Friday , 13 December 2019

SPORT

Vllaznia, 10 milione leke per fitoren ne Kukes

Drejtuesit e klubit t futbollit Vllaznia vazhdojn tI qndroj shum pran ekipit kuqeblu. Pasi kan siguruar rrogat e tyre deri n fund t ktij sezoni, Bordi drejtues I klubit ka vendosur q t vazhdoj tI motivoj futbollistt edhe me premio. Kshtu, pas premios prej 5 milion leksh t shprndar pas fitores me Partizanin, skuadra kishte nj tjetr premio pr nj …

Lexo me shume

Dibra dhe Tufi pjese e stafit teknik te kuqebluve!

Ilir Dibra dhe Vildan Tufi do t jen dy trajnert e tjer q do t plotsojn stafin teknik t Vllaznis. Vendimi sht marr paraditen e s marts nga Bordi drejtues i klubit pas propozimit t br nga ana e trajnerit Luan Zmijani. N fakt, n tavolin para antarve t Bordit kan qen tre emra pr postin e zvendstrajnerit dhe n …

Lexo me shume

Vllaznia e Futsalles fiton 4-2 me Ali Demin

Edhe n minifutboll ekipi i Vllaznis ka qen i suksesshm kt jav duke fituar n ndeshjen e rradhs ndaj ekipit Ali Demi. N fund t takimit t luajtur pasditen e s diels n pallatin e sportit Qazim Dervishi sht fiksuar rezultati 4 me 2 n favor t futbollistve shkodran. Ndeshja sht dominuar nga ana e tyre dhe kan shnuar t …

Lexo me shume

Vllaznia fiton perballe Partizanit!

Nj 18 vjear, pikrisht Erald inari, I ka dhn fitoren Vllaznis ndaj Partizanit. Goli I ktij futbollisti ka ardhur n fundin e takimit, pikrisht n minutn e 90-t, duke shokuar t kuqt t cilt tashm kan gjithnj e m pak shanse pr tu shpallur kampion. Ndeshja ka patur emocione. Partizani n fakt ka luajtur m mir, ka patur m shum …

Lexo me shume

Beselidhja fiton perballe Mamurrasit, ne vend te dyte!

Fitorja e beselidhjes ne transferten perballe Mamurrasit ka legjetimuar akuzat qe presidenti i lezhjaneve Gjok Noka pati hedhur ndaj ish trajnerit sinan bardhi per shitje ndeshjesh. Beselidhja mori fitoren e radhes ne derbin ndaj mamurrasit e konsideruar sfida e javes. Rastit qe vendasit e mamurrasit paten ne minuten e 3 me ane te fonsekes i pergjigjet beselidhja qe merr ne …

Lexo me shume

Vllaznia- Partizani, te Dielen ne oren 17.00

Ndeshja e rradhs pr Vllaznin, ajo me Partizanin, do t luhet ditn e diel n orn 17.00. N fakt, klubi shkodran kishte krkuar q t luhej n orn 14.00 por kjo krkes nuk sht marr parasysh nga ana e Federats Shqiptare t Futbollit. Nse sfida me Lain nuk ka qen takimi i stafit t ri kuqeblu, n kt prballje ndaj …

Lexo me shume

Nikaj: Ja pse dhashe doreheqjen nga U-19

Samuel Nikaj n nj deklarat pr shtyp paraditen e s enjtes ka dhn arsyet e dorheqjes s tij nga posti I trajnerit t ekipit Vllaznia U-19. Kuptohet q arsyeja kryesore ka qen moszgjedhja e tij si trajner I ekipit t par t Vllaznis sepse sipas tij, ai ka patur kualifikimin dhe prvojn e duhur pr t qen I zgjedhuri n …

Lexo me shume

Vllaznia, vjen basketbollisti amerikan Hog

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur t bj nj prforcim t rndsishm. Drejtuesit e saj kan marr nj basketbollist amerikan n rradht e saj. Ai sht Brendon Hog I cili ka mbrritur mbrmjen e s mrkurs n Shkodr dhe paraditen e sotme sht prezantuar para gazetarve nga ana e trajnerit Bledar Gjeaj dhe inspektori I klubit Astrit Zaganjori. Vet …

Lexo me shume

Vllaznia humbet 1-0 ndaj Lait

Ekipi I Vllaznis ka humbur takimin e luajtur ne Lac kunder skuadres vendase me rezultatin 1me 0. Trajneri I sapoemeruar tek Vllaznai Luan Zmijani I ka besuuar formacionit Selimaj – Gocaj, Beqiri, Sykaj, Hakaj- Krymi, Tafili, Dema, – Shtubina, Lika dhe Hajdari por prseri Zmijani ne paraqitjen e par si trajner tek Vllaznia e ka humbur. Gjate minutave t …

Lexo me shume

Ada barazim me Besen, portieri Demi hero!

Ada nuk ka shkuar m shum sesa barazimi 0-0 ndaj Bess n ndeshjen e luajtur pasditen e s mrkurs n stadiumin Loro Borii. Kjo ka qen nj ndeshje shum e rndsishme pr velipojakt megjithat ata kan br shum pak pr ta fituar at. Gjat 90 minutave, ka patur vetm nj gjuajtje n port nga ana e Mustafs dhe vetm kaq. …

Lexo me shume