Sunday , 1 November 2020

SPORT

VLLAZNIA FITON EDHE KUPN E SHQIPRIS N BOKS

Vllaznia n boks pas titullit kampion fiton edhe Kupn e Shqipris. Ky sht verdikti i dhn nga ndeshjet e dy ditve t zhvilluara n pallatin e sportit Ramazan Njala t qytetit t Durrsit. N fund t ndeshjeve finale t zhvilluara ditn e sotme katr boksier shkodran kan arritur t zn katr vende t para, m shum se cdo ekip tjetr. …

Lexo me shume

NESR N ORA 14.00 SUPERNDESHJA BESLISHJA- KASTRIOTI

Dita e nesrme ka dhuruar ne kalendarin e saj nj sfid shum interesante dhe njkohsisht prcaktuese n kampionatin e kategoris s par n futboll. N Lezh, n orn 14.00 do t ndeshen me njra- tjetrn Beslidhja vendase me Kastriotin e Krujs. Ky takim do t prcaktoj shum gjra sa I takon ktij kampionati dhe mbi t gjitha do t prcaktoj …

Lexo me shume

GRIMA: VLLAZNIA NDAJ TIRANS PR T MARR PIK

Nesr n orn 13.00 n kryeqytet do t zhvillohet ndeshja Tirana- Vllaznia e vlefshme pr Superlign shqiptare t futbollit dhe n kampin shkodran pavarsisht se do t ket srish mungesa lojtarsh ku spikasin ato t Arbrit dhe Krymit q jan t dmtuar, srish ka besim se skuadra mund tia dal t marr pik. Kjo sht deklarata e br nga trajneri …

Lexo me shume

VLLAZNIA E BINDUR PR T MARR PIK NDAJ TIRANS

Ndeshja q do t luhet ditn e shtun n stadiumin Selman Strmasi t kryeqytetit n mes Tirans dhe Vllaznis, po pritet me interes n Shkodr. Futbollistt, stafi teknik por edhe tifozt kuqeblu duken shum t angazhuar pr t br m t mirn n kt prballje direkte me nj nga rivalt e prjetshm t tyre. Natyrisht q dy skuadrat nuk vijn …

Lexo me shume

VOLEJBOLL: KUALIFOHEN DY EKIPET E VLLAZNIS N KUP

Ekipet e volejbollit t klubit Vllaznia, jan kualifikuar pr n ndeshjet e turit final t Kups s Shqipris. Ka ndodhur kshtu si me ekipin e meshkujve, ashtu edhe me at t femrave. Ky I fundit ndoshta ishte disi supriz sepse mund t mos mendohej ndrkoh q ekipi I meshkujve ka treguar nj nivel t lart. Djemt e drejtuar nga Artan …

Lexo me shume

TIRANA- VLLAZNIA T SHTUNN N ORA 13.00

Ndeshja Tirana- Vllaznia, ose e konsideruar ndryshe si derbi i Shqipris, do t zhvillohet ditn e shtun n orn 13.00 n stadiumin Selman Strmasi t kryeqytetit. Kshtu ka vendosur Federata Shqiptare e Futbollit dhe tashm n kampin shkodran po bhen gati pr kt sfid t rndsishme. Natyrisht q bardheblut vijn me moral m t lart n kt takim por kjo …

Lexo me shume

BOKSIERT E VLLAZNIS, NESR N KUPN E SHQIPRIS

Boksiert e Vllaznis sot kan zhvilluar prgatitjet e fundit prpara nisjes pr n Durrs, pr t marr pjes n ndeshjet e Kups s Shqipris q do t zhvillohen atje pr dy dit me rradh, t premten dhe t shtunn. N kt aktivitet, ekipi shkodran nuk do t ket t gjith boksiert n dispozicion ngaq Asmer Bilali dhe Kristian Shytani vazhdojn …

Lexo me shume

HAFIZI: E DSHIROJ VLLAZNIN, POR SMUNDEM TA DREJTOJ

Vllaznia krkon trajner dhe nj nga emrat m t preferuar t tifozris shkodrane natyrisht q sht Astrit Hafizi. Ish-trajneri I kombtares shqiptare n fakt ka disa koh q ka hequr dor nga trajnimi I skuadrave t Superligs megjithat s fundi sht angazhuar si trajner me ekipin e t rinjve t Tirans. I pyetur nga ana e televizionit Rozafa nse do …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITUESE E KUPS S SHQIPRIS N TAEKWONDO

Sportklub Vllaznia merr edhe nj tjetr trofe. Bhet fjal pr Kupn e Shqipris t fituar nga ekipi I taekondos. Ky sukses sht arritur n garat e zhvilluara ditn e djeshme n pallatin e sportit Qazim Dervishi ku morn pjes 262 sportist, pjestar t 18 ekipeve dhe shoqatave sportive. Ekipi shkodran i drejtuar nga trajneri Elion Puka ka arritur t grumbulloj …

Lexo me shume

VLLAZNIA U-19 TRIUMFON EDHE NDAJ TIRANS.E MUND 3-1

Vllaznia U-19 vazhdon serin e fitoreve n kampionat. Dje ajo ka arritur nj tjetr fitore, kt her duke mundur ekipin e Tirans me rezultatin 3-1. Nj rezultat I bukur I djemve shkodran t drejtuar nga trajneri Edmond Doi t cilt kan mundur n kt mnyr bardheblut e drejtuar nga trajneri I mirnjohur shkodran Astrit Hafizi. Goli I par I ndeshjes …

Lexo me shume