Sunday , 13 October 2019
Breaking News

SPORT

Demaj, merr gongun e arte ne Shkup

Pr her t par n historin e boksit shqiptar, nj boksier merr trofeun e Gongut t Art n turneun e zhvilluar n Shkup t Maqedonis. Ka ndodhur kshtu n edicionin e ktij viti kur pas 22 vitesh pjesmarrje t boksierve tan, shkodrani Kristian Demaj ka marr prve vendit t par n peshn e tij, edhe trofeun e boksierit m t …

Lexo me shume

Vllaznia e kthen ne tradite, humbet edhe ne Tirane!!!

Vllaznis sikur t mos i mjaftonin problemet e tjera q ka, asaj i mungon edhe fati. I ka ndodhur kshtu pasditen e s shtuns n ndeshjen q ka luajtur n Tiran ndaj bardhebluve t ciln e kan humbur me rezultatin 0-1. N fakt, ky takim duhej t kishte prfunduar n barazim 1-1 sepse n minutn e 93-t sulmuesi Soza krejtsisht …

Lexo me shume

Vllaznia “shkon” per fitore ne Tirane

Pavarsisht pes humbjeve rradhazi n kampionat, Vllaznia do t krkoj t marr pik n ndeshjen e s shtuns me Tirann. Fitorja e fundit me Kastriotin pr kup e ka rritur moralin e skuadrs e pr kt arsye, trajneri Baldo Raineri n konferencn e sotme pr shtyp sht shprehur optimist pr kt sfid shum t rndsishme madje ka thn se objektivi …

Lexo me shume

Zgjidhet projekti per rikonstruksionin e stadiumit “Loro Borii”

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Qeveria shqiptare kan zgjedhur nj studio n Tiran pr t br projektin e rikonstruksionit t plot t stadiumit Loro Borii duke anashkaluar inxhinierin shkodran q e ka br edhe projektin e para para 27 vitesh. Reshat Kokii, e ka t gatshm edhe kt projektin tjetr, madje pr t sht duke punuar prej dy vitesh. Kt …

Lexo me shume

France-Shqiperi me daten 14 nentor

Kombetarja e futbollit te Frances pergatitet maksimalisht per ndeshjen me kombetaren Shqiptare te futbollit e cila do te zhvillohet me daten 14 nentor. Ne formacionin Francez jane thirrur lojtaret me te mire te Frances qe luajne me ekipe te ndryshme te botes, ku veohet Benzema dhe Ribery. Nderkohe ekipit Francez I mungojne 3 mbrojtesit e qenderes Koscielny, Mathieu dhe Sakho, …

Lexo me shume

Pallati i sportit “Qazim Dervishi” serish me probleme

  Pas problemeve t shfaqura dit m par, pallati I sportit Qazim Dervishi ka nisur t ket srish probleme me parketin e tij. Paraditen e sotme sht konstatuar fillimi I nj arje tjetr t tij, kt her n ann e kundrt me hern e par. Prpos ksaj, edhe n vende t tjera duket se ka probleme serioze, madje n disa …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET 1-2 EDHE NGA TEUTA

Vllaznia ka psuar nj tjetr humbje n kampionat duke I rnduar dhe m shum pozitat e saj n renditje. Pasditen e s diels ajo sht mundur me rezultatin 1-2 nga Teuta n ndeshjene luajtur n stadiumin Loro Borii. Fatet e ktij takimi jan vendosur n minutn e 22-t kur mbrojtsi Antonio Marku sht ndshkuar me kartonin e dyt t verdh …

Lexo me shume

RAINERI: NA DUHET FITORJA ME TEUTEN

Vllaznis i duhet patjetr fitorja n ndeshjen me Teutn q do t zhvilloj ditn e diel n orn 13.00 n stadiumin Loro Borii. Kjo sht deklarata e br mesditn e sotme nga trajneri I saj Baldo Raineri n konferencn e shtypit q zhvillon si zakonisht nj dit para ndeshjes. Por ndryshe nga hert e tjera, sot Raineri sht shfaqur jo …

Lexo me shume

VLLAZNIA, FITORE NE FUND ME KAMZEN

Nj fitore shum t vshtir ka arritur mbrmjen e s premtes Vllaznia n Kamz ndaj skuadrs vendase n ndeshjen e vlefshme pr javn e tret t kampionatit kombtar t meshkujve. N fund t takimit ka vendosur nj trepiksh i Mirza Sarajlija dhe vetm fal tij shkodrant kan fituar 71-70. Ndeshja ka qen shum e ekuilibruar q nga fillimi e deri …

Lexo me shume

ISUFI DOREHIQET NGA VLLAZNIA

At q e kishte paralajmruar mbrmjen e s hns n Sport Arena Isuf Isufi e ka br realitet mesditn e sotme. N nj konferenc pr shtyp, ai ka deklaruar dorheqjen e tij nga posti I zvendspresidentit t klubit Vllaznia. Para se ta bnt kt gj, ka organizuar nj takim me futbollistt shkodran t ekipit me t cilt sht prshndetur dhe …

Lexo me shume