SPORT

Vllaznia kualifikohet ne cerekfinale te Kupes!

Vllaznia sht kualifikuar pr n erekfinale t Kups s Shqipris ndonse ka barazuar 0-0 me Kastriotin n ndeshjen e kthimit t turit t dyt. Ky takim sht luajtur pasditen e s mrkurs n stadiumin Loro Borii dhe nuk ka dhuruar shum emocione. Trajneri i skuadrs shkodrane Raineri kishte aktivizuar disa nga titullart e pikrisht Selimajn, Gocajn, Sykajn, Tafilin e Hajdarin …

Lexo me shume

Vllaznia mohon oferten per Munishin

Pavarsisht lajmeve q kan qarkulluar fillimisht n mediat kosovare e m pas n ato shqiptare se Vllaznia i ka br nj ofert trajnerit kosovar Ismet Munishi, vet klubi shkodran e ka hedhur posht nj gj t till. N fakt, ajo q lvizur ujrat ka qen nj intervist e vet ktij trajneri n disa media kosovare ku ai fliste pr nj …

Lexo me shume

Volejboll, Vllaznia fiton ndaj Tiranes

Fitorja me ekipin kryesues t kampionatit- Tirann, ka rritur shum entuziasmin n rradht e ekipit t volejbollit t meshkujve t Vllaznis. Sipas trajnerit Artan Kalaja, prderisa u fitua ndaj ekipit kryesuese q nuk kishte asnj humbje n kampionat, kjo tregon se ekipi shkodran ka forca pr t pretenduar m shum, thjesht duhet besuar tek vetja se mund tia dalin ndaj …

Lexo me shume

Basketboll, Vllaznia vijon fitoret!

Vllaznia n basketboll pr meshkuj vazhdon t fitoj dhe t udhheq renditjen e kampionatit me pik t plota duke u rikonfirmuar si kandidatja kryesore pr fitimin e titullit kampion edhe n kt sezon. Pasditen e djeshme ajo ka fituar n Tiran ndaj Partizanit me rezultatin 79 me 52. Eprsia e kuqebluve ka qen e plot. Ato kan fituar periodn e …

Lexo me shume

Shqiperia befason, barazon me Francen 1-1

Kuqezinjt marrin nj barazim t merituar ndaj gjelave t Francs. Shqipriai mbylli n avantazh 45 minutat e para t miqsores me Francn n stadiumin e qytetit Renes, por n pjesn e dyt t ndeshjes, francezt barazuan rezultatin.Nj goditje kndi n minutn 40, Hysaj kroson n zon dhe aty Mrgim Mavraj krcen mbi mbrojtjen e vendasve duke tundur rrjetn e portierit …

Lexo me shume

Vllaznia 6 humbje rradhazi, vetem 50 vite me pare!

Pavarsisht se Vllaznia tashm ka nj bord t ri q ka premtuar ndryshimin e situats, ato q mbeten jan 6 humbjet rradhazi t saj n kampionat, ka kan br q skuadra t renditet n vendet e fundit n tabeln e klasifikimit. Interesant sht fakti se skuadra shkodra, pr her t fundit ka psuar 6 humbje rradhazi plot 50 vite m …

Lexo me shume

Hysa pjes e ekipit Meksiko Guerreros!

Pas Kristian Dems, shkodrani tjetr Nelson Hysa do t jet boksieri I dyt shqiptar q do t jet pjes e ekipit Meksiko Guerreros q merr pjes n Lign gjysmprofesioniste. Pasditen e djeshme, ky ekip ka publikuar emrat e sportistve q ka zgjedhur pr ta prfaqsuar at n sezonin e ri. Dhe n peshn + 91 kilogram, ai ka zgjedhur boksierin …

Lexo me shume

Bordi i ri i Vllaznise, zgjedhje politike!

Zgjedhja e kshillit t ri mbikqyrs t shoqris aksionere Vllaznia pritet t normalizoj shum gjra tek ky klub. Ajo q bie n sy sht se antart e sapo zgjedhur jan t gjith kshilltar, ka do t thot se jan t gjith politik. Kjo n fakt ka qen nj nga dilemat nse ky bord do t ishte I prbr nga njerz …

Lexo me shume

Zgjidhet keshilli mbikeqyres i Vllaznise

Zgjidhet m n fund Kshilli I ri Mbikqyrs I klubit t futbollit Vllaznia. Mbledhja e Kshillit Bashkiak pr kt shtje, sht zhvilluar pasditen e s mrkurs dhe kt her nuk ka patur shum debate. Ajo q bie n sy sht mbetja n fuqi e vendimit q numri I antarve t ktij Kshilli t jet pes dhe jo shtat si u …

Lexo me shume

Daniel Godelli shpallet kampion bote

Shqipria q nga sot ka edhe nj kampion bote. Ai sht peshngritsi I talentuar Daniel Godelli I cili duke konkurruar n peshn 77 kilogram n botrorin q sht duke u zhvilluar n Kazakistan, ka arritur tI sfidoj t gjith duke u shpallur kampion I t gjith kontinenteve. Ky natyrisht q sht rezultati m I lart I arritur ndonjher nga nj …

Lexo me shume