Thursday , 13 August 2020

SPORT

BESLIDHJA MSYN DREJT SHKODRS PR FUTBOLLIST

Skuadra lezhjane edhe n sezonin e ri duket se do t jet e bazuar tek shkodrant. Pr m tepr q edhe n pankin do t ket nj t till, trajnerin Kreshnik Krepi. Pasi sht br e mundur marrja e Alis Bacit, dyshja Noka- Krepi po krkon t mbush skuadrn edhe me katr futbollist t rinj t ktij qyteti. Burime pran …

Lexo me shume

IKLISTT SHKODRAN PARAQITJE SHUM T MIR N KAMPIONAT

Ekipi I iklizmit t Vllaznis ka br nj tjetr paraqitje t mir n garat e kampionatit kombtar t zhvilluara ditt e fundit n Tiran. Sipas trajnerit t ktij ekipi Sabetin Hoxha, ka spikatur veanrisht sportisti Bruno Kola megjithat edhe t tjert jan dalluar me paraqitjet e tyre dhe ky sht nj treguese se niveli I ktij ekipi sht gjithnj e …

Lexo me shume

PUNIMET N STADIUM, NISIN PROBLEMET E PARA

Pa kaluar shum koh nga nisja e punimeve, firmat nnkontraktore q po merren me rikonstruksionin e stadiumit Loro Borii, kan shprehur paknaqsin e tyre n lidhje me firmn kryesore q ka fituar t drejtn pr ndrtimin e plot t ktij impianti sportiv. Ndonse drejtuesit e ktyre firmave nnkontraktore nuk mund t dalin hapur n prononcimet e tyre, ata, kan shprehur …

Lexo me shume

11 ATLET SHKODRAN PJESMARRS N BALLKANIAD

Paraditen e s enjtes sht nisur drejt Rumanis ekipi kombtar I atletiks pr t rinj q do t marr pjes n Kampionatin Ballkanik t ksaj grupmoshe q zhvillohet atje. Interesant sht fakti q pjesa drrmuese e kombtares son prbhet nga atlett e Vllaznis, q jan plot 11 t till q do t marrin pjes n kt aktivitet. Kjo ka ardhur …

Lexo me shume

GILMAN LIKA: JA ARSYEJA E LARGIMIT TIM NGA VLLAZNIA

Arsyeja e largimit tim nga Vllaznia ka t bj me at q nuk pash asgj serioze n ndrtimin e skuadrs dhe pr kt arsye, vendosa t largohesha. Kshtu ka deklaruar n nj intervist pr televizionin Rozafa futbollisti Gilman Lika I cili njkohsisht ka br t ditur se sht shum pran arritjes s nj marrveshje me ekipin e Tirans. N kampin …

Lexo me shume

URDHRI: T BOSHATISEN PALESTRAT E SHUMSPORTSHIT

Brenda dits s nesrme, t gjitha ekipet e klubit shumsportsh Vllaznia q kan palestrat e tyre posht shkallve t stadiumit Loro Borii, do t jen t detyruar tI lirojn ato sepse do tI nnshtrohen rikonstruksionit. Ky sht urdhri I dhn nga Bashkia Shkodr megjithat nj urdhr I till ka krijuar probleme sepse kto ekipe nuk e kan t qart se …

Lexo me shume

VLLAZNIA, VJEN SHQIPTARO- MAQEDONASI SELMANI!

Shqiptaro- maqedonasi Jasir Selmani sht blerja e par e Vllaznis n merkaton e vers. Mesfushori 24 vjear q deri para pak ditsh ka qen pjes e Shkndis s Tetovs, ka mbrritur n Shkodr pasditen e s marts, ka firmosur kontratn dyvjeare me klubin kuqeblu dhe menjher m pas sht prezantuar para mediave nga ana e drejtuesve t klubit. Duke folur …

Lexo me shume

ZMIJANI NUK LEJON MEDIAT T FILMOJN SEANCN STERVITORE!

Nj situaT aspak e zakonshm ka kapluar ekipin e Vllaznise ku n stervitje nuk shikohet brthama e ekipit por vetm 2 apo 3 lojtar me experience, t tjrt futobllista jan nga akademia. Gjate seancs stervitore n ambjentet e fushs Reshit Rusi t dits s hn grupi I gjirimit t TV ROZAFA nuk sht lejuar t filmoj seancn stervitore me urdhr …

Lexo me shume

MBYLLET FUSHATA, MBYLLEN DYERT E STADIUMIT PR MEDIAT

Kur dukej se gjrat po shkonin mir me punimet e stadiumit Loro Borii edhe pas prfundimit t fushats elektorale, tashm ka ndodhur e kundrta. Ditt e fundit numri i punonjsve q jan par t punojn n tribunn qendrore nuk ka qen m shum se 10-15 vet, ndrsa as grupi i xhirimit t TV ROZAFA nuk sht lejuar t hyj n …

Lexo me shume

GRIMA: KTO DIT DO T FIRMOSIM ME 3-4 LOJTAR T HUAJ

Nse deri m tani nga Vllaznia ka patur vetm largime lojtarsh, shum shpejt do t ndodh edhe e kundrta. Do nisin ardhjet e tyre dhe kjo gj konfirmohet nga ana e drejtorit sportiv t klubit shkodran Armir Grima. N nj prononcim pr televizionin Rozafa ai ka shpjeguar se trajneri Zmijani ka paraqitur nj list t lojtarve q do t largoheshin …

Lexo me shume