SPORT

VLLAZNIA MIQESORE ME ADEN DITEN E SHTUNE

Ndrprerja e kampionatit pr shkak t ndeshjes q kombtarja shqiptare e futbollit do t zhvilloj ditn e diel ndaj Armenis, do t shfrytzohet nga ekipi I Vllaznis pr t zhvilluar nj ndeshje miqsore. Pr kt arsye, trajneri Luan Zmijani ka vendosur q ditn e shtun t luaj ndaj Ads s Velipojs. Ende nuk sht prcaktuar orari I zhvillimit t saj …

Lexo me shume

VLLAZNIA FUTSALL FITON 4-1 NDAJ EDRO VLORA

Vllaznia n minifutboll nuk ka gabuar pr her t dyt n kampionat. Nse javn e kaluar, barazimi ndaj Tirans ishte I pafalshm ngaq gjat gjith kohs skuadra ishte n avantazh, kt her nuk ka ndodhur kshtu. N ndeshjen ndaj ekipit Edro Vlora t luajtur pasditen e s diels n pallatin e sportit Qazim Dervishi, futbollistt e Vllaznis jan treguar m …

Lexo me shume

BESELIDHJA HAP PAS NE KRUJE, MUNDEN NGA KASTRIOTI!

Ka zhgenjyer ne transferten perballe kastriotit te krujes duke humbur ngushte me rezultatin 1 me 0 dhe beselidhja e sheh veten serish ne vendin e trete. Sfida e javes se 20 te kategorise se pare ka rezultuar tejet e veshtire per lezhjanet e beselidhjes qe bejne nje hap falls ne objektivin e tyre per kalimin ne ligen superiore, pasi nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA MUNDET 75-82 NGA KAMZA BASKET

Basketbollistt e Vllaznis jan mundur pasditen e se premtes brenda n Shkodr nga kundrshtari i tyre i gjysmfinales s play off-it, Kamza Basket. N fund t takimit t luajtur n “Qazim Dervishi” sht fiksuar rezultati 82-75 pr miqt q e kan merituar fitoren. Ato e kan udhhequr rezultatin nga sekonda e par e deri n fund. N fakt tek shkodrant …

Lexo me shume

ZMIJANI: KEMI MUNGESA POR KERKOJME PIKE NE KUKES

Pavarsisht 7 mungesa q do t ket Vllaznia pr ndeshjen e rradhs me Kuksin, ekipi shkodran do t tentoj t marr pik n ndeshjen e s shtuns. Kt mendim ka dhn pr mediat trajneri I ksaj skuadre Luan Zmijani nj dit para ndeshjes s rradhs pr ekipin e tij. Sipas numrit 1 t pankins shkodrane, skuadra duket e motivuar pr …

Lexo me shume

Vllaznia, 10 milione leke per fitoren ne Kukes

Drejtuesit e klubit t futbollit Vllaznia vazhdojn tI qndroj shum pran ekipit kuqeblu. Pasi kan siguruar rrogat e tyre deri n fund t ktij sezoni, Bordi drejtues I klubit ka vendosur q t vazhdoj tI motivoj futbollistt edhe me premio. Kshtu, pas premios prej 5 milion leksh t shprndar pas fitores me Partizanin, skuadra kishte nj tjetr premio pr nj …

Lexo me shume

Dibra dhe Tufi pjese e stafit teknik te kuqebluve!

Ilir Dibra dhe Vildan Tufi do t jen dy trajnert e tjer q do t plotsojn stafin teknik t Vllaznis. Vendimi sht marr paraditen e s marts nga Bordi drejtues i klubit pas propozimit t br nga ana e trajnerit Luan Zmijani. N fakt, n tavolin para antarve t Bordit kan qen tre emra pr postin e zvendstrajnerit dhe n …

Lexo me shume

Vllaznia e Futsalles fiton 4-2 me Ali Demin

Edhe n minifutboll ekipi i Vllaznis ka qen i suksesshm kt jav duke fituar n ndeshjen e rradhs ndaj ekipit Ali Demi. N fund t takimit t luajtur pasditen e s diels n pallatin e sportit Qazim Dervishi sht fiksuar rezultati 4 me 2 n favor t futbollistve shkodran. Ndeshja sht dominuar nga ana e tyre dhe kan shnuar t …

Lexo me shume

Vllaznia fiton perballe Partizanit!

Nj 18 vjear, pikrisht Erald inari, I ka dhn fitoren Vllaznis ndaj Partizanit. Goli I ktij futbollisti ka ardhur n fundin e takimit, pikrisht n minutn e 90-t, duke shokuar t kuqt t cilt tashm kan gjithnj e m pak shanse pr tu shpallur kampion. Ndeshja ka patur emocione. Partizani n fakt ka luajtur m mir, ka patur m shum …

Lexo me shume

Beselidhja fiton perballe Mamurrasit, ne vend te dyte!

Fitorja e beselidhjes ne transferten perballe Mamurrasit ka legjetimuar akuzat qe presidenti i lezhjaneve Gjok Noka pati hedhur ndaj ish trajnerit sinan bardhi per shitje ndeshjesh. Beselidhja mori fitoren e radhes ne derbin ndaj mamurrasit e konsideruar sfida e javes. Rastit qe vendasit e mamurrasit paten ne minuten e 3 me ane te fonsekes i pergjigjet beselidhja qe merr ne …

Lexo me shume