrojtëse …

Lexo me shume

GURI: MË VJEN KEQ PËR SITUATËN KU NDODHET VLLAZNIA

Në ndeshjen Vllaznia- Kukësi, lojtari më i mirë në fushë për të dy ekipet, ka qenë sulmuesi shkodran i Kukësit Sindrit Guri. Ai jo vetëm ka shënuar por ka qenë edhe protagonisti kryesor i fitores për skuadrën e tij. Në një prononcim për mediat pas ndeshjes, ai ka folur edhe për Vllazninë duke shprehur natyrisht keqardhjen për gjendjen ku ndodhet …

Lexo me shume

ZHGËNJEN SËRISH VLLAZNIA, MUNDET 1-3 NGA KUKËSI

Pavarësisht shpresave për një Vllaznia ndryshe, ajo është shfaqur sërish si në gjysmën e parë të kampionatit. Në sfidën e parë të këtij viti, atë ndaj Kukësit, skuadra shkodrane është mundur me rezultatin 1-3. Të katër golat e kësaj ndeshje janë shënuar në pjesën e dytë. Fillimisht ka qenë shkodrani Guri që ka kaluar në avantazh kukësianët në minutën e …

Lexo me shume

KUPA U-18/ ZMIJANI: PARTIZANI I VËSHTIRË PO LUAJMË PËR FITORE

Paraditen e së shtunës në Kamëz do të luhet ndeshja shumë interesante e vlefshme për turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët në mes Partizanit dhe Vllaznisë. Trajneri i kësaj të fundit, Luan Zmijani, në një prononcim për televizionin Rozafa shprehet optimist se pavarësisht nivelit të kundërshtarit, objektivi i ekipit shkodran do jetë fitorja e kësaj ndeshje. Ndërkohë, …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA- KAMZA BASKET TË SHTUNËN PËR KUPË

Kampionati i basketbollit do ia lërë vendin tashëm ndeshjeve të Kupës së Shqipërisë. Për këtë arsye, pasditen e së shtunës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” Vllaznia do të ndeshet me Kamza Basket. Ndeshja do të nisë në orën 17.00 dhe pritet me interes sepse kundërshtari në jo pak raste, ka qenë një pengesë e fortë për kuqeblutë. Sakaq, edhe …

Lexo me shume

GJOKA: TIFOZËT S’DO ZHGËNJEHEN, SYNOJMË FITOREN ME KUKËSIN

Ndeshja e së premtes me Kukësin konsiderohet shumë e vështirë megjithatë në kampin shkodran duken të gatshëm për këtë sfidë ndërkohë që nuk mungon optimizmi për kalimin me sukses të këtij takimi. Një optimizëm që është shfaqur edhe tek trajneri Ernest Gjoka i cili në konferencën e shtypit të pragndeshjes, është shprehur se Vllaznia ka si synim vetëm fitoren në …

Lexo me shume

EKIPET E AKADEMISË VLLAZNIA SYNOJNE FITOREN E KUPËS

Ekipet e Akademisë Vllaznisë pasi kanë kaluar me sukses turin e parë të Kupës së Shqipërisë për grupmoshat respektive, tashmë kanë mësuar edhe emrat e rivalëve të tyre në turin e dytë, atë çerekfinal. Këto ndeshje do të luhen të shtunën në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz. Kështu, Vllaznia U-19 do të ndeshet këtë herë me ekipin e Partizanit. …

Lexo me shume

LIKA: UNË BESOJ TEK FITORJA E VLLAZNISË NDAJ KUKËSIT

Kapiteni i Vllaznisë Gilman Lika është i bindur se ndaj Kukësit të premten skuadra e tij do të mundet të marrë në fitore e cila do të ishte në fakt shumë e rëndësishme për ecurinë e saj të mëtejshme në kampionat. Në një prononcim për mediat, mesfushori shkodran vlerëson përgatitjet e bëra si dhe lojtarët e ardhur nga merkatoja. Ndërkohë, …

Lexo me shume

TUFI: NUK ARRITA TA KUPTOJ DOT “DIVORCIN” ME SMAJLAJN

“Divorci” në mes kampionit të Europës në atletikë Izmir Smajlaj dhe trajnerit të tij Vildan Tufi, tashmë është zyrtar dhe është konfirmuar nga ana e këtij të fundit mbrëmjen e së hënës kur ka qenë i ftuar në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa. Trajneri Tufi ka shprehur keqardhjen për këtë gjë dhe njëkohësisht ka akuzuar presidentin e Federatës Gjergj …

Lexo me shume