Friday , 13 December 2019

SPORT

Ranieri: Shkojme per fitore ne Fier!

Pas fitores me Flamurtarin javn e kaluar, Vllaznia do t krkoj nj tjetr fitore, kt her n ndeshjen q do t luaj t shtunn n Fier ndaj Apolonis. Trajneri i saj Baldo Raineri, n konferencn e sotme pr shtyp ka deklaruar se situata n skuadr javn e fundit sht shum e mir dhe kjo sht shum e rndsishme pr mbarvajtjen …

Lexo me shume

Bashkia garanton parate e Vllaznise

Vllaznia nuk do t ket m probleme pagesash, madje prve rrogave do t jepen herpashere edhe premio pr t motivuar edhe m shum futbollistt. N kt konkluzon sht arritur n mbledhjen e sotme t Kshillit Bashkiak Shkodr. Prvese jan miratuar pasqyrat financiare t klubit pr vitin e kaluar, antari I Kshillit Mbikqyrs t Klubit, Luan Heta, njkohsisht edhe kshilltar I …

Lexo me shume

Bekteshi: Kerkojme falje per paraqitjen e dobet

Pavarsisht humbjes shum t thell ndaj ekipit maqedonas Kuzov, basketbollistt e Vllaznis kan marr shum duartrokitje nga tifozt e shumt shkodran q kan qen t pranishm mbrmjen e s marts n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Kuptohet q ata kan qen t vetdijshm pr nivelin e ekipit t tyre dhe po ashtu edhe pr at t ekipit maqedonas i cili …

Lexo me shume

Vllaznia mundet nga Kozuv 88-52!

Ndryshe nga ndeshja me Krajovn q pati shum rivalitet, ndeshja e rradhs e vlefshme pr Lign Ballkanike ndaj maqedonasve t Kozuv, basketbollistt e Vllaznis kt her kan zhgnjyer me paraqitjet e tyre. Ato kan humbur me rezultatin e thell 88 me 52. Natyrisht niveli I kundrshtarit ka qen I lart dhe jo m kot, ato ndodhen n vendin e par …

Lexo me shume

Demaj, boksieri me luftarak ne Adem Jashari

Dy boksiert shkodran, Kristian Demaj dhe Kristian Shytani q kan marr pjes n turneun ndrkombtar Adem Jashari kan qen t pafat duke mos zn vende t para, megjithat jan vlersuar nga organizatort pr nivelin e paraqitur. Demaj sht vlersuar me kupn e boksierit m luftarak ndrsa Shytani nuk ka arritur dot t konkurroj n finale pas dmtimit q ka psuar …

Lexo me shume

Vllaznia ne Basketboll fiton ndaj Flamurtarit 93-62

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka arritur edhe fitoren e shtat rradhazi n kampionat. Kt her ajo ka mundur ekipin e Flamurtarit me rezultatin 93 me 62. Ndeshja sht luajtur pasditen e s shtuns n pallatin e sportit Qazim Dervishi. Loja sht dominuar nga basketbollistt shkodran or duhet pranuar se edhe niveli i kundrshtarit nuk ka qen shum i lart. …

Lexo me shume

Vllaznia rikthehet tek fitorja! Mund Flamurtarin 1-0!

Vllaznia ka fituar ndaj Flamurtarit me rezultatin 1-0 duke prishur m n fund serin e humbjeve t njpasnjshme. Fatin e ndeshjes e ka vendosur goli i Arsen Hajdarit q n minutn e 8-t t saj. Takimi sht luajtur pasditen e s shtuns n stadiumin Loro Borii, kt her me pranin e tifozve pas pagess s dnimit t mbetur nga ana …

Lexo me shume

Raineri: Me tifozet, fitojme ndaj Flamurtarit

Rikthimi i tifozve srish n Loro Borii konsiderohet nj plus i madh pr Vllaznin nga ana e trajnerit Baldo Raineri. N konferencn e sotme pr shtyp, ashtu si bn do jav nj dit para ndeshjes s rradhs, tekniku italian e ka vlersuar si shum t rndsishme pranin e tifozris kuqeblu n shkallt e stadiumit pr ndeshjen me Flamurtarin, duke qen …

Lexo me shume

Vllaznia Flamurtari me tifoze, kuqeblute paguajne gjoben!

Pas dy muajsh e gjysm, tifozt shkodran do t ken mundsi t rikthehen srish n shkallt e stadiumit Loro Borii pr t mbshtetur Vllaznin. Drejtuesit e klubit kan marr inisiativn t paguajn dmshprblimin financiar pr t hequr pezullimin e mbetur prej katr ndeshjesh pas dnimit t dhn koh m par nga Komisioni I Disiplins prej 10 ndeshjesh. Takimi I Kups …

Lexo me shume

Vllaznia kualifikohet ne cerekfinale te Kupes!

Vllaznia sht kualifikuar pr n erekfinale t Kups s Shqipris ndonse ka barazuar 0-0 me Kastriotin n ndeshjen e kthimit t turit t dyt. Ky takim sht luajtur pasditen e s mrkurs n stadiumin Loro Borii dhe nuk ka dhuruar shum emocione. Trajneri i skuadrs shkodrane Raineri kishte aktivizuar disa nga titullart e pikrisht Selimajn, Gocajn, Sykajn, Tafilin e Hajdarin …

Lexo me shume