Friday , 13 December 2019

SPORT

Izmir Smajlaj, 9 muaj strvitje n Kin

Atleti shkodran Izmir Smajlaj do t niset pasditen e sotme drejt Kins ku do t strvitet pr nj periudh 9 mujore. Kjo gj sht mundsuar nga Federata Shqiptare e Atletiks n bashkpunim me Federatn Botrore. Natyrisht kjo bhet pr t rritur parametrat sportiv t ktij atleti q jo vetm sht kampion dhe rekordmen i vendit n garn e krcimit s …

Lexo me shume

Vllaznia- Sigal, t martn pr Lign Ballkanike

Vllaznia n basketboll pr meshkuj do t luaj t martn pasdite sfidn e fundit n Shkodr pr edicionin e sivjetm t Ligs Ballkanike. Prball saj do t jet ekipi I Sigal Prishtins, nj ndeshje kjo shum e vshtir. Trajneri Bledar Gjeaj sht I vetdijshm q ekipi I tij nuk ka shum shanse pr t fituar nisur edhe nga dmtimet e …

Lexo me shume

Vllaznia fiton ne Elbasan, 4-1!

Vllaznia del triumfuese nga nj Elbasan Arena i boshatisur pr shkak t dnimit prej 6 ndeshjesh pa tifoz q Elbasani ka marr nga komisioni i disiplins. Plot 4 gola kan shnuar shkodrant e Rainerit pr t siguruar 3 pik t arta ndaj nj rivali direkt pr mbijetes. Ndrkoh goli i Agboyit nuk i mjafton pr asgj Elbasanit, i cili e …

Lexo me shume

Raineri: Na duhet t fitojm edhe n Elbasan

Vllaznia do t krkoj fitoren edhe n ndeshjet e rradhs me Elbasanin. Ajo konsiderohet shum e vshtir megjithat kuqeblut jan t vendosur pr arritjen e ktij objektivi. Kt gj e ka deklaruar n konferencn e sotme pr shtyp, nj dit para ndeshjes, trajneri Baldo Raineri. Ai ka vlersuar edhe kundrshtarin pr t cilin sht po aq e rndsishme fitorja por …

Lexo me shume

Vllaznia largon tre futbollist

Klubi I Futbollit Vllaznia q nga dita e djeshme ka nisur rishikimin e kontratave me disa prej futbollistve apo pjestarve t stafit teknik t cilt nuk konsiderohen m t nevojshm pr skuadrn. Kuptohet q prishja e kontrats me kompanin Gea Sport ia jep kt mundsi klubit sepse nj klauzol e till sht e prfshir n kontrat individuale t secilit. Pr …

Lexo me shume

Boksi, Vllaznia pretendente per fitimin e kupes

Pasditen e s mrkurs jan zhvilluar ndeshjet gjysmfinale t Kups s Shqipris n boks. N 6 ndeshjet e zhvilluara n kt dit jan vrejtur edhe dy humbje t boksierve t Vllaznis, Kristian Shytanit dhe Emiliano ekinit. Megjithat ky fakt pritet t mos I prish planet e drejtusve t ekipit shkodran pr ta fituar kt trofe. Kjo sepse n ndeshjet finale …

Lexo me shume

Basketboll, Vllaznia kualifikohet ne gjysmefinale!

Vllaznia sht kualifikuar pa asnj vshtirsi pr n gjysmfinale t Kups s Shqipris n basketboll pr meshkuj. N ndeshjen erekfinale ndaj Elbasanit t luajtur pasditen e s marts n pallatin e sportit Qazim Dervishi, basketbollistt shkodran kan fituar me rezultatin 100 me 83. Ndeshja sht dominuar nga fillimi e deri n fund nga vendasit t cilt n kt takim kan …

Lexo me shume

Akademia Vllaznia vijon fitoret!

Ekipet e Akademis Vllaznia po bjn nj ecuri shum t mir n kampionat. Si ekipi U-19 ashtu edhe ai U-17, kan fituar n javn e fundit ndaj Shkndis s Tirans. Ndeshja e 19 vjearve ka qen shum e rndsishme pasi prballeshin ekipet q kishin arritur nga 10 fitore secili. Fitorja e Vllaznis s drejtuar nga trajneri Samuel Nikaj, ka br …

Lexo me shume

Vllaznia basketboll fiton ndaj Kamzes 77-56!

Fitorja e Vllaznis ndaj Kamza Basket me rezultatin 77-56 mbrmjen e s shtuns, ka qen vetm nj nxemje e ekipit shkodran n prag t nj ndeshje tjetr t rndsishme, at q do t luaj fundjavn e ardhshme me ekipin e Tirans, nj tjetr pretendente. Trajneri Bledar Gjeaj e ka vlersuar shum fitoren ndaj ekipit t Kamzs edhe pr at se …

Lexo me shume

Vllaznia tashm m e qet, fiton 1-0 ne Fier!

Nj fitore me shum vlera ka arritur pasditen e s shtuns Vllaznis n Fier. Goli i uruguajanit Soza n fundin e pjess s par ka mjaftuar q kuqeblut t fitojn 1-0 ndaj Apolonis duke iu larguar prfundimisht fundit t renditjes. Loja ka qen prgjithsisht e dominuar nga shkodrant, t cilt n ndonj rast kan patur edhe shansin me vete. Ndeshja …

Lexo me shume