Friday , 25 September 2020

SPORT

GJOKOVI L VLLAZNIN, IKN N KIN PR TU PROVUAR

Vllaznis n basketboll pr meshkuj nuk i ka mjaftuar fitorja e Tirans pr t qen e qet n krye t renditjes. Kjo ngaq dy dit m pas, njri nga lojtart m t mir t saj, pikrisht malazezi Nikolla Gjokovi sht larguar pr disa dit nga rradht e saj dhe nuk prjashtohet mundsia q t largohet krejtsisht nga Vllaznia. Arsyeja sht …

Lexo me shume

VLLAZNIA PR FEMRA SNJEH RIVAL N KAMPIONAT

Vllaznia n futboll pr femra ka arritur fitoren e pest n po kaq ndeshje t luajtura n kampionatin e sivjetm dhe kryeson e vetme renditjen me pik t plota. N ndeshjen e rradhs ajo ka fituar me rezultatin e thell 7-0 ndaj ekipit tjetr shkodran The Door. Futbollistet e saj kan shnuar 4 gola n pjesn e par me an …

Lexo me shume

BASKETBOLL, VLLAZNIA MUND TIRANN DHE KAP KREUN. LIVE NE TV ROZAFA

Vllaznia n basketboll pr meshkuj mund edhe Tirann dhe rikthehet n krye t renditjes. N ndeshjen e luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi, shkodrant kan fituar me rezultatin 78 me 67. Atmosfera n kt takim ka qen shum entuziaste, n pallatin e sportit t mbushur plot me tifoz dhe natyrisht q ata jan knaqur edhe …

Lexo me shume

ADA BARAZIM 0-0 NDAJ KORABIT T PESHKOPIS

Ada dhe Korabi i Peshkopis e kan mbyllur n barazim 0-0 takimin e luajtur n mes tyre pasditen e s shtuns n fushn sportive Reshit Rusi. Ndonse dibrant konsideroheshin favorit pr ta fituar kt takim, ngaq ata kishin br nj ecuri t mir n kampionat duke mundur edhe dy ekipet kryesuese, Kastriotin dhe Beslidhjen, ndaj velipojakve kan hasur vshtirsi. Loja …

Lexo me shume

BESELIDHJA NUK FAL NE SHTEPI, FITON 3-1 PERBALLE BURRELIT

Ka bere thjesht detyren duke fituar takimin perballe Burrelit me rezultatin 3 me 1, ndonese ka pesuar gol qe ne minutat e para te ndeshjes. Ne javen e 11 te kategorise se pare, Lezhjanet e Beselidhjes kane treguar forcen tyre perballe nje rivali qe e ka vene jo pak ne veshtersi. Vendasit do ta shihnin veten ne disavantazh qe ne …

Lexo me shume

KRAJA: NDAJ KUKSIT E VSHTIR POR DUAM NJ BARAZIM

Pavarsisht mungesave t shumta srish n skuadr, ekipi I Vllaznis edhe n Kuks do t krkoj t paraqitet denjsisht, t zhvilloj nj loj t bukur dhe prej saj, t krkoj marrjen e nj rezultati pozitiv. Sa I takon ktij t fundit,ndoshta edhe barazimi do t ishte nj rezultat shum I knaqshm pr kuqeblut. T paktn kshtu ka deklaruar zvendstrajneri I …

Lexo me shume

KUPA E REPUBLIKS N BOKS M 18-19 DHJETOR N DURRS

Fundi I vitit 2015 do tI gjej boksiert e t gjith ekipeve t vendit srish n ring. Pikrisht pr garat e Kups s Republiks t cilat do t zhvillohen n datat 18 dhe 19 t ktij muaji. Federata Shqiptare e Boksit kt her ka zgjedhur qytetin e Durrsit dhe pikrisht pallatin e sportit Ramazan Njala pr zhvillimin e ktij aktiviteti, …

Lexo me shume

KAPITENI BERDICA: FTOJ TIFOZT, BASHK E MUNDIM TIRANN

Kush fiton nesr n sfidn Vllaznia- Tirana, do t thot se hedh nj hap t rndsishm drejt titullit kampion n kampionatin kombtar t basketbollit pr meshkuj. Do t prballen me njra- tjetrn dy prej ekipeve m t mira t kampionatit dhe sigurisht q shkodrant meq luajn n fushn e tyre, kuptohet q konsiderohen m favorit. T paktn kshtu mendon kapiteni …

Lexo me shume

SHKOLLA SKENDERBEG FITON KAMPIONATIN E SHKOLLAVE

Mesditn e s enjtes ka prfunduar kampionati i futbollit i shkollave 9 vjeare t qytetit t Shkodrs dhe fitues i tij sht shpallur ekipi i shkolls Skenderbeg. N ndeshjen finale ai sht ndeshur me ekipin e shkolls Ismail Qemali dhe koha e rregullt sht mbyllur n barazim 2-2 ndrsa me 11-metrsha ka fituar shkolla Sknderbeg me rezultatin 5-4. Kampionati sht …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 MUND 2-0 KAMPIONT E PARTIZANIT

Vllaznia U-19 ka arritur nj tjetr fitore n kampionat, por fitorja e ksaj jave merr edhe m shum vlera sepse sht arritur ndaj skuadrs kampione n fuqi t ksaj grupmoshe- Partizanit. N ndeshjen e luajtur n fushn sportive Reshit Rusi, shkodrant 19 vjear kan fituar me rezultatin e pastr 2-0. Por jo vetm ky rezultat, edhe loja gjat 90 minutave …

Lexo me shume