SPORT

PUNA N LORO BORII VAZHDON ME RITME T KNAQSHME

Lajmi pr moszhvillimin e ndeshjes Shqipri-Serbi n Shkodr nuk sht pritur mir nga banort e ktij qyteti. Ata me dshprim t madh kan akuzuar jo pak FSHF-n, por m shum Qeverin dhe Kryeministrin pr at q e quajn mashtrim ndaj tyre. Ndrkoh, sportdashsit shkodran, nga ana tjetr, kan menduar se tashm q u vendos pr luajtjen e ksaj ndeshjeje n …

Lexo me shume

VLLAZNIA ARRIN FITOREN E PAR. MUND 3-0 KAMZN ME 2 GOLA TE INARIT DHE DYCES

Vllaznia m n fund e ka gjetur fitoren e par n ndeshjet miqsore. N takimin e katrt, at t luajtur pasditen e djeshme n fushn sportive t Shtojit ndaj ekipit t Kamzs, skuadra shkodrane arriti t fitonte me rezultatin e pastr 3-0. N pjesn e par ka shnuar inari dhe po ky futbollist ka shnuar edhe n pjesn e dyt …

Lexo me shume

VLLAZNIA, T MRKURN NDESHJE MIQSORE ME KAMZN

Pasditen e s mrkurs Vllaznia do t zhvilloj ndeshjen e saj t katrt miqsore n kuadrin e prgatitjeve pr sezonin e ri futbollistik. Prball saj kt her do t jet ekipi I Kamzs. Kjo do t jet ndeshja e par q kuqeblut do t zhvillojn n Shkodr, pikrisht n fushn sportive n Shtoj. Ajo do t nis n orn 18.00 …

Lexo me shume

BEKIM BALAJ, EDHE DY GOLA T TJER PR RIJEKN

Sulmuesi shkodran Bekim Balaj vazhdon t spikas me golat e tij n kampionatin kroat t futbollit. N ndeshjen e djeshme, t vlefshme pr javn e tret t ktij kampionati, 24 vjeari ka shnuar dy gola duke ndihmuar Rijekn t marr nj barazim n transfert. Sulmuesi i Kombtares shqiptare po tregon edhe njher formn e mir. N transfert Zagrebit, shkodrani ka …

Lexo me shume

MALAZEZT CICMIL DHE PAVIEVI DREJT LARGIMIT NGA VLLAZNIA

N rezultatet e dobta t ekipit t Vllaznis n miqsoret e zhvilluara deri m tani, natyrisht q ka patur ndikimin e vet edhe mungesa n fush e dy prej blerjeve t bra koht e fundit prej saj, pikrisht ato t dy malazezve, mbrojtsi Stefan Cicmil dhe sulmuesi Darko Pavievi. Ato prej ditsh nuk jan strvitur ashtu si duhet me grupin …

Lexo me shume

VLLAZNIA HUMB MIQESOREN E TRETE NE TRE TE LUAJTURA

Vllaznia ka psuar edhe humbje e tret n po aq miqsore t zhvilluara deri m tani. Kt her mbi t ka triumfuar ekipi Dei i Tuzit q do t marr pjes srish n Superlign malazeze kt vit. Skuadra e shqiptarve t vendit fqinj ka fituar me rezultatin 2-0, me nga nj gol t shnuar n seciln pjes loje.Ndeshja sht luajtur …

Lexo me shume

VLLAZNIA, ASNJ PROBLEM SERIOZ ME DMTIMET

Pavarsisht ngarkesave t mdha strvitore q jan duke marr n kt faz prgatitore, futbollistt e Vllaznis nuk kan ndjer asnj shqetsim serioz deri m tani. Kjo sht deklarata e br nga mjeku sportiv Zyhdi oba I cili sht gjithnj pran skuadrs ashtu si ka br prej shum e shum vitesh Skuadra e Vllaznis q nga fillimi I ksaj jave sht …

Lexo me shume

VLLAZNIA E FEMRAVE, GATI PER LIGEN E KAMPIONEVE

Kur kan mbetur edhe dika m tepr se dy jav deri n momentin e zhvillimit t ndeshjeve t vlefshme pr Lign e Kampioneve, ekipi I futbollit t femrave t Vllaznis duket gati pr to. Trajneri Nikolin Leka n nj prononcim pr televizionin Rozafa ka br t ditur se sht I knaqur edhe me katr lojtaret e ardhura s fundi, t …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME SYT NGA KOSOVA. VIJN EDHE TRE PR PROV

Pas mbrojtsit Adnan Haxhajt dhe mesfushorit Berat Ahmeti q tashm kan firmosur me Vllaznin, edhe tre futbollist t tjer kosovar shpresojn ta bjn kt gj n ditt n vijim. Jan tre futbollist q po strviten me skuadrn shkodrane dhe po testohen nga ana e stafit teknik ndrkoh q ende nuk sht vendosur nse do qndrojn apo jo. I pari q …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET EDHE NGA KASTRIOTI ME REZULTATIN 2-1!

Krutant kan mundur Vllaznin n miqsoren e luajtur pak minuta m par n kompleksin Internacional n Pez Helms. T besuarit e trajnerit Elvis Plori kan arritur t sigurojn nj rezultat pozitiv kundr formacionit t Luan Zmijanit. Golat u shnuan nga portieri Dragojevi pr Vllaznin dhe Kuka e Veseli pr Kastriotin. Gjat pjess s par takimi u zhvillua i fort, ku …

Lexo me shume