Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

SPORT

KRYEBASHKIAKU LUKA PRET KAMPIONET E BASKETBOLLIT

Kryetari I Bashkis Shkodr Lorenc Luka, paraditen e s enjtes ka pritur n zyrn e tij ekipin e basketbollit t Vllaznis I saposhpallur kampion I vendit. Emocionet q ky ekip I ka dhuruar gjith shkodranve kto dy vitet e fundit kan qen vrtet t mdha dhe kt gj ka evidentuar edhe vet kryetari n fjaln e tij prshendetse teksa ka …

Lexo me shume

FSHF DRGON SOT N UEFA PROJEKTIN E LORO BORIIT

Federata Shqiptare e Futbollit ditn e sotme do t drgoj n UEFA projektin e stadiumit Loro Borii. Do t ndodh kshtu sepse sht pikrisht ky institucion q jep konfirmimin prfundimtar pr projektin dhe nisjen e punimeve. Lajmi sht konfirmuar nga njeriu prgjegjs pr kt shtje n Federatn ton, Arben Dervishaj. Pikrisht kjo gj vrteton m s miri at se nuk …

Lexo me shume

VLLAZNIA KAMPIONE E SHQIPERISE NE BASKETBOLL

Basketbollistt shkodran kan arritur nj fitore t shklqyer mbrmjen e djeshme ndaj Tirans dhe me rezultatin e prgjithshm 3-0 jan shpallur kampion t Shqipris pr sezonin 2014-2015. Ndonse shumkush ka menduar se festa duhej shtyr pr t premten mbrma pr t’u zhvilluar n “Qazim Dervishi”, kuqeblut nuk kan dashur t jet kshtu. Ato kan fituar mbrm n Tiran ndaj skuadrs …

Lexo me shume

LORO BORII TE MOS MBETET PREMTIM ELEKTORAL!

shtja e stadiumit Loro Borii ka qen nj nga temat kryesore t diskutimit n emisionin Sport Arena t ksaj t hne n televizionin Rozafa. Fakti q ndryshe nga sa u tha, ndrtimi i ktij impianti sportiv ende nuk ka nisur, i ka br t ftuarit e ktij emisioni t dyshojn nse ka qen vrtet nj premtim pr ndrtimin e tij …

Lexo me shume

DY BOKSIER T VLLAZNIS KAMPION ME U-14

Dy boksier t Vllaznis kan triumfuar n kampionatin kombtar t 14 vjearve duke zn vende t para dhe duke u shpallur kampion n peshat respektive. Leonard Ara dhe Armen Arrazi, kan triumfuar mbi kundrshtart e tyre, n kampionatin e zhvilluar pr dy dit me rradh n qytetin e Vlors. Madje Ara ka marr edhe kupn e boksierit m luftarak n …

Lexo me shume

AKADEMIA VLLAZNIA, HUMBJE E BARAZIM NDAJ SHKNDIS

Akademia Vllaznia ka arritur nj barazim dhe nj humbje n ndeshjet e ksaj jave, ndaj ekipeve rivale kryesore t saj, atyre t Shkndis s Tirans. 17 vjeart kan qen ata q kan barazuar ndrsa 19 vjeart shkodran jan mundur me rezultatin 2-0. Takimet e luajtura n kryeqytet jan zhvilluar me nj rivalitet t madh sepse vet prbrjet e ktyre ekipeve …

Lexo me shume

MAMURRASI GJUNJEZON 10 – 0 VELEIKUN

Mamurrasi ka shkaterruar Velecikun me rezultatin e thelle 10 me 0, ne nje ndeshje ku vendasit shenojne nje nga nje te gjithe me radhe. Goli i pare do te vinte vetem 4 minuta nga starti i takimit me Vocajn qe shenon brenda zones. Tushe do te dyfishonte me nje goditje te fuqishme jashte zone ne minuten e 13 dhe ketu …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON EDHE FINALEN E DYTE. TITULLI SHUME PRANE

Vllaznia n basketboll pr meshkuj ka fituar edhe ndeshjen e dyt finale t kampionatit ndaj Tirans dhe tashm sht shum pran shpalljes kampione e vendit pr kt sezon. Ky takim sht luajtur pasditen e s premtes n pallatin e sportit Qazim Dervishi q ka qen srish I tejmbushur me sportdashs. Shkodrant nuk e kan nisur mir ndeshjen dhe n dy …

Lexo me shume

ZMIJANI: APOLONIA DO FITOREN POR VLLAZNIA SHAP KRAHUN

Takimi i nesrm sht shum prcaktues pr fatet e mtejshme t Apolonis n Superlig megjithat kjo nuk do ta pengoj Vllaznin pr t krkuar fitoren n ndeshjen q do t luhet n Fier. Kshtu ka deklaruar pas strvitjes s fundit n kt pragndeshje, trajneri i saj Luan Zmijani. Sipas tij, skuadra ka mungesa por shpreson q t mos kthehet pa …

Lexo me shume

BASHKIA: PA KONTRAT ME FSHF-N, NUK NISIN PUNIMET

Punimet n stadiumin Loro Borii mund t mos nisin as kt t hn si u deklarua pak dit m par nga ana e Federats Shqiptare t Futbollit. Kjo sepse Bashkia Shkodr si pronarja legjitime e ktij impianti sportiv, ende nuk ka n zyrat e saj asnj projekt, asnj kontrat me Federatn pr at se far do t bhet n kt …

Lexo me shume